
Nowi doradcy Wojewody w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim.
Wojewoda lubuski
Marek Cebula powołał dwóch nowych doradców. Będą wspierać jego działania w zakresie rozwoju regionalnego oraz planowania przestrzennego.
Od 1 lutego doradcą ds. rozwoju regionalnego jest
Tomasz Gierczak, a doradca ds. planowania przestrzennego –
Marcin Pabierowski.
– Liczę na wsparcie, bogate doświadczenie i wiedzę powołanych doradców. Jestem pełen nadziei co do owocnej współpracy oraz osiągania wspólnych celów, które przyczynią się do dalszego rozwoju naszego województwa – mówił Wojewoda.
Tomasz Gierczak to absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą oraz Wydziału Prawa UAM w Poznaniu. Ukończył również studia Executive Master of Business Administration.
W swojej karierze zawodowej pełnił różne funkcje w sferze publicznej. Był doradcą Wojewody Lubuskiego ds. międzynarodowych oraz członkiem Zarządu Województwa Lubuskiego. Doświadczenie zdobywał także jako zastępca, a później dyrektor Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej. Działał jako Miejski Rzecznik Konsumentów w Gorzowie, a także w Krajowej Radzie Rzeczników Konsumentów. Obecnie jest prezesem Gorzowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.
Aktywnie uczestniczy w pracy Euroregionu Pro Europa Viadrina. Poza działalnością zawodową jest członkiem Stowarzyszenia Widzów Gorzowskiego Teatru. Za zaangażowanie społeczne otrzymał Honorową Odznakę Miasta Gorzowa.
Jego pasją są biegi długodystansowe. Jest Zdobywcą Korony Maratonów Polskich.
Marcin Pabierowski jest absolwentem Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska Uniwersytetu Zielonogórskiego. Ukończył studia podyplomowe na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, a także studia podyplomowe na Wydziale Wiertnictwa, Nafty i Gazu na Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie.
Od ukończenia studiów związany jest zawodowo z branżą budowlaną. Przeszedł całą ścieżkę kariery zawodowej od montera elewacji w Niemczech, w kraju jako majster budowy i kierownik. Był związany z Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem oddziału w Zielonej Górze, gdzie objął stanowisko inspektora nadzoru branżowego. Zawodowo zajmuje się m.in. pożarnictwem jako inspektor ochrony przeciwpożarowej, projektowaniem oraz nadzorem budowlanym inwestorskim. Posiada uprawnienia budowlane do projektowania, kierowania robotami budowlanymi oraz stopień Inżyniera Górniczego. Aktywnie działa w organizacji samorządu zawodowego Inżynierów Budownictwa. Jest członkiem Okręgowej Rady w Lubuskiej Okręgowej Izbie Inżynierów Budownictwa.
Wspomaga Klub Sportowy Korner, aktywnie działa na rzecz rozwoju kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży Zielonej Góry.
W 2015 r. oraz w 2018 r. otrzymał mandat radnego Rady Miasta Zielona Góra.
Oprac. redakcja
Foto LUW
Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Wyprzedzamy Zieloną Górę
Gorzów Wielkopolski po pierwszym tygodniu rywalizacji o Puchar i tytuł Rowerowej Stolicy Polski jest liderem w kategorii miast liczących od ...
<czytaj dalej>Ocena atmosfery i organizacji pracy w CEZiB
Przeprowadzone wśród pracowników Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu badanie dotyczące atmosfery, organizacji pracy i komunikacji pokazuje, że szkoła jest postrzegana ...
<czytaj dalej>Boże Ciało i pielgrzymowanie
W najbliższy czwartek 4 czerwca Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa popularnie nazywaną świętem Bożego Ciała. Tego dnia ...
<czytaj dalej>Podpisali umowę na kolejową S3
Kostrzyn nad Odrą. Ta łącznica to kolejowa S3 – zapewnia urząd marszałkowski.
Choć to proces na lata, ważne, że się w ...
<czytaj dalej>