środa 10 czerwca 2026     Bogumił, Małgorzata, Edgar
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej
szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Posadzili drzewa. Czekają na oświetlenie
eGorzowska - 7607_ERhdhCyu0orm5acWepns.jpgTrzecioklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 13, strażacy, leśnicy, mieszkańcy Gorzowa oraz pracownicy Urzędu Miasta posadzili w Parku 750-lecia drzewa.

Nadleśnictwo Kłodawa podarowało miastu 76 sadzonek drzew: 23 dęby, 14 lip, 13 brzóz, 11 jarzębów, 6 sosen, 5 modrzewi, 2 klony oraz jeden grab i jeden świerk pospolity. Akcja „Zagraj w zielone, posadź z nami drzewo na wiosnę” rozpoczęła się o 10.00. Zgromadziła i dzieci, i starszych.

Jaś, Amelka, Roksana, Ignacy, Wiktor, Jakub i inne dzieci z klasy III G szkoły Podstawowej nr 13 posadziły cztery drzewka. - Będą tu rosły, a my będziemy się nimi opiekować, może będziemy podlewać - mówiły gremialnie. Zadeklarowały też, że przyprowadzą tu swoje rodziny.

Dostarczony przez Nadleśnictwo w Kłodawie dąb zasadziła też pionierka Gorzowa Katarzyna Sieroń. - Jestem gorzowianką, repatriantką ze wschodu i chcę po sobie coś zostawić - mówiła przed przystąpieniem do sadzenia.

Swoje własne drzewko, iglicznię trójcierniową przyniosło małżeństwo Urszula i Henryk Zwolińscy.
- Drzewko ma cztery lata. Sama najpierw zebrałam nasionka na terenie szpitala przy ul. Walczaka, posadziłam, wykiełkowało, a potem z doniczki przesadziłam do ogrodu - opowiadała pani Urszula. - To drzewo jest podobne do akacji, tylko ma takie długie strąki.

Pracownik odpowiedzialny z ramienia urzędu miasta za Park 750-lecia Michał Łopiński wskazał małżeństwu miejsce tak, jak wyznaczył wszystkie inne, by zachować odpowiednią stylistykę nasadzeń. Państwo Zwolińscy myślą o specjalnej tabliczce lub kamieniu, który postawią obok swojego drzewa. Chcą, by przychodziły tu ich wnuki. - Tym bardziej, że mieszkają niedaleko, na Dekerta - mówił pan Henryk.

Z własnej nieprzymuszonej woli sadzić drzewa przyszli też dwaj mieszkańcy Górczyna: Andrzej Majsak z kolegą Andrzejem. - My jesteśmy gorliwi, bo ci, którzy tu przyszli na pokaz, to już poszli, a drzewka zostały do sadzenia. Niech pani patrzy, tu, tam, jeszcze na samochodzie są. Na razie zakopaliśmy cztery, a i pewnie jeszcze więcej przed nami - podsumowali.

Nadleśniczy z Kłodawy Tomasz Kalembkiewicz zdradził, że Miasto zakupiło 1000 drzewek, które były rozdawane na Starym Rynku. Kosztowały około 350 zł. - Te tutaj daliśmy gratis. Pochodzą z naszej szkółki, mają po dwa, trzy lata i uformowany system korzeniowy. Na pewno będą dobrze rosły. Ale to jest ich największy przeciwnik - powiedział, wskazując na pędraka, który wyłonił się z ziemi, gdzie żeruje na korzeniach roślin.

Park 750-lecia wzbogacił się o około 80 nowych drzew. - Jest ich tu chyba już dosyć. Teraz miasto powinno zrobić to, czego tu naprawdę brak - powiedziała pani Alicja z Górczyna. - Często przychodzimy tu na spacery. Mnóstwo ludzi tu wyprowadza swoje psy. Prowadzi tędy skrót do szpitala. Jest bardzo uczęszczany, a po zmroku nic nie widać, bo nie ma tu żadnej lampy. Aż dziw bierze, że nie zostały zaprojektowane, gdy park powstawał przed laty. Czas najwyższy zadbać o oświetlenie.

Tekst i foto Hanna Kaup

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
posadzili drzewa potrzebuja oswietleniabr , zdjęcie 1/20

posadzili drzewa potrzebuja oswietleniabr , zdjęcie 2/20

posadzili drzewa potrzebuja oswietleniabr , zdjęcie 3/20

posadzili drzewa potrzebuja oswietleniabr , zdjęcie 4/20

posadzili drzewa potrzebuja oswietleniabr , zdjęcie 5/20

posadzili drzewa potrzebuja oswietleniabr , zdjęcie 6/20

posadzili drzewa potrzebuja oswietleniabr , zdjęcie 7/20

posadzili drzewa potrzebuja oswietleniabr , zdjęcie 8/20

posadzili drzewa potrzebuja oswietleniabr , zdjęcie 9/20

posadzili drzewa potrzebuja oswietleniabr , zdjęcie 10/20

posadzili drzewa potrzebuja oswietleniabr , zdjęcie 11/20

posadzili drzewa potrzebuja oswietleniabr , zdjęcie 12/20

posadzili drzewa potrzebuja oswietleniabr , zdjęcie 13/20

posadzili drzewa potrzebuja oswietleniabr , zdjęcie 14/20

posadzili drzewa potrzebuja oswietleniabr , zdjęcie 15/20

posadzili drzewa potrzebuja oswietleniabr , zdjęcie 16/20

posadzili drzewa potrzebuja oswietleniabr , zdjęcie 17/20

posadzili drzewa potrzebuja oswietleniabr , zdjęcie 18/20

posadzili drzewa potrzebuja oswietleniabr , zdjęcie 19/20

posadzili drzewa potrzebuja oswietleniabr , zdjęcie 20/20


21 marca 2017 23:02, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Wyprzedzamy Zieloną Górę
Gorzów Wielkopolski po pierwszym tygodniu rywalizacji o Puchar i tytuł Rowerowej Stolicy Polski jest liderem w kategorii miast liczących od ... <czytaj dalej>
Ocena atmosfery i organizacji pracy w CEZiB
Przeprowadzone wśród pracowników Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu badanie dotyczące atmosfery, organizacji pracy i komunikacji pokazuje, że szkoła jest postrzegana ... <czytaj dalej>
Boże Ciało i pielgrzymowanie
W najbliższy czwartek 4 czerwca Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa popularnie nazywaną świętem Bożego Ciała. Tego dnia ... <czytaj dalej>
Podpisali umowę na kolejową S3
Kostrzyn nad Odrą. Ta łącznica to kolejowa S3 – zapewnia urząd marszałkowski. Choć to proces na lata, ważne, że się w ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
"Mikomax" Meble Biurowe Marek Rzeźniczek

pl. Jana Pawła II 50 F, Gorzów Wlkp.
tel. 95 720 52 95
branża: Meble - biurowe <czytaj dalej>
"Eko-Instal" Sp.j.

ul. Kazimierza Wielkiego 61 /412, Gorzów Wlkp.
tel. 501 252 120
branża: Projektowe biura <czytaj dalej>
"Elektro Instal" Rafał Schmidt

ul. Ogińskiego 33 m. 2, Gorzów Wlkp.
tel. 95 738 55 38
branża: Elektroinstalatorstwo <czytaj dalej>

Gorzowscy uczniowie z SP 2 wśród najlepszych w Polsce
Czerwiec 2026 będzie wyjątkowy dla społeczności Szkoły Podstawowej nr 2 ... <czytaj dalej>
Mali Gorzowiacy mają swój mural
Mali Gorzowiacy skończyli 45 lat. Z tej okazji w niedzielę ... <czytaj dalej>
Biber: trochę sacrum, trochę profanum
„Już 18 czerwca przyjeżdżamy do Gorzowa z koncertem promującym naszą ... <czytaj dalej>
Inwestycje z dobrą energią
Na dachu budynku warsztatów Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu powstaje ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
«czerwiec 2026»
PWŚCPSN
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_admin.jpg
admin ego:
Wszystko jest możliwe
Pałac w Dolsku ma swoją stronę na Wikipedii, własną zatytułowaną „Miejsce z duszą” na https://dolskpalace.eu/, a Fundacja Pałac w Dolsku - Stiftung Schloss Dölzig – na Facebooku. O tym szczególnym ... <czytaj dalej>
Festiwal Roślin
W Gorzowie Wielkopolskim odbywa się Festiwal Roślin. Festiwal Roślin to kolejna <czytaj dalej>
Złap drzewa w kadr
Pasjonujesz się fotografią i kochasz naturę? Weź udział w konkursie <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - silje1.jpg
admin ego:
Gigantyczny bajgiel w nitkach suchego makaronu
Ciechanów kojarzy się przede wszystkim z czasami książąt mazowieckich, ale ... <czytaj dalej>
admin ego:
Najgłośniejsza historia miłosna
To była jedna z najgłośniejszych historii miłosnych XIX-wiecznej Danii. Ona ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Przyszłość polskich truskawek
Czy polskie truskawki znikną z naszych stołów? Do niedawna truskawka była ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Czy potrafimy jeszcze odróżnić prawdę od dezinformacji?
Sztuczna inteligencja podczas przeszukiwania internetu trafia nie tylko na rzetelne ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
m:
No cóż. Adwokat stwierdzil że pozycja jest nie do obrony i lepiej wyjść z tego wszystkiego z twarzą, smażąc przy okazji ckliwe listy do Gorzow <czytaj dalej>
m:
"Dawno temu" to na drogach królpwaly maluchy i syrenki w liczbie "sztuk kilka" na osiedle. Rowerów tez było jak na lekarstwo. F <czytaj dalej>
Anonim_6416:
U Nas najważniejsze w hierarchii są drzewa, psy i koty. Gorzów zawsze był miastem kururtem wypoczynkowym. Był miejscem wypoczynkowym dla Berlina. <czytaj dalej>
Old:
To nie troska o młodzież, to nie troska o bezpieczeństwo tylko o zyski firm " zaprzyjaźnionych". Zapomnieliście, jak bez skutku wbijano <czytaj dalej>
Anonim_3791:
Do 6659 takie bzdury może wypisywać człowiek bez rozumu i wyobraźni, który nie pojmuje, że rowerzysta jest niechronionym użytkownikiem drogi. W <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej