
Rozmowa z legendarnym żużlowcem Stali
Bogusławem Nowakiem o charytatywnej imprezie „Żużel moje życie”.
„Żużel moje życie” odbędzie się 28 września w Teatrze im. Juliusza Osterwy. Dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na turnus rehabilitacyjny dla byłych zawodników żółto-niebieskich.
Dochód z imprezy „Żużel moje życie” przeznaczycie na wyjazd byłych żużlowców Stali na turnus rehabilitacyjny. W poprzednich latach fundusze na ten cel gromadził pan w inny sposób. Skąd ta zmiana?
– W tym roku brałem udział w wyprawie dookoła Polski pod hasłem „Równość i godność”. W 42 dni zrobiliśmy 2800 kilometrów i byłem wyłączony przez znaczną część sezonu. Uciekły mi cztery imprezy na stadionie Stali i dlatego nie miałem możliwości zbiórki funduszy, jak to zazwyczaj czynię. Wpadliśmy na wariacki pomysł, by rozegrać mecz żużlowy w teatrze. Nastąpiła burza mózgów, wiele rzeczy zaczęło się szybko układać. Dyrektor teatru Jan Tomaszewicz wykazał dla nas największą pomoc, bo oddał nam na trzy godziny teatr, byśmy zorganizowali swoją imprezę. Stało się tak, bo pomogliśmy w przeszłości placówce przy organizacji spektaklu „Zapach żużla”.
W meczu w teatrze zmierzą się drużyny Stali Gorzów i reprezentacji Polski. Ciężko było namówić byłych żużlowców do udziału w tym przedsięwzięciu?
– Nie było problemów z zebraniem drużyny z Polski. Wszyscy, do których zadzwoniłem, potwierdzili swój udział po zapoznaniu ich z ideą spotkania. Udało nam się skompletować dwie ciekawe drużyny. Każdy będzie mógł się wypowiedzieć, wspomnieć o swojej karierze. Dowiemy się wielu ciekawych rzeczy. Dodatkowo imprezę zakończy i rozpocznie piosenka o Stali, będzie pokaz iluzjonisty, licytacja plastronów, w których będziemy występować. Przygotujemy wyjątkowe, pamiątkowe programy. Liczymy, że zainteresujemy kibiców wspominających dobre lata Stali i że uda nam się zebrać środki potrzebne na wyjazd naszych legend do Gościmia.
Wokół imprezy zbudowana jest aura tajemnicy. Mecz żużlowcy w teatrze wydaje się kosmicznym pomysłem.
– Zgadza się. Chcemy, by ta niespodzianka została do końca utrzymana. Myślę, że kibice się nie zawiodą. Wynik w każdym z biegów może być inny i będą to wyniki występujące na torach żużlowych podczas ligowych meczów. Ale więcej szczegółów nie chcę zdradzać, niech to pozostanie naszą tajemnicą do momentu rozpoczęcia imprezy.
Gdzie można zakupić bilety na imprezę pana fundacji?
– Bilety są już dostępne w teatrze. Przeznaczyliśmy do dystrybucji 150 wejściówek, dodatkowo ja będę posiadał 100 biletów. Warto się więc pośpieszyć z kupnem. W przypadku, gdy dla jakiegoś kibica zabraknie biletu, istnieje w teatrze możliwość dostawek, ale z tego co wiem, w grę wchodzi maksymalnie około 40 miejsc.
KS
Wyprzedzamy Zieloną Górę
Gorzów Wielkopolski po pierwszym tygodniu rywalizacji o Puchar i tytuł Rowerowej Stolicy Polski jest liderem w kategorii miast liczących od ...
<czytaj dalej>Ocena atmosfery i organizacji pracy w CEZiB
Przeprowadzone wśród pracowników Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu badanie dotyczące atmosfery, organizacji pracy i komunikacji pokazuje, że szkoła jest postrzegana ...
<czytaj dalej>Boże Ciało i pielgrzymowanie
W najbliższy czwartek 4 czerwca Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa popularnie nazywaną świętem Bożego Ciała. Tego dnia ...
<czytaj dalej>Podpisali umowę na kolejową S3
Kostrzyn nad Odrą. Ta łącznica to kolejowa S3 – zapewnia urząd marszałkowski.
Choć to proces na lata, ważne, że się w ...
<czytaj dalej>