
Gorzów był 14. miastem, w którym pracownicy salonów pielęgnacji urody wzięli udział w szkoleniu dermatologicznym w ramach ogólnopolskiego programu „Derma Friendly - W trosce o skórę”. Na szkolenie stawiło się 40 osób nie tylko z naszego miasta, ale też z Poznania, Szczecina, Zielonej Góry, Międzyrzecza, Międzychodu, Goleniowa, Wolsztyna, Strzelec Krajeńskich czy Bogdańca.
Na łuszczycę cierpi ponad milion Polaków. Dotyka ona ludzi bez względu na status społeczny, zajmowane stanowisko, dochody, wiek czy miejsce zamieszkania. Nie jest zaraźliwa. Niestety, wiedza na jej temat jest wciąż niewystarczająca, co prowadzi do wykluczenia społecznego chorych. Właśnie dlatego powstał ogólnopolski program „Derma Friendly - W trosce o skórę”. Jego celem jest walka ze stereotypami dotyczącymi dolegliwości skóry, a co za tym idzie - z wykluczeniem społecznym pacjentów oraz poprawa dostępu do usług pielęgnacji urody dla chorych dermatologicznie. Projekt wspiera i o jego poziom dba Polskie Towarzystwo Dermatologiczne.
- Stowarzyszenie Chorych na Łuszczycę poszukiwało miejsc, w których mogłyby zostać odpowiednio obsłużone osoby cierpiące na dolegliwości skórne - mówi szefowa działu PR
Marta Godlewska. - Ponieważ nie było to łatwe, powstał projekt, dzięki któremu szkolenie odbyło już 500 osób z 250 salonów działających w 100 miejscowościach Polski.
- Chcemy doprowadzić do tego, by łuszczyca stała się chorobą cywilizacyjną, jak np. cukrzyca czy nadciśnienie tętnicze, o których społeczeństwo powinno mieć wiedzę, by nie była to jednostka obca, a pacjenci nie spotykali się z odrzuceniem społecznym - podkreślała dr n. med.
Magdalena Boer z Kliniki Chorób Skórnych i Wenerycznych Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. W ramach Programu „Derma Friendly - W trosce o skórę” przedstawiła najczęściej spotykane problemy dermatologiczne w pracy fryzjera i kosmetyczki. Mówiła o alergiach kontaktowych, atopowym zapaleniu skóry, łuszczycy, trądziku czy grzybicach skóry.
W drugiej części szkolenia, komunikacji z klientem chorym dermatologicznie uczyła psycholog
Katarzyna Duda. - Im więcej wiemy, tym mniej się boimy - podkreślała, tłumacząc, że recepta na dobry kontakt z klientem chorym dermatologicznie to indywidualne podejście, otwartość i empatia.
Po szkoleniu, wszyscy uczestnicy drogą pocztową otrzymają imienne certyfikaty potwierdzające zdobytą wiedzę i umiejętności, a co najważniejsze - będą umieli właściwie obsłużyć klientów z różnymi schorzeniami dermatologicznymi.
Szczegóły oraz adresy gabinetów, które przystąiły programu do projektu Derma-Friendly, na stronie:
http://dermafriendly.pl/
Tekst i foto Hanna Kaup
foto Anna Radel
Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Wyprzedzamy Zieloną Górę
Gorzów Wielkopolski po pierwszym tygodniu rywalizacji o Puchar i tytuł Rowerowej Stolicy Polski jest liderem w kategorii miast liczących od ...
<czytaj dalej>Ocena atmosfery i organizacji pracy w CEZiB
Przeprowadzone wśród pracowników Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu badanie dotyczące atmosfery, organizacji pracy i komunikacji pokazuje, że szkoła jest postrzegana ...
<czytaj dalej>Boże Ciało i pielgrzymowanie
W najbliższy czwartek 4 czerwca Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa popularnie nazywaną świętem Bożego Ciała. Tego dnia ...
<czytaj dalej>Podpisali umowę na kolejową S3
Kostrzyn nad Odrą. Ta łącznica to kolejowa S3 – zapewnia urząd marszałkowski.
Choć to proces na lata, ważne, że się w ...
<czytaj dalej>