Stowarzyszenie Bogdaniecki Uniwersytet III Wieku zorganizowało wykład na temat: „Smartfon wystarczy, aby świat był w zasięgu ręki”. Spotkanie poprowadził dr inż.
Rafał Klaus z Wydziału Informatyki i Telekomunikacji Politechniki Poznańskiej.
W piątek, 13 stycznia, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bogdańcu, na zaproszenie prezes Uniwersytetu III Wieku
Janiny Grzecznowskiej odpowiedziało ponad 30 osób. Przyszły, by poprawić swoje umiejętności posługiwania się telefonem komórkowym, który choć tradycyjnie służy do komunikowania się, to dzięki swoim funkcjonalnościom, pełni rolę minikomputera.
Na początku Rafał Klaus zastrzegł, że nie poprowadzi wykładu, ale zajęcia o charakterze praktycznym.
– O telefonach wiem tyle, co wy – zaznaczył i poprosił o wskazanie, do czego obecnym służą smartfony. Wymieniano więc – poza dzwonieniem – takie funkcjonalności jak: robienie zdjęć czy filmów, słuchanie muzyki, sprawdzanie pogody, wysyłanie wiadomości i ich poszukiwanie, a także wykonywanie operacji bankowych czy robienie zakupów. Ale ponieważ celem spotkania była głównie nauka powiadamiania większej liczby ludzi jednorazową wiadomością, zaczęło się od tworzenia grup do wysyłania zbiorowego esemesa. Później obecni budowali pokoje na messengerze czy WhattsAppie. Wbrew pozorom nie wszystko udawało się szybko zrealizować, bowiem największym problemem jest różnorodność sprzętów. Każdy model ma swoje własne ustawienia, a już smartfony oraz iPhony to dwie różne bajki. Żeby je dokładnie poznać, warto poświęcić czas, znaleźć w Internecie specjalne lekcje obsługi, wysłuchać ich i korzystać z tego, czego każdy indywidualnie potrzebuje.
Zajęcia pod okiem dr. Rafała Klausa były niezwykle dynamiczne. Obecni wymieniali się swoją wiedzą i zdobytymi umiejętnościami, tworzyli grupy i pozostawiali ślad w formie polubienia facebookowego fanpage’u bogdanieckiego Uniwersytetu III Wieku. Półtoragodzinne spotkanie minęło nie wiedzieć kiedy, ale prezes Grzecznowska zapowiedziała, że w przyszłości będzie realizowany projekt doskonalenia obsługi komputera i smartfona.
Zaprosiła również na kolejne wydarzenia, m.in. na wykłady o zdrowym trybie życia i zapobieganiu wykluczeniu, 16 lutego na wycieczkę do Muzeum im. J. Dekerta w Gorzowie czy 27 maja do Poczdamu. Najpierw jednak, 24 stycznia, do Miejskiego Ośrodka Sztuki w Gorzowie na pierwsze w tym roku spotkanie organizowane przez
Barbarę Schroeder w Klubie Na Zapiecku. Poprowadzi je dyrektor placówki
Gustaw Nawrocki.
Tekst i foto Hanna Kaup
Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Nie daj się oszukać
Uwaga! Oszuści podszywają się pod Krajową Administrację Skarbową.
Ostrzegamy przed fałszywymi e-mailami, których autorzy podszywają się pod Krajową Administrację Skarbową.
Wiadomości wysyłane ...
<czytaj dalej>Trzech Króli z orszakiem
Objawienie Pańskie, zwane popularnie świętem Trzech Króli (6 stycznia), należy do najważniejszych obchodów świątecznych w ciągu roku liturgicznego. Podczas mszy ...
<czytaj dalej>Za to grozi kara
Weszło w życie ROZPORZĄDZENIE PORZĄDKOWE WOJEWODY LUBUSKIEGO w sprawie ograniczenia używania wyrobów pirotechnicznych na terenie województwa lubuskiego.
Zakaz używania wyrobów pirotechnicznych ...
<czytaj dalej>Ochrona przed zachorowaniem na raka
Prawie 13 % dzieci i młodzieży w wieku 9-18 lat w województwie lubuskim zaszczepiło się przeciwko HPV. Z tego około ...
<czytaj dalej>