
W poniedziałek, tj. 28 sierpnia nastąpi zmiana w organizacji ruchu pod siedzibą Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji oraz w rejonie IV LO.
Na odcinku od ulicy Słowiańskiej (łącznik za PWiK) do wysokości wjazdu do Vectra firma Eurovia wykonała już warstwę asfaltową na połowie jezdni. W przyszłym tygodniu planowane są prace na drugim pasie ruchu, który na czas prowadzonych robót zostanie zamknięty. Przejazd możliwy będzie po nowo utwardzonym pasie ruchu. Zachowany zostanie ruch jednokierunkowy, z możliwością skrętu wyłącznie w prawo, w ul. Roosevelta.
Na rondzie Kosynierów Gdyńskich wdrożony zostanie drugi etap przebudowy tego skrzyżowania. Wyłączona z ruchu zostanie ćwiartka ronda, po stronie północno – wschodniej, tj. fragment ul. Łokietka oraz prawa część ul. Kosynierów Gdyńskich, od przebudowywanego ronda do ul. 30 Stycznia. Wykonawca przystąpi do realizacji robót drogowych na wyłączonym odcinku. Rozebrana zostanie istniejąca konstrukcja jezdni, a w jej miejsce ułożona nowa warstwa wiążąca.
Utrzymane zostaną podstawowe założenia organizacji ruchu:
-
ruch jednokierunkowy na ul. Kosynierów Gdyńskich,
-
zachowana przejezdność przed rondo Kosynierów Gdyńskich w każdym kierunku, bez zasad ruchu okrężnego - zachowany zostanie ruch dwukierunkowy, między ul. Estkowskiego i ul. Łokietka,
-
możliwy będzie również skręt w prawo z ul. Łokietka w ul. Kos. Gdyńskich oraz skręt w lewo dla jadących od ul. Estkowskiego w ul. Kos. Gdyńskich,
-
na odcinku ul. Kos. Gdyńskich, od ronda do skrzyżowania z ul. Borowskiego, nadal będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy. Ruch dwukierunkowy funkcjonować będzie między ul. Borowskiego i Jagiellończyka.
-
zamknięte pozostanie skrzyżowanie z ul. Bohaterów Warszawy, a ta będzie nadal funkcjonować jako dwukierunkowa, bez możliwości parkowania.
Firma Wuprinż zakończyła już przebudowę sieci wodociągowej od ul. Słowiańskiej do ul. Mościckiego. Na odcinku od ul. Borowskiego do ul. Jagiellończyka, wykonawca PWiK rozpoczął prace związane z wymianą sieci wodociągowej. Kontynuowane są także roboty na skrzyżowaniu ulic: Kosynierów Gdyńskich z Mościckiego. Na kolejnym etapie: od ul. Jagiellończyka do ul. Mościckiego rozpoczęła się rozbiórka nawierzchni.
IW
Odeszła...
Z ogromnym bólem i smutkiem zawiadamiamy, że odeszła Joanna Kołaczkowska...Nasza Asia.
Przyszło Jej zmierzyć się z najgorszym i najbardziej agresywnym przeciwnikiem. ...
<czytaj dalej>Zgłoś się do komisji w pomocy społecznej
Organizacje pozarządowe mają ostatnie chwile, by zgłosić swoich przedstawicieli do komisji konkursowych, które zdecydują o podziale środków na projekty z ...
<czytaj dalej>Rezygnacja marszałka Jabłońskiego
Marszałek Województwa Lubuskiego Marcin Jabłoński zapowiedział rezygnację ze sprawowanej funkcji. Zrobił to 11 lipca 2025 r.
Szanowni Państwo,
w związku z wydarzeniem ...
<czytaj dalej>Nie ma statusu kąpieliska
Publikujemy komunikat Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gorzowie Wlkp.
K O M U N I K A T Nr 5/2025
Państwowego Powiatowego Inspektora ...
<czytaj dalej>