niedziela 3 marca 2024     Kunegunda, Maryna, Tycjan
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej
szukaj    szukaj szukaj
« powrót
W nowy rok czystym i niewinnym
Stacja końcowa „2023” coraz bliżej. Nasz życiowy pociąg bez zatrzymania pomknie w nieznany rok 2024. Jaki był ten, który właśnie odchodzi? Jaki będzie ten kolejny? Stary, na pewno – jak samo życie – był i dobry, i zły. Każdy sam go podsumuje i pożegna albo z łezką żalu, albo z ulgą i nadzieją, że nowy będzie lepszy.

Dla mnie to był rok kolejnych pięknych doświadczeń oraz przyglądania się – tak, bardziej przyglądania niż komentowania – otaczającej rzeczywistości. To był rok ćwiczenia silnej woli, by nie wdawać się w polityczne komentarze, które i tak przeradzają się w polsko-polskie awantury. To był rok zadziwień, że nasze lubuskie media publiczne obsadzono w dużym stopniu aparatczykami gotowymi do czarnej roboty. To był rok smutny, bo Polska i Polacy – nie czekając na wroga – sami sobie wypowiedzieli wojnę. I na nic zdały się konferencje na temat hejtu. Ten ma się doskonale i obawiam się, że jest w rozkwicie. Dlatego, podsumowując mijający rok, oświadczam, że dopóki portal www.egorzowska.pl będzie przeze mnie zarządzany, każdy wpis o charakterze obraźliwym, każdy wpis nie na temat, a już szczególnie noszący znamiona zaczepki, nienawiści do jednej czy drugiej opcji politycznej lub kogokolwiek, będzie kasowany. Jeśli komuś na tym bardzo zależy, niech znajdzie sobie inne medium lub założy własne i tam wylewa żółć, która go trawi.

Znacznie lepiej i zdrowiej jest czerpać z życia to, co dobre. Zło i tak ma się znakomicie, więc nie ma sensu dodawać mu sił. Człowiek jest na świecie ledwie chwilę, a potrafi rzucać się do gardła politycznemu oponentowi, jakby wierzył, że tylko ugrupowanie PiS albo tylko PO jest ideałem. Nie. Nie jest. Nie było i nie będzie. Bo każdą opcję polityczną tworzą ludzie, a ci są ułomni i słabi. Teraz jedni i drudzy wyszukują na siebie haki, publikując w mediach społeczościowych ordynarne i poniżej granic przyzwoitości posty czy memy.

W takiej sytuacji lepiej iść na spacer, nawet jak deszcz pada, bo po nim wystarczy się wysuszyć. Po tym, co rozliczni wypisują i udostępniają choćby na Facebooku, ciężko będzie się kiedykolwiek oczyścić. To zostanie z nimi jak łata na tylnej części spodni.

Życzę więc – choć z coraz mniejszą nadzieją, że tak się stanie – byśmy w nowym roku pomyśleli o sobie. Nie o politykach. O swoim zdrowiu. O tym, co nas cieszy i daje siły, by przeżyć kolejny dzień. Byśmy zamienili internetowe memy na realne uśmiechy. Byśmy zamiast komentarzy, czytali książki. Świat wrze. Ludzie – właśnie przez politykę – tracą życie, więc korzystajmy z wolności, póki ją mamy.

A na nowy rok dedykuję wszystkim słowa Olgi Tokarczuk:
„Gdyby tak można odmłodzić człowieka, jak drzewo. Ściąć z niego złe wspomnienia, zeskrobać cały ból, wszelkie rozczarowania, jak martwą tkankę; poobcinać błędy, głupie decyzje, pomyłki, prześwietlić myśli. I żeby to można było robić po każdej zimie, żeby się w nowy rok wchodziło czystym i niewinnym…”

Hanna Kaup
redaktor naczelna/wydawca
foto FB


30 grudnia 2023 17:21, Hanna Kaup
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Komentarze:


Nikt nie chwali ani nigdy nie chwalił tu PiSu jego obłudy złodziejstwa i zakłamania

Jedynie ujawnianie prawdy że druga strona nie oznacza automatycznie dobra prawości demokracji i wolnych mediów

Bo jest zupełnie odwrotnie.
PiS było złe ale PO nie jest dobre ani trochę.

A cenzura zapatrzonych w Tuska i jego świtę lewaków zatyka uszy zamyka oczy i knebluje gębe za słowa prawdy.

Jesteśmy w unii europejskiej. Ale wstępowaliśmy do innej.
W trakcie jej trwania zmienili reguły gry zmienili prawo icl całkowicie je łamie dysponując większością lewicową.

Wymyślili i narzucili ja razie bezprawnie:
- zablokowanie wypłaty srodków z KPO (pożyczek do spłaty które i tak wspólnie spłacamy a nic nie dostaliśmy) tylko po to żeby zmienić władze w Polsce na bardziej przychylne unii (zgadzające się na wszystko)
- narzucanie Polsce odległości montowania wiatraków od domostw 100metrow. Bo za dotacje KPO które do Niemiec wracają lobby firm energetycznych stamtąd musi sobie zarobić
- ograniczanie praw i dalsze redukowanie rolnictwa w Polsce (zgoda na bezwarunkowy import Ukrainy do Polski wszystkiego bez wstępowania do UE i szengen, znakowanie krów i kur paszporty roślin, przymus instalowania wodopojów automatycznych krówkom za kilkadziesiąt tys, zakaz palenia trawy)
- zakaz palenia w piecach węglowych i drzewnianych. Przymuszają do instalacji pomp ciepła znowuż za środki KPO dotacje pożyczki.
- drastyczne podwyżki cen prądu limitami emisji CO2.
- zakaz samochodow spalinowych. Tylko elektryczne których bateria więcej powoduje szkodzenia środowisku albo wymiany milionów samochodów na całym świecie które będą musiały być zutylizowane tylko po to żeby przemysł motoryzacyjny następne miliony wyprodukował bezużyteczne (100km zima na ogrzewaniu przejadą) i z niszczeniem drastycznym środowiska.

- wojna Rosji z ukrainą gdzie dziennie wystrzeliwane są tysiące rakiet przez ponad rok ile to spowodowało zatrucia środowiska i powietrza?
- przymusowe maseczki covid których wyprodukowano miliardy sztuk jaki to spowodowało zatrucie środowiska
- przymusowe szczepienia i lokdowny
Ile zgonów nadmiarowych było bo ludzie odbijali się od szpitali albo mieli przesuwane operacje

- horendalne ceny nieruchomości wymogi odnośnie nowych mieszkań biurokratyczne i z energią (nakaz istnienia fotowoltaiki).

Nic to nie ma wspólnego z le środowiskiem
Banda bardzo wysoko opłacanych komisarzy wybieranych niedemokratyczne iljao Ursula von der layern zarabiająca miliony euro rocznie rządzi ta unią i prowadzi ją do rozpascia.
Włochy Francja tak sondaże pokazują że nikt już w tej unii nie chce być.

Wojna z Rosją potrwa jeszcze 5lat.
Unia się rozleci.
USA będą zajęte Chinami w indopacyfiku.

Niemcy nie podnieśli poziomu na zbrojenia
A Polska zamiast produkować amunicję i przestawić się na zbrojenia
Wybrała niedemokratyczne władze która
Od razu zaczęła rozdawać babciowe, 800+ od stycznia, podwyżki dla stażystów nauczycieli 33% i im vitro w pierwszej kolejności
Gdy nie ma kasy w budżecie, a Rosją może zaatakować po upadku Ukrainy w rok do 3 lat.
A ten już redukuje zamówione haubice czołgi i samoloty z Korei..Bo nie trzeba.
Anonim_7422, 31.12.2023, 16:59, 37.248.157.116 ##

Olga Tokarczuk to feministka odrzucająca kościół. Coraz więcej kobiet daje się nabrać na te modę i żyje w nieszesciu samotnie z kotem (bo nie będzie kura domową)
Anonim_7422, 31.12.2023, 17:02, 37.248.157.116 ##

Brawo, brawo, brawo!!! Anonim_7422, 31.12.2023, 16:59, 37.248.157.116 ## i Anonim_7422, 31.12.2023, 17:02, 37.248.157.116 ##
Świadomość geopolityczna, historyczna i społeczna to dzisiaj podstawa, a wiedza, to władza. To, że nie będziemy mówić jak jest i jak się rzeczy mają, to nie znaczy, że nie ma problemu. Jest ich aż nadto, a właśnie z tego powodu jak wyżej. Jak ktoś nie ma odwagi rozmawiać konstruktywnie i na argumenty, to lepiej niech milczy. Resztą zajmą się ci, co mają pojęcie na temat otaczającej nas rzeczywistości i maja odwagą działać dla dobra wspólnego.


Anonim_9897, 01.01.2024, 18:09, 31.60.42.226 ##

Gzybym Pani Redaktor pokazał teczkę z dokumentami to by Pani przestała pisać o politycznych hakach. Sama by się Pani rzuciła "do gradła politycznemu oponentowi"

Teraz jedni i drudzy wyszukują na siebie haki, publikując w mediach społeczościowych ordynarne i poniżej granic przyzwoitości posty czy memy.

Anonim_9733, 03.02.2024, 23:11, 146.70.85.39 ##

w poniedziałek wystawią rachunek za burdel w Iraku. Odciągną z odsetkami.
Anonim_9733, 04.02.2024, 00:21, 146.70.85.39 ##

Tusek przejął władze i robi swoje porządki. Czy po oczyszcza życie publiczne z szumowin? Nie. Dlatego że wprowadza swoje szumowiny. Pamiętamy nagrania Radka Sikorskiego i jak kradł kilometrówki.
Wprowadził do telewizji nazad orłowskiego który tam w 2 lata zarobił parę milionów.
Dyrektorem zrobił kogoś z tvnu i mamy tvpis przemienione w tvn2
A Sienkiewicz który kazał podpalić budkę przy ambasadzie rosyjskiej żeby zwalić na narodowców przeprosił w studio i żadnych zarzutów karnych nie ma i nadal jest posłem a nawet ministrem.


Wąsika i tego Kamińskiego skazali sędziowie wybrani przez Bronka a odwołani przez dudę po przywróceniu do orzekania orzekli..z zemsty. Żeby wsadzić 2 posłów do więzienia. Czy im się należało nie wiem.

Wiem że siłowo i nielegalnie przejęta telewizja która przynosiła takie przychody spadła drastycznie wartość oglądalność i wartość spółki.
Więc za straty finansowe już można pociągnąć do odpowiedzialności. Ale kto ma to zrobić jak teraz ci rządzą. I wymieniają prokuratorów na swoich.
Anonim_4618, 04.02.2024, 01:55, 37.248.158.24 ##

Zwykły fakt: Podrabiali dokumenty i podpisy. Za to zwyczajnie idzie się siedzieć.
Teraz Duda tuli ich do piersi, ale co by było gdyby kolesie dostali zlecenie na niego?...
Anonim_3617, 06.02.2024, 13:24, 161.69.66.25 ##

czarzasty przyszedł do tuska z listą nazwisk z lewicy i hołowni 2050 i mówi żeby mu je klepnął (pozatrudniał znajomków) tusk go z tą listą pogonił.
Anonim_9773, 07.02.2024, 01:44, 37.248.156.190 ##

Serwis www.egorzowska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłączną własnością ich autorów.

Uwaga taksówkarze
Komunikat dotyczący ważności licencji na wykonywanie krajowego transportu drogowego w zakresie przewozu osób taksówką, samochodem osobowym, pojazdem samochodowym przeznaczonym konstrukcyjnie ... <czytaj dalej>
Smutny obraz infrastruktury transportowej północy województwa
Publikujemy fragmenty nadesłanego Stanowiska Zarządu Lubuskiej Organizacji Pracodawców z dnia 30.01.2024 r. w sprawie aktualizacji Strategii Rozwoju Województwa Lubuskiego 2030. Niestety, ... <czytaj dalej>
Ważne konsultacje. Kto pierwszy, ten lepszy
Konsultacje w sprawie Krajowego Systemu e-Faktur. Ministerstwo Finansów przedstawia harmonogram konsultacji w sprawie rozwiązań prawnych i funkcjonalności Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF). Konsultacje ... <czytaj dalej>
Do wzięcia niemal 40 mln euro
Północ Lubuskiego sięga po unijne wsparcie. Stawką jest blisko 40 mln euro. - To ostatnie spotkanie z cyklu, ale... ostatni będą ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
"Ratex" Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe

ul. Kostrzyńska 89, Gorzów Wlkp.
tel. 95 720 29 19
branża: Zboża <czytaj dalej>
Szkoła Podstawowa nr 4 Filia

ul. Osadnicza 3, Gorzów Wlkp.
tel. 95 720 58 93
branża: Szkoły - podstawowe i gimnazja - publiczne <czytaj dalej>
PKO BP S.A. Bankomat

ul. Szarych Szeregów 11, Gorzów Wlkp.
tel.
branża: Bankomaty <czytaj dalej>

Marek Piechocki z wyróżnieniem i dyplomem za całokształt
Doroczne nagrody literackie, czyli Wawrzyny Lubuskie rozdane. Gorzowski twórca i nasz ... <czytaj dalej>
Edukacja alternatywna
Wczoraj Przemek Staroń wręczył ministrze Barbarze Nowackiej „Nie jesteś skazanx ... <czytaj dalej>
Ukryli je w żywności
KAS zatrzymała narkotyki. Były ukryte w pojemnikach z żywnością. Funkcjonariusze z ... <czytaj dalej>
Filiżanka kawy lub dwie
Czy wiesz, że filiżanka kawy może zdziałać więcej niż tylko ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« marzec 2024 »
P W Ś C P S N
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
Kultura nam się opłaca
Różnie można mówić o Gorzowie i na co dzień głosów narzekania nie brakuje, ale jeśli chodzi o kulturę, nie mamy się czego wstydzić. I choć jest wielu, którzy powtarzają, że ... <czytaj dalej>
Kto zdobędzie mural dla szkoły
Murale Pamięci „Dumni z Powstańców” to ogólnopolski konkurs dla szkół <czytaj dalej>
Między strachem a wolnością
„Między strachem a wolnością”. To temat konkursu, do udziału w <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - plywanie.jpg
admin ego:
Nad Glommą
W ubiegłorocznym planie nie zakładaliśmy wyjazdu do Norwegii, pojawił się ... <czytaj dalej>
admin ego:
Dramat Andryki
Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” bchodzony jest 1 marca. W tym ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Filiżanka kawy lub dwie
Czy wiesz, że filiżanka kawy może zdziałać więcej niż tylko ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Wystarczą dane
Oszuści nie muszą wcale kraść portfela. Wystarczy, że zdobędą Twoje ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Anonim_3739:
W PRL były sprawne połączenia wszystko było połączone i torami i pksami. To są zaniedbania jakies <czytaj dalej>
Anonim_3739:
Ale po co do Szczecina jak i myśli orzą bardzo sprawnie i szybko kursuje PKS.

Jak tam dojeżdżałem na egzaminy to w 50 minut byłem ju <czytaj dalej>
Marek z Rybakowa:
Dla Gorzowian ważniejsza jest elektryfikacja linii Krzyż - Kostrzyn i reaktywacja linii do Szczecina przez Myślibórz .Do Zielonej nie ma po co ... <czytaj dalej>
Anonim_3739:
Czy jest takie zapotrzebowanie pasażerów?
Czy tylko fani komunikacji kolejowej lobbują że by im sie takie coś marzyło?

Mieszkam <czytaj dalej>
Anonim_1513:
Nooo, rewelka!
Z.M.P. <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej