sobota 20 lipca 2024     Czesław, Hieronim, Fryderyk
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej
szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Głosujcie na ludzi, których znacie
eGorzowska - 13529_TsPO6Qs86wxuTooQq8fe.jpgLubię młodych ludzi. Młodych – świadomych siebie i świata, w jakim żyją. Otwartych na ten świat, odważnych i zdrowo bezkompromisowych, czyli nie bezsensownie upartych na zasadzie „nie, bo nie”, ale z uzasadnieniem, więc argumentacyjnie broniących swoich racji. W ogóle lubię ludzi nastawionych na „my”, nie „ja”, żyjących „w” i „dla”. Lubię ludzi, z którymi da się rozmawiać, przekazywać im jakąś wiedzę i od nich ją odbierać.

To nie jest tak, że my starsi wiemy wszystko i najlepiej. To nie jest tak, że nam należy się szacunek z racji wieku. To nie jest tak, że jesteśmy niezastąpieni.
I nie jest tak, że każdy młody wiekiem jest lepszy od każdego starszego. Tu i tu znajdzie się niejeden oszołom, niejeden zapatrzony w siebie, często o problematycznej osobowości przypadek, w dodatku z wygórowanym mniemaniem o własnych umiejętnościach i wiedzy. Po prostu: nie każdy nadaje się do działania na szerszą skalę, nie każdy potrafi być liderem czy przywódcą.

Dlaczego o tym piszę? To oczywiste. Kampania się rozkręca, za miesiąc będziemy wiedzieli, kto dostał się do rady miasta, a kto do sejmiku i czy czeka nas druga tura wyborów na fotel prezydenta Gorzowa.

Nie wszędzie mogę lub chcę być, nie od wszystkich docierają do mnie informacje o spotkaniach przedwyborczych, więc w ostatnim tygodniu byłam na dwóch takich. Pierwsze kandydata na prezydenta Jacka Bachalskiego, drugie – komitetu wyborczego Trzecia Droga.

Oba w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej. Wtorkowe nie przyciągnęło zbyt wielu zainteresowanych. Śmiem twierdzić, że takich jak ja niezwiązanych z kandydatem, można było policzyć na palcach jednej ręki.

Sobotnie i owszem. Poza kandydatami (nie wszyscy mogli się pojawić), spotkałam dawno niewidzianych ludzi, którzy przyszli, by zobaczyć i posłuchać.

Najpierw zobaczyli więc żółto-zielone balony, takąż kolorową scenę i trochę plakatów z hasłami: „Dość kłótni – do przodu” czy „Nowoczesne rozwiązania tradycyjne w treści”. To ostatnie udowodnili od razu podczas występu ich Polskiego Zespołu Ludowego, który wykonał absolutnie nowoczesną wersję ludowej piosenki „Szła dzieweczka…” i trzeba przyznać, że zrobiło to na mnie zaskakująco pozytywne wrażenie.

Najważniejsza jednak była prezentacja kandydatów, poprowadzona sprawnie i zajmująco. Poznałam ludzi, którzy działają lokalnie, mają poukładane życie, spełniają się w rodzinach i w pracy, są m.in.: przedsiębiorcami, nauczycielami, informatykami, sportowcami, społecznikami. Mają nie tylko predyspozycje do pełnienia roli radnego/radnej, ale i chęci, bo znają swoje środowiska i ich potrzeby, bo niejedno już u siebie zorganizowali.

Bardzo pozytywnie odebrałam tę prezentację, bo:
– Na szczęście, zabrakło w niej tych, którzy każdego dnia „wyskakują nam z lodówek”, choć może powinni już zająć miejsca w zamrażarkach.
– Ich program był spójny i choć może w niektórych przypadkach trochę populistyczny – ale który taki nie jest? – to jednak w wielu bardzo mi odpowiadający.
I gdyby się udało wprowadzić choćby proponowaną ustawę krajobrazową: „Stop reklamozie w mieście” – oddałabym im wszystkie możliwe głosy, bo to by oznaczało, że potrafią zadbać o inne elementy estetyki i zieleni Gorzowa. Gdyby udało im się pozyskać środki na „Mia100 kamienic”, a pomysł konkretny mają, może jeszcze zdążyłabym pocieszyć się tym, co jest najcenniejszego, a co niszczeje, odkąd pamiętam.

Nie mam zamiaru wypisywać tu całego programu Trzeciej Drogi. Na pewno znajdziecie go w mieście lub swoich skrzynkach pocztowych. Możecie ściągnąć też stąd: https://www.trzecia-droga-gorzow.pl/program/. To osiem stron najróżniejszych propozycji. Ale zachęcam, by je poznać, zastanowić się i przekonać, że warte są uwagi, a ludzie, którzy pochodzą z Waszych okręgów – Waszego głosu. Bo on może coś zmienić. Jeśli ta zmiana zacznie się teraz, za ćwierć wieku to miasto ma szansę być inne, czyli lepsze, piękniejsze, wygodniejsze i przyjazne każdemu: od przedszkolaka do seniora.
– I jeszcze jedno. Średnia ich wieku to 44 lata. I ta polsko-symboliczna liczba pokazuje, że mają siłę i czas, by zmieniać Gorzów.
– I ostatnie. Głosujcie na ludzi, którzy pokazali, że potrafią pracować dla miasta, a nie na numery na listach. Zadajcie sobie odrobinę trudu i odnajdźcie tych, którym warto oddać głos. W końcu to Wy ich znacie z prawdziwego życia, a nie z medialnych obrazków.

Hanna Kaup
redaktor naczelna/wydawca
foto Michał Kapuściński


10 marca 2024 20:31, Hanna Kaup
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Komentarze:


Zgadzam się !!!
Powinniśmy postawić na nowych ludzi do rady miasta, a takich jak Marta Bejnar-Bejnarowicz odesłać już na polityczny odpoczynek.
Wszak za załatwienie nam dodatkowych płatnych miejsc parkingowych i próbę zasypania przejść podziemnych możemy jej w taki sposób odpowiednio podziękować.
Z tego co media mówiły, to Hołownia też jej podziękował za współpracę, ale to jej nie przeszkadza w oszukiwaniu ludzi i podawaniu się medialnie jako "kobieta od Hołowni"
Nie ma obowiązku głosowania na jedynki i powinniśmy to wziąć pod uwagę.
Na jedynkach są przeważnie osoby, które ktoś chce na siłę przepchnąć po znajomościach.
Anonim_6681, 11.03.2024, 10:18, 83.14.80.9 ##

Dlaczego, ci żądni kasy i przywilejow nie robią ogłoszeń o spotkaniach z potencjalnymi"jeleniami", terminach i czasie, na swoich plakatach. Fb czy internet sprawy nie załatwia. Zrobiłem sobie zestawie ie z ostatnich 4 lat, poukładałem nazwiska, zależnosci-kolej astara a nowa sitwa.
Anonim_7935, 11.03.2024, 15:13, 83.20.91.251 ##

trzeciej drodze już podziękuje reprezentuje ją niejaka marta bebe bejnarowicz odpowiedzialna za całkowity brak przejezdnoci w miescie, za liczbe samochodow wieksza jak mieszkancow, za spowolnienie Gorzowa i za likwidacje praktycznie komunikacji transportu miejskiego i podmiejskiego.

Gorzów z liczba mieszkancow obecną 112 tys to też jej zasługa.

pusty tramwaj wozacy powietrze 4-ka na dworzec to tez jej zasługa
czy pusty wozacy powietrze do "arena gorzow"
te felerne przejscie dla pieszych pod areną to też jej durnowaty pomysł przed którym sie samochody rozbijają bo jest w niebezpiecznym miejscu, zamiast przy rondzie tam, z dojsciem do staszica tłumow w bardzo wąskim chodnikime przy 2-pasmówce.

nie chce mi sie komentowac marty bebe benjnarowicz ta kobeita to nieszczescie dla Gorzowa.
Anonim_9631, 13.03.2024, 16:16, 37.248.157.250 ##

zreszta rzadzi juz 8 lat i pokazała już co umie czyli nic.

nowe obiecanki mnie nie interesują bo każdy widzi co jest

liczba studentów 2 tysiące
112 tys mieszkańców
i samochodów więcej jak ich

gorzow przyzstan nie rozwijaj siea bachalski?
wyjątkowy gorzow
gorzów nie jest wyjątkowy gorzów jest 100 lat za murzynami względem innych miast Polski

chciałbym żebysmy chociaz tak nie odstawali od reszty Polski zamiast bajdurzenia ze bedziemy lepsi
Anonim_9631, 13.03.2024, 16:18, 37.248.157.250 ##

Serwis www.egorzowska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłączną własnością ich autorów.

Z GRH do Areny Gorzów
Prezesem CSR Słowianka i Arena Gorzów od sierpnia będzie Agata Dusińska. - Arena Gorzów z fazy rozpoczęcia działalności, która zresztą udała ... <czytaj dalej>
Oszuści wciąż dzwonią
Uwaga! Przestępcy podszywają się pod pracowników urzędów skarbowych. Resort finansów otrzymuje sygnały o próbach manipulacji oraz wyłudzenia pieniędzy pod pretekstem konieczności ... <czytaj dalej>
Ciąg dalszy urodzinowych uroczystości
W najbliższy weekend, od 5 do 7 lipca odbędzie się kolejna część uroczystości uświetniających urodziny miasta. Jednym z elementów świętowania ... <czytaj dalej>
Otwarte nowe rondo przy Słowiance
Po weekendzie otwarte dla kierowców zostanie nowe rondo przy CSR „Słowianka”. Ruch na skrzyżowaniu ulic: Słowiańskiej, Żwirowej, Roosevelta i Kosynierów Gdyńskich ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
Kowalska Grażyna Firma Ubezpieczeniowa

ul. Kombatantów 34 /403, Gorzów Wlkp.
tel. 95 735 04 75
branża: Ubezpieczeniowe firmy <czytaj dalej>
"Rys-Bud" Firma Usługowa Ryszard Lutnik

ul. Wawrzyniaka 43, Gorzów Wlkp.
tel. 95 722 60 51
branża: Budowlane usługi - wykonanie pod klucz <czytaj dalej>
Krakowiak Piotr Usługi Projektowo-Wykonawcze

ul. Nowa 9 lok. 93, Gorzów Wlkp.
tel. 95 725 74 18
branża: Projektowe biura <czytaj dalej>

Z GRH do Areny Gorzów
Prezesem CSR Słowianka i Arena Gorzów od sierpnia będzie Agata ... <czytaj dalej>
Ulga dla rodzica
Prawo.pl: ulga podatkowa przysługuje rodzicowi, który bardziej się angażuje w ... <czytaj dalej>
Oszustwo na 60 tys. zł
Gorzowska seniorka została oszukana na ponad 60 tysięcy złotych. Kobieta ... <czytaj dalej>
Stanąć na najwyższym podium
Rozmowa z prezesem AZS AJP Gorzów Wiekopolski Michałem Kuglerem. Rozmawiamy tuż ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« lipiec 2024 »
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
    
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
Co się stanie z Gorzowem Wielkopolskim
Pomysł wyrzucenia z nazwy miasta przymiotnika Wielkopolski rozpala do czerwoności. Szczególnie zwolenników. I choć to oni oskarżają adwersarzy o ataki, to prawda jest taka, że sami je sprowokowali. Bo zarówno ... <czytaj dalej>
Bez korzeni nie zakwitniesz
Archiwa Państwowe oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej zapraszają uczniów klas 4-7 <czytaj dalej>
Kto zdobędzie mural dla szkoły
Murale Pamięci „Dumni z Powstańców” to ogólnopolski konkurs dla szkół <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska
admin ego:
Element wojny informacyjnej
Od wczoraj pojawiają się niepotwierdzone informacje o wyrzucie radioaktywnych izotopów ... <czytaj dalej>
admin ego:
Wyjątkowy dzień w Bergen
Norwegia fiordami słynie. I wodospadami. I oczywiście tunelami. Nigdy w ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Bez makijażu?
5 maja obchodzimy Światowy Dzień Bez Makijażu, poświęcony promowaniu naturalnego ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Alkoholowa mapa Polski
Ponad 95 tys. pijanych kierowców zatrzymała policja w 2023 roku. ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Marek z Rybakowa:
Koszt zmiany nazwy miasta to puszka farby i pędzel ... Gorzów !!! <czytaj dalej>
Anonim_6312:
Grażyna Ćwiklińska. Łzy cisną się do oczu, jak czytam tekst. Jest klarowny o oddaje powagę sytuacji w tym ekonomicznej naszych mieszkańców. N <czytaj dalej>
Anonim_4891:
Przestańcie grzebać w nazwie Gorzowa . I tak trzeba będzie coś dopisać bo mamy już w Polsce inny Gorzów. Zamienił stryjek siekierkę na kijek. <czytaj dalej>
MTP:
Brawo za tekst Pani Haniu! <czytaj dalej>
Anonim_3538:
Oczywiście, że Gorzów ma inne problemy i to mnóstwo, ale przecież temat skrócenia nazwy Miasta nie spowodował, żeby jakikolwiek inny temat zos <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej