Oświadczenie i rezolucja w sprawie Nocnych Wilków
Publikujemy Oświadczenie i Rezolucję Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego.
Na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych ukazała się informacja o odmowie wjazdu na terytorium Polski zorganizowanej grupy motocyklistów: http://www.msz.gov.pl/pl/aktualnosci/wiadomosci/informacja_o_przejezdzie_grupy__nocne_wilki_
Decyzję MSZ – u uważam za haniebną i tchórzliwą. Uzasadnienie niepoważne.
Władze 38 milionowego narodu przestraszyły się 30 rosyjskich motocyklistów, odmawiając im prawa do odwiedzenia grobów ich dziadów. Ta decyzja obraża mnie i każdego myślącego Polaka.
Motocykliści polscy przyjadą do przejścia granicznego w Terespolu 27 kwietnia br. o godz. 9:00 czasu polskiego i jeżeli Straż Graniczna nie wpuści do Polski rosyjskich motocyklistów, pojedziemy przez Polskę wyznaczoną przez nich trasą i w ich imieniu zapalimy znicze, zgodnie z ich planem.
Wiktor Węgrzyn
Komandor Motocyklowych Rajdów Katyńskich i Jasnogórskich Zlotów Motocyklowych im. Księdza Ułana Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego
REZOLUCJA 30 TYS. POLSKICH MOTOCYKLISTÓW ZEBRANYCH NA XII MOTOCYKLOWYM ZLOCIE GWIAZDZISTYM IM. KSIĘDZA UŁANA ZDZISŁAWA JASTRZĘBIEC PESZKOWSKIEGO NA JASNEJ GÓRZE.
Rezolucję uchwalono przez aklamację.
My, Polscy Motocykliści, zebrani na XII Zlocie Motocyklowym: Jasna Góra 2015 im. Księdza Ułana Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego, potwierdzamy naszą solidarność ze wszystkimi motocyklistami świata. Zapewniamy na terytorium Polski, bezpieczeństwo i gościnność. Dziś, kiedy funkcjonariusze gazet i telewizji polskojęzycznych, posługując się kłamstwem, realizując antypolskie cele, rozpętali nieznaną dotychczas w polskiej tradycji, nagonkę na naszych gości, motocyklistów rosyjskich, zachęcając wręcz do fizycznej wobec nich przemocy, oświadczamy:
Motocykliści rosyjscy przez Polskę przejadą bezpiecznie. Nie dopuścimy do żadnych awantur. Zapewnimy im bezpieczny przejazd i gościnność, taką jak oni, od 14, lat zapewniają Motocyklowym Rajdom Katyńskim i wszystkim naszym wyprawom na Wschód.
Rajd rosyjskich motocyklistów z Moskwy do Berlina, w 70 rocznicę zwycięstwa nad Niemcami, odwiedzający pola bitewne i cmentarze dziadów, ma takie same znaczenie dla Rosjan, jak Motocyklowy Rajd Katyński dla Polaków.
Witamy Was, rosyjscy motocykliści na polskiej ziemi.
Spotykamy się w dniu 27 kwietnia br. o godz. 9:00 czasu polskiego, na przejściu granicznym w Brześciu.
Wiktor Węgrzyn
Komandor Międzynarodowych Motocyklowych Rajdów Katyńskich.
Organizator Jasnogórskich Zlotów Motocyklowych im. Księdza Ułana Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego.
Jasna Góra 19 kwietnia 2015 rok
Poniżej planowana trasa przejazdu rosyjskich motocyklistów przez Polskę.
Dzień 3. 27.04. (pn.)
Brest (BY) - Warszawa (PL)
Start 08.00
Odległości 200 km.
Czas przejazdu 4 godziny (1,5 godziny przejście granicy)
Zwiedzanie memoriału "Grób nieznanego żołnierza" na pl. Piłsudskiego, położenie kwiatów, minuta milczenia
Warszawa (PL)-Wrocław (PL)
Start 15.00
Odległości 351 km
Czas przejazdu 5 godzin
Przybycie pr. 20.00
Na miejscu, rozmieszczenie, organizacja kolacji, odpoczynek.
Dzień 4. 28.04. (wt.)
Wrocław (PL)
Na miejscu
09.00 Zwiedzania pomnika ofiar ludobójstwa Wołynia, położenie kwiatów.
11.00 Cmentarz rosyjskich Żołnierzy (Skowronia Góra), położenie kwiatów, minuta milczenia
13.00 Zwiedzania starego Wrocławia,
16.00 Przyjacielska kolacja.
Dzień 5. 29.04. (śr.)
Wrocław (PL) - Oświęcim (PL)
Start 9.00
Odległości 220 km
Czas przejazdu około 3 godziny.
Przybycie 12.00
Na miejscu zwiedzanie Obozu KL Auschwitz 2 godziny.
Oświęcim (PL) - Hrabyne (CZ)
Start 14.00
Odległości 114 km
Czas przejazdu 2 godz.
Przybycie 16.00
Na miejscu zwiedzanie największego w Czechach muzeum II Wojny Światowej z interesującą ekspozycją
Hrabyne (CZ) - Ostrawa (CZ).
Start 18.00
Odległości 30 km
Czas przejazdu 1 godzinę.
Przybycie 19.00
Na miejscu rozmieszczenie, kolacja, odpoczynek.
26 kwietnia 2015 20:12, admin ego
Dodaj komentarz:
Komentarze:
Anonim_8966 (IP: 62.x.x.14) w dniu 03.05.2015, 20:34 napisał(a): Jak miałem 17 lat, to myśmy pojechali na motorach za Międzyrzecz do Nietoperka. Tam spaliśmy w bunkrach. Pózniej na drugi dzień przyjechaliśmy na Kaławę, na motorach na dyskotekę. Tam zabraliśmy kilka 17 letnich dziewczyn i pojechaliśmy na Jawach w kierunku Chorzowa. Po drodze nocowaliśmy tylko w bunkrach, nie zabraliśmy namiotów. Bardzo się śpieszyliśmy, bo na stadionie w Chorzowie musieliśmy zdążyć na koncert zespołu "Metalica" Gnaliśmy na motorach po drogach PRL-u. Podobnie jak "Nocne Wilki" Dziewczyny zabrane z dyskoteki były poszukiwane przez rodziców. Wracaliśmy dopiero po koncercie AD/DC. To były najpiękniejsze czasy z mojego życia. 17-18 lat. Żyliśmy jak delicje szampańskie, lepiej jak dzisiejsi Woodsokowicze.
Anonim_7494 (IP: 78.x.x.215) w dniu 03.05.2015, 21:51 napisał(a): Nocne Wilki łatwością zamienia się w zielone ludziki!
Anonim_1633 (IP: 78.x.x.40) w dniu 04.05.2015, 13:34 napisał(a): Te eskapady Rosjan to oswajanie Polaków z ich ruchami. Zamienią Harleje na Urale z karabinami w koszu motocykla!
Serwis www.egorzowska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłączną własnością ich autorów.
Wyprzedzamy Zieloną Górę
Gorzów Wielkopolski po pierwszym tygodniu rywalizacji o Puchar i tytuł Rowerowej Stolicy Polski jest liderem w kategorii miast liczących od ...
<czytaj dalej>Ocena atmosfery i organizacji pracy w CEZiB
Przeprowadzone wśród pracowników Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu badanie dotyczące atmosfery, organizacji pracy i komunikacji pokazuje, że szkoła jest postrzegana ...
<czytaj dalej>Boże Ciało i pielgrzymowanie
W najbliższy czwartek 4 czerwca Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa popularnie nazywaną świętem Bożego Ciała. Tego dnia ...
<czytaj dalej>Podpisali umowę na kolejową S3
Kostrzyn nad Odrą. Ta łącznica to kolejowa S3 – zapewnia urząd marszałkowski.
Choć to proces na lata, ważne, że się w ...
<czytaj dalej>
Anonim_6659:
kompromitacja wójta.
ile razy powtarzałem że pod katedrą nie nadaje się miejsce na koncerty
a odnośnie wczorajszego postu
<czytaj dalej>
Andrzej Trzaskowski:
Brakuje mi słów podziwu dla Natalii. Co za kreatywność, pracowitość i skromność zarazem. Obłęd, co ta dziewczyna z nami wyrabia!
<czytaj dalej>
Anonim_7487:
Zastanawiam się czy ludzi już tak ogłupiono, że nie widzą, że każde proste działanie tak rządzący komplikują, używają patetycznych słó
<czytaj dalej>
Anonim_7487:
Cała rada powinna odejść, włącznie z rządzącymi naszym, zdychającym miastem.
<czytaj dalej>
Anonim_6416:
pora zakończyć ten post-komunistyczny teatrzyk.....
<czytaj dalej>