piątek 19 lipca 2024     Alfred, Wincenty, Włodzisław
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej
szukaj    szukaj szukaj
« powrót
W nowy rok czystym i niewinnym
Stacja końcowa „2023” coraz bliżej. Nasz życiowy pociąg bez zatrzymania pomknie w nieznany rok 2024. Jaki był ten, który właśnie odchodzi? Jaki będzie ten kolejny? Stary, na pewno – jak samo życie – był i dobry, i zły. Każdy sam go podsumuje i pożegna albo z łezką żalu, albo z ulgą i nadzieją, że nowy będzie lepszy.

Dla mnie to był rok kolejnych pięknych doświadczeń oraz przyglądania się – tak, bardziej przyglądania niż komentowania – otaczającej rzeczywistości. To był rok ćwiczenia silnej woli, by nie wdawać się w polityczne komentarze, które i tak przeradzają się w polsko-polskie awantury. To był rok zadziwień, że nasze lubuskie media publiczne obsadzono w dużym stopniu aparatczykami gotowymi do czarnej roboty. To był rok smutny, bo Polska i Polacy – nie czekając na wroga – sami sobie wypowiedzieli wojnę. I na nic zdały się konferencje na temat hejtu. Ten ma się doskonale i obawiam się, że jest w rozkwicie. Dlatego, podsumowując mijający rok, oświadczam, że dopóki portal www.egorzowska.pl będzie przeze mnie zarządzany, każdy wpis o charakterze obraźliwym, każdy wpis nie na temat, a już szczególnie noszący znamiona zaczepki, nienawiści do jednej czy drugiej opcji politycznej lub kogokolwiek, będzie kasowany. Jeśli komuś na tym bardzo zależy, niech znajdzie sobie inne medium lub założy własne i tam wylewa żółć, która go trawi.

Znacznie lepiej i zdrowiej jest czerpać z życia to, co dobre. Zło i tak ma się znakomicie, więc nie ma sensu dodawać mu sił. Człowiek jest na świecie ledwie chwilę, a potrafi rzucać się do gardła politycznemu oponentowi, jakby wierzył, że tylko ugrupowanie PiS albo tylko PO jest ideałem. Nie. Nie jest. Nie było i nie będzie. Bo każdą opcję polityczną tworzą ludzie, a ci są ułomni i słabi. Teraz jedni i drudzy wyszukują na siebie haki, publikując w mediach społeczościowych ordynarne i poniżej granic przyzwoitości posty czy memy.

W takiej sytuacji lepiej iść na spacer, nawet jak deszcz pada, bo po nim wystarczy się wysuszyć. Po tym, co rozliczni wypisują i udostępniają choćby na Facebooku, ciężko będzie się kiedykolwiek oczyścić. To zostanie z nimi jak łata na tylnej części spodni.

Życzę więc – choć z coraz mniejszą nadzieją, że tak się stanie – byśmy w nowym roku pomyśleli o sobie. Nie o politykach. O swoim zdrowiu. O tym, co nas cieszy i daje siły, by przeżyć kolejny dzień. Byśmy zamienili internetowe memy na realne uśmiechy. Byśmy zamiast komentarzy, czytali książki. Świat wrze. Ludzie – właśnie przez politykę – tracą życie, więc korzystajmy z wolności, póki ją mamy.

A na nowy rok dedykuję wszystkim słowa Olgi Tokarczuk:
„Gdyby tak można odmłodzić człowieka, jak drzewo. Ściąć z niego złe wspomnienia, zeskrobać cały ból, wszelkie rozczarowania, jak martwą tkankę; poobcinać błędy, głupie decyzje, pomyłki, prześwietlić myśli. I żeby to można było robić po każdej zimie, żeby się w nowy rok wchodziło czystym i niewinnym…”

Hanna Kaup
redaktor naczelna/wydawca
foto FB


30 grudnia 2023 17:21, Hanna Kaup
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Komentarze:


Nikt nie chwali ani nigdy nie chwalił tu PiSu jego obłudy złodziejstwa i zakłamania

Jedynie ujawnianie prawdy że druga strona nie oznacza automatycznie dobra prawości demokracji i wolnych mediów

Bo jest zupełnie odwrotnie.
PiS było złe ale PO nie jest dobre ani trochę.

A cenzura zapatrzonych w Tuska i jego świtę lewaków zatyka uszy zamyka oczy i knebluje gębe za słowa prawdy.

Jesteśmy w unii europejskiej. Ale wstępowaliśmy do innej.
W trakcie jej trwania zmienili reguły gry zmienili prawo icl całkowicie je łamie dysponując większością lewicową.

Wymyślili i narzucili ja razie bezprawnie:
- zablokowanie wypłaty srodków z KPO (pożyczek do spłaty które i tak wspólnie spłacamy a nic nie dostaliśmy) tylko po to żeby zmienić władze w Polsce na bardziej przychylne unii (zgadzające się na wszystko)
- narzucanie Polsce odległości montowania wiatraków od domostw 100metrow. Bo za dotacje KPO które do Niemiec wracają lobby firm energetycznych stamtąd musi sobie zarobić
- ograniczanie praw i dalsze redukowanie rolnictwa w Polsce (zgoda na bezwarunkowy import Ukrainy do Polski wszystkiego bez wstępowania do UE i szengen, znakowanie krów i kur paszporty roślin, przymus instalowania wodopojów automatycznych krówkom za kilkadziesiąt tys, zakaz palenia trawy)
- zakaz palenia w piecach węglowych i drzewnianych. Przymuszają do instalacji pomp ciepła znowuż za środki KPO dotacje pożyczki.
- drastyczne podwyżki cen prądu limitami emisji CO2.
- zakaz samochodow spalinowych. Tylko elektryczne których bateria więcej powoduje szkodzenia środowisku albo wymiany milionów samochodów na całym świecie które będą musiały być zutylizowane tylko po to żeby przemysł motoryzacyjny następne miliony wyprodukował bezużyteczne (100km zima na ogrzewaniu przejadą) i z niszczeniem drastycznym środowiska.

- wojna Rosji z ukrainą gdzie dziennie wystrzeliwane są tysiące rakiet przez ponad rok ile to spowodowało zatrucia środowiska i powietrza?
- przymusowe maseczki covid których wyprodukowano miliardy sztuk jaki to spowodowało zatrucie środowiska
- przymusowe szczepienia i lokdowny
Ile zgonów nadmiarowych było bo ludzie odbijali się od szpitali albo mieli przesuwane operacje

- horendalne ceny nieruchomości wymogi odnośnie nowych mieszkań biurokratyczne i z energią (nakaz istnienia fotowoltaiki).

Nic to nie ma wspólnego z le środowiskiem
Banda bardzo wysoko opłacanych komisarzy wybieranych niedemokratyczne iljao Ursula von der layern zarabiająca miliony euro rocznie rządzi ta unią i prowadzi ją do rozpascia.
Włochy Francja tak sondaże pokazują że nikt już w tej unii nie chce być.

Wojna z Rosją potrwa jeszcze 5lat.
Unia się rozleci.
USA będą zajęte Chinami w indopacyfiku.

Niemcy nie podnieśli poziomu na zbrojenia
A Polska zamiast produkować amunicję i przestawić się na zbrojenia
Wybrała niedemokratyczne władze która
Od razu zaczęła rozdawać babciowe, 800+ od stycznia, podwyżki dla stażystów nauczycieli 33% i im vitro w pierwszej kolejności
Gdy nie ma kasy w budżecie, a Rosją może zaatakować po upadku Ukrainy w rok do 3 lat.
A ten już redukuje zamówione haubice czołgi i samoloty z Korei..Bo nie trzeba.
Anonim_7422, 31.12.2023, 16:59, 37.248.157.116 ##

Olga Tokarczuk to feministka odrzucająca kościół. Coraz więcej kobiet daje się nabrać na te modę i żyje w nieszesciu samotnie z kotem (bo nie będzie kura domową)
Anonim_7422, 31.12.2023, 17:02, 37.248.157.116 ##

Brawo, brawo, brawo!!! Anonim_7422, 31.12.2023, 16:59, 37.248.157.116 ## i Anonim_7422, 31.12.2023, 17:02, 37.248.157.116 ##
Świadomość geopolityczna, historyczna i społeczna to dzisiaj podstawa, a wiedza, to władza. To, że nie będziemy mówić jak jest i jak się rzeczy mają, to nie znaczy, że nie ma problemu. Jest ich aż nadto, a właśnie z tego powodu jak wyżej. Jak ktoś nie ma odwagi rozmawiać konstruktywnie i na argumenty, to lepiej niech milczy. Resztą zajmą się ci, co mają pojęcie na temat otaczającej nas rzeczywistości i maja odwagą działać dla dobra wspólnego.


Anonim_9897, 01.01.2024, 18:09, 31.60.42.226 ##

Gzybym Pani Redaktor pokazał teczkę z dokumentami to by Pani przestała pisać o politycznych hakach. Sama by się Pani rzuciła "do gradła politycznemu oponentowi"

Teraz jedni i drudzy wyszukują na siebie haki, publikując w mediach społeczościowych ordynarne i poniżej granic przyzwoitości posty czy memy.

Anonim_9733, 03.02.2024, 23:11, 146.70.85.39 ##

w poniedziałek wystawią rachunek za burdel w Iraku. Odciągną z odsetkami.
Anonim_9733, 04.02.2024, 00:21, 146.70.85.39 ##

Tusek przejął władze i robi swoje porządki. Czy po oczyszcza życie publiczne z szumowin? Nie. Dlatego że wprowadza swoje szumowiny. Pamiętamy nagrania Radka Sikorskiego i jak kradł kilometrówki.
Wprowadził do telewizji nazad orłowskiego który tam w 2 lata zarobił parę milionów.
Dyrektorem zrobił kogoś z tvnu i mamy tvpis przemienione w tvn2
A Sienkiewicz który kazał podpalić budkę przy ambasadzie rosyjskiej żeby zwalić na narodowców przeprosił w studio i żadnych zarzutów karnych nie ma i nadal jest posłem a nawet ministrem.


Wąsika i tego Kamińskiego skazali sędziowie wybrani przez Bronka a odwołani przez dudę po przywróceniu do orzekania orzekli..z zemsty. Żeby wsadzić 2 posłów do więzienia. Czy im się należało nie wiem.

Wiem że siłowo i nielegalnie przejęta telewizja która przynosiła takie przychody spadła drastycznie wartość oglądalność i wartość spółki.
Więc za straty finansowe już można pociągnąć do odpowiedzialności. Ale kto ma to zrobić jak teraz ci rządzą. I wymieniają prokuratorów na swoich.
Anonim_4618, 04.02.2024, 01:55, 37.248.158.24 ##

Zwykły fakt: Podrabiali dokumenty i podpisy. Za to zwyczajnie idzie się siedzieć.
Teraz Duda tuli ich do piersi, ale co by było gdyby kolesie dostali zlecenie na niego?...
Anonim_3617, 06.02.2024, 13:24, 161.69.66.25 ##

czarzasty przyszedł do tuska z listą nazwisk z lewicy i hołowni 2050 i mówi żeby mu je klepnął (pozatrudniał znajomków) tusk go z tą listą pogonił.
Anonim_9773, 07.02.2024, 01:44, 37.248.156.190 ##

Serwis www.egorzowska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłączną własnością ich autorów.

Z GRH do Areny Gorzów
Prezesem CSR Słowianka i Arena Gorzów od sierpnia będzie Agata Dusińska. - Arena Gorzów z fazy rozpoczęcia działalności, która zresztą udała ... <czytaj dalej>
Oszuści wciąż dzwonią
Uwaga! Przestępcy podszywają się pod pracowników urzędów skarbowych. Resort finansów otrzymuje sygnały o próbach manipulacji oraz wyłudzenia pieniędzy pod pretekstem konieczności ... <czytaj dalej>
Ciąg dalszy urodzinowych uroczystości
W najbliższy weekend, od 5 do 7 lipca odbędzie się kolejna część uroczystości uświetniających urodziny miasta. Jednym z elementów świętowania ... <czytaj dalej>
Otwarte nowe rondo przy Słowiance
Po weekendzie otwarte dla kierowców zostanie nowe rondo przy CSR „Słowianka”. Ruch na skrzyżowaniu ulic: Słowiańskiej, Żwirowej, Roosevelta i Kosynierów Gdyńskich ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
Piotrowiak Ryszard Zakład Tapicerski

ul. Marcinkowskiego 14 d, Gorzów Wlkp.
tel. 95 722 05 18
branża: Meble <czytaj dalej>
Paulus E. Sklep Rybny

ul. Mickiewicza 25, Gorzów Wlkp.
tel.
branża: Ryby, owoce morza - detal <czytaj dalej>
"Softmor-MM"

ul. Żwirowa 15, Gorzów Wlkp.
tel. 607 273 703
branża: Komputery - oprogramowanie <czytaj dalej>

Z GRH do Areny Gorzów
Prezesem CSR Słowianka i Arena Gorzów od sierpnia będzie Agata ... <czytaj dalej>
Ulga dla rodzica
Prawo.pl: ulga podatkowa przysługuje rodzicowi, który bardziej się angażuje w ... <czytaj dalej>
Oszustwo na 60 tys. zł
Gorzowska seniorka została oszukana na ponad 60 tysięcy złotych. Kobieta ... <czytaj dalej>
Stanąć na najwyższym podium
Rozmowa z prezesem AZS AJP Gorzów Wiekopolski Michałem Kuglerem. Rozmawiamy tuż ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« lipiec 2024 »
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
    
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
Co się stanie z Gorzowem Wielkopolskim
Pomysł wyrzucenia z nazwy miasta przymiotnika Wielkopolski rozpala do czerwoności. Szczególnie zwolenników. I choć to oni oskarżają adwersarzy o ataki, to prawda jest taka, że sami je sprowokowali. Bo zarówno ... <czytaj dalej>
Bez korzeni nie zakwitniesz
Archiwa Państwowe oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej zapraszają uczniów klas 4-7 <czytaj dalej>
Kto zdobędzie mural dla szkoły
Murale Pamięci „Dumni z Powstańców” to ogólnopolski konkurs dla szkół <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - dsc_0984.jpg
admin ego:
Wyjątkowy dzień w Bergen
Norwegia fiordami słynie. I wodospadami. I oczywiście tunelami. Nigdy w ... <czytaj dalej>
admin ego:
Paliwo nie potanieje
Trzeci tydzień lipca przyniósł korzystne dla kierowców zmiany cen paliw ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Bez makijażu?
5 maja obchodzimy Światowy Dzień Bez Makijażu, poświęcony promowaniu naturalnego ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Alkoholowa mapa Polski
Ponad 95 tys. pijanych kierowców zatrzymała policja w 2023 roku. ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Anonim_3538:
Oczywiście, że Gorzów ma inne problemy i to mnóstwo, ale przecież temat skrócenia nazwy Miasta nie spowodował, żeby jakikolwiek inny temat zos <czytaj dalej>
Anonim_1237:
Wy naprawdę w tym Gorzowie Wielkopolskim nie macie większych problemów niż nazwa miasta? Nie widzicie, że to miasto stacza się w przepaść? Nie <czytaj dalej>
Anonim_2714:
Do radnych:Anny Kozak i Pauliny Szymotowicz. Popieram Waszą inicjatywę chęci poznania stanowiska mieszkańców. To dobra droga do podjęcia decyzji <czytaj dalej>
Anonim_2714:
W mojej opinii tekst Pani redaktor jest jej stanowiskiem. Zawiera on w oczywisty sposob negatywny stosunek do innicjatorow skrócenia nazwy miasta i <czytaj dalej>
Anonim_2714:
W mojej opinii tekst Pani redaktor jest jej stanowiskiem. Zawiera on w oczywisty sposob negatywny stosunek do innicjatorow skrócenia nazwy miasta i <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej