środa 20 stycznia 2021     Fabian, Sebastian
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej
szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Wszystko, co powinieneś wiedzieć o Przystanku Woodstock
Lubuskie znów będzie zadziwiać na Woodstocku! - W tym roku stawiamy na Szlak Wina i Miodu, chcemy zachęcać do enoturystyki - mówił dyrektor Gabinetu Zarządu Agnieszka Siarkiewicz.

W strefie przygotowanej przez urząd marszałkowski staną trzy wielkie figury pszczół, będzie można obejrzeć wystawę lubuskich winnic, wziąć udział w warsztatach filmowych oraz siatkarskim mundialu, wysłać kartkę do domu, zagrać w multimedialne gry, zrobić własnoręcznie przypinkę. A to wszystko już za dwa tygodnie. Festiwalowe odliczanie czas zacząć!

Pszczoły przylecą na Woodstock!
W strefie przygotowanej przez UMWL staną trzy wielkie figury pszczół. Owady przygotowane przez nowosolską firmę Malpol będą symbolizować Lubuski Szlak Wina i Miodu i tradycje pszczelarskie na Ziemi Lubuskiej. Każda z pszczół robi wrażenie: ma ok. 4 metrów długości, jest wysoka na 1,5 m i waży ok. 150 kg!

Wokół figur stanie kilkanaście zabytkowych i nowoczesnych uli z Pasieki Dydaktyczno-Hodowlanej przygotowane przez Koło Pszczelarzy w Kostrzynie nad Odrą. Codziennie, o określonych godzinach, w Akademii Pszczelarskiej będzie można dowiedzieć się jak z nektaru powstaje miód i na czym polega praca pszczół. Pszczelarze będą opowiadać również o odmianach miodu, a na zakończenie każdego spotkania będą nim częstować uczestników warsztatów. Atrakcją dla odwiedzających lubuską strefę będą z pewnością … żywe pszczoły. Będą one jednak umieszczone w specjalnym, zamkniętym, oszklonym ulu, gdzie będzie można podziwiać królową i jej pracujące pszczoły-robotnice.

Do udziału zaprosiliśmy też Gminę Lubiszyn, która na stoisku promocyjnym w lubuskiej strefie będzie zachęcać woodstokowiczów do przyjazdu na Miodobranie 17 sierpnia do Lubiszyna. W programie znajdzie się m.in. korowód ulicami gminy, prezentacje wyrobów z wosku pszczelego, degustacja miodów i wszystko, co jest związane z tradycjami pszczelarskimi, z jakich słynie gmina i północna część województwa.

W tej części strefy odbędzie się promocja lubuskich winnic. Pojawi się wystawa złożona z 14 stojaków z kolorowymi zdjęciami winnic. Wystawę prezentowano już m.in. w Poznaniu, Zielonej Górze, Dreźnie i Wrocławiu.

Siatkarski mundial!
Lubuskie sportem stoi, dlatego będziemy zachęcać do aktywności. Przez trzy dni trwania „Przystanku Woodstock” na lubuskiej strefie rozegrane zostaną zawody w siatkówkę plażową. Z kilkuset ton piasku usypane zostanie popularne w naszym województwie boisko „Lubusik”. W ten sposób chcemy nawiązać do turnieju Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej, który zostanie rozegrany od 30 sierpnia do 21 września 2014 r. w siedmiu miastach w Polsce.

Do udziału w turnieju zapraszamy 32 zespoły dwuosobowe, bez względu na wiek i płeć. Po losowaniu rozstawione zostaną pary, które zagrają eliminacje, ćwierćfinały, półfinały i finał. Wszystkie mecze zostaną rozegrane do dwóch wygranych setów, Zgłoszenia przyjmowane są mailowo na stronie www.lubuskie.pl/woodstock. Dla trzech najlepszych drużyn przewidziane są puchary Marszałka Województwa i upominki (gadżety województwa lubuskiego).

Filmowe lubuskie!

Na tegorocznym „Przystanku Woodstock” pragniemy nawiązać do tradycji związanych z festiwalami filmowymi na Ziemi Lubuskiej. Stąd pomysł warsztatów filmowych. Grzegorz Lipiec z grupy Sky Piastowskie oraz Oskar Kozłowski już teraz zapraszają na spotkania z kamerą, które odbędą się 31 lipca i 1 sierpnia, o 13.00 w strefie lubuskiej. Będzie można posłuchać wykładów na temat tworzenia scenariuszy filmowych, pracy reżyserskiej czy pracy ze światłem. Podczas tegorocznego Przystanku zostanie również nagrany krótki filmik przedstawiający woodstockowiczów i ich pobyt na festiwalu.

Ponadto na strefie lubuskiej:

- Wyślij kartkę z Woodstocku w Lubuskiem
W strefie lubuskiej będzie można otrzymać kartkę wraz ze znaczkiem i wysłać w dowolne miejsce.
- Lubuskie w 3D
W lubuskiej strefie staną dwa STEREOSKOPY ze zdjęciami w 3D oraz filmami z województwa lubuskiego.
- Tatuaże henną oraz pieczątki lubuskie
Tatuaże naklejane z grafiką „Woodstock w Lubuskiem” oraz pieczątki „Lubuskie warte zachodu”, dla każdego, kto skorzysta z atrakcji w lubuskiej strefie
- Grupa animacyjna - nagłaśnianie strefy lubuskiej
Animatorzy z nagłośnieniem będą prowadzić przez cały dzień w strefie lubuskiej działania aktywizujące woodstockowiczów wg „scenariusza”.
- Konferencja prasowa
Konferencja prasowa połączona z prezentacją produktów regionalnych z udziałem marszałek i lubuskich ambasadorów, m.in. Bartka Jędrzejaka i Jana Lubomirskiego-Lanckorońskiego oraz Ambasadora USA i przedstawiciela pszczelarzy.
- Strefa Uniwersytetu Zielonogórskiego
Prezentacja Biura Karier i Wydziału Promocji.
- Promocja zdrowia
Promocja zdrowia przygotowana przez Departament Ochrony Zdrowia, wzbogacona o niemieckie organizacje pozarządowe oraz Ośrodek Dla Osób Uzależnionych Nowy Dworek. Miejsce: aleja handlowa. Zapraszamy na stronę www.lubuskie.pl/woodstock

Bezpłatny dostęp do sieci
Firmy Sygnity i Microsoft, we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubuskiego, przygotowały dla uczestników Przystanku Woodstock 2014 szereg atrakcji, które będą oczekiwać w specjalnej strefie Województwa na terenie festiwalu.

Lubuskie od lat stanowi przykład dla polskich samorządów, w budowaniu nowoczesnego, zinformatyzowanego województwa, przyjaznego mieszkańcom, turystom i inwestorom. Tegoroczna inicjatywa Urzędu Marszałkowskiego oraz firm Sygnity i Microsoft, pod hasłem „Funkcjonalność i Rozrywka”, stawia sobie za cel zapewnienie odwiedzającym odpowiedniego zaplecza, które nie tylko zapewni wygodę korzystania z nowoczesnych technologii, ale też zapewni atrakcje uprzyjemniające kontakt z IT.

W ramach atrakcji, na strefie Województwa przygotowane zostaną stanowiska z konsolami Xbox 360 wyposażonymi w sensory ruchu Kinect, przy których uczestnicy festiwalu będą mogli zrelaksować się przy grach sportowych i tanecznych, w tym: FIFA14, Dance Central, Forza Horizon i Kinect Sports. Do dyspozycji uczestników oddane będą też nowoczesne tablety wyposażone w system Windows 8.1, na których będzie można skorzystać z dostępu do sieci bezprzewodowej, sprawdzić plan występów Woodstock 2014, połączyć się z Facebookiem czy wrzucić do sieci swoje zdjęcia. Na wielbicieli nieco mniejszych urządzeń przenośnych oczekiwać będą stanowiska ze smartfonami Nokia wyposażonymi w system Windows Phone. Zmęczeni zabawą zrelaksują się natomiast w strefie wypoczynkowej, połączonej z punktem bezpłatnego ładowania urządzeń mobilnych.

Na tym jednak nie koniec atrakcji -na wielbicieli elektronicznej rozrywki czekać będzie turniej w grę FIFA14 na konsolach Xbox 360, z atrakcyjnymi nagrodami m.in. w postaci gier i akcesoriów do urządzeń przenośnych i komputerów PC.

Woodstock w Lubuskiem na kolejne trzy lata!
- Przystanek Woodstock będzie grał do końca świata i o jeden dzień dłużej, a w Lubuskiem na pewno do 2018 roku -powiedziała marszałek Elżbieta Polak. 18 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze podpisała z prezesem WOŚP Jurkiem Owsiakiem porozumienie o współpracy na kolejne trzy lata. - Współpraca jest wspaniała i gra się nam tutaj bardzo dobrze -zapewnił dyrygent najpiękniejszego festiwalu świata.

Porozumienie zobowiązuje strony do wspólnego inicjowania działań polegających na ratowaniu życia chorych, w szczególności dzieci, a także działania na rzecz poprawy stanu ich zdrowia. Tym samym województwo udzieli wsparcia fundacji poprzez współpracę merytoryczną w ramach kompetencji departamentów właściwych ds. zdrowia i polityki społecznej w urzędzie marszałkowskim w Zielonej Górze. Porozumienie jest dowodem doskonałej współpracy samorządu województwa oraz Fundacji WOŚP. Dzięki niemu logo „Lubuskie warte zachodu” pojawi się na wszystkich drukowanych elementach i w całej kampanii promocyjnej Przystanku!

Moc atrakcji
Przystanek Woodstock odbędzie się w dniach 31 lipca -2 sierpnia br. w Kostrzynie nad Odrą. Na czterech scenach (Duża scena, Mała scena, Scena Akademii Sztuk Przepięknych oraz scena Pokojowej Wioski Kryszny) wystąpi łącznie 75 zespołów. Zagrają między innymi: T. LOVE, Budka Suflera (koncert kończący działalność zespołu), Carrantuohill. Acid Drinkers, Kapela ze Wsi Warszawa, Marika, Jelonek i muzycy Filharmonii Gorzowskiej, Coma, Manu Cha O, Łzy oraz Ania Rusowicz. Tradycyjnie także na woodstockowym polu stanie namiot Akademii Sztuk Przepięknych, w których odbędzie się 9 spotkań z zaproszonymi gośćmi, m.in. Muhammad Yunus -laureat pokojowej nagrody nobla, prof. Magdalena Środa, Bogusław Linda, Agnieszka Holland, Maria Czubaszek oraz Teatr Szóste Piętro. ASP gościć będzie także muzyków. Wystąpi m.in. Kasia Kowalska. Ponadto wraca woodstockowe kino-kino Wolność. Każdy film będzie poprzedzany "Polską kroniką filmową".Nad bezpieczeństwem uczestników będzie czuwać 1.300 wolontariuszy Pokojowego Patrolu oraz służby zabezpieczenia medycznego. Ich działania wspierać będą: policja, straż pożarna, wosjko, pogotowie i straż graniczna.Oficjalnym partnerem tegorocznego jubileuszowego Przystanku Woodstock będzie Browar LECH. Po raz kolejny mobilnym partnerem będzie sieć PLAY. Dzięki temu woodstockowicze będą rozmawiać za darmo! Ponadto sieć uruchomi specjalną festiwalową aplikację na telefon. Niespodziankę dla uczestników festiwalu przygotował także bank PEKAO SA, który uruchomił specjalne okolicznościowe karty płatnicze. Płacąc nimi mamy szansę na nagrody m.in. skuter zaprojektowany przez samego Jurka Owsiaka oraz wejście na scenę główną, zapowiedzenie koncertu oraz obejrzenie go od strony sceny. Na Przystanku pojawi się także tradycyjnie Allegro, które w tym roku promować będzie najbardziej ekologiczny środek transportu, czyli rower. Więcej szczegółów dotyczących XX Przystanku Woodstock na stronie www.wosp.org.pl

Oprac. red.18 lipca 2014 22:28, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
737 mln euro dla lubuskiego
Znamy już podział środków w ramach umowy partnerstwa na nową unijną perspektywę. Do regionów trafi 40 proc. tortu, czyli 28 ... <czytaj dalej>
Upaństwowienie szpitali? Samorząd mówi NIE!
Zarząd Województwa podjął stanowisko w sprawie planowanej restrukturyzacji podmiotów leczniczych wykonujących działalność leczniczą w rodzaju świadczenia szpitalne. – Rząd w cieniu ... <czytaj dalej>
Ile zarabiają księża w lubuskich szpitalach
Publikujemy komunikat poseł Barbary Kucharskiej-Dziedzic na temat zatrudnienia kapelanów w lubuskich szpitalach. W grudniu 2020 roku posłanka dr Kucharska-Dziedzic zwróciła się ... <czytaj dalej>
Nie żyje bp Adam Dyczkowski
10 stycznia 2021 r. w godzinach porannych w zielonogórskim Domu Księży Emerytów zmarł śp. bp Adam Dyczkowski, emerytowany biskup zielonogórsko-gorzowski. Informacje ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
"Etos" S.A. Sklep "Diverse"

Wełniany Rynek 12, Gorzów Wlkp.
tel. 95 720 89 63
branża: Odzież - detal <czytaj dalej>
"Traffic" Krzysztof Popławski Salon Firmowy

ul. Koniawska 11, Gorzów Wlkp.
tel. 95 723 82 97
branża: Budowlane materiały <czytaj dalej>
"Top-Tourist" Biuro Podróży Jolanta Wiłkojć-Pogorzelska

ul. Władysława Łokietka 19 l. 4, Gorzów Wlkp.
tel. 95 720 26 67
branża: Turystyczne agencje, biura podróży <czytaj dalej>

737 mln euro dla lubuskiego
Znamy już podział środków w ramach umowy partnerstwa na nową ... <czytaj dalej>
Co wiemy o tworzywach sztucznych?
Rok temu zajmowałam się tematem śmieci. Również radna Marta Bejnar-Bejnarowicz ... <czytaj dalej>
Wyjątkowy jubileusz
W otoczeniu aniołów, przy dźwiękach muzyki Marka Piechockiego, tortem, szampanem ... <czytaj dalej>
Bez dyrygenta
Świat muzyki pogrążony dziś w żałobie. Zmarł dyrygent Filharmonii Gorzowskiej ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« styczeń 2021 »
P W Ś C P S N
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
O co ta polsko-polska burza?
Rok 2021 zaczął się narodowo-polskim huraganem, tajfunem, trzęsieniem ziemi, spowodowanym aferą szczepionkową. Aferą, w której nazwisko Janda odmieniane jest przez wszystkie możliwe przypadki, a ona sama również wyśmiewana przez aktora ... <czytaj dalej>
Konkurs fotograficzny
Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie zaprasza do udziału <czytaj dalej>
Lubisz ładnie mieszkać?
„Zielona ławeczka” czeka na Ciebie
Jest szansa na poprawę wyglądu podwórek i miejsc najbliższego otoczenia. <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - 4baa.jpg
Hanna Kaup:
Wyjątkowy jubileusz
W otoczeniu aniołów, przy dźwiękach muzyki Marka Piechockiego, tortem, szampanem ... <czytaj dalej>
Hanna Kaup:
Bo go wkurzyła?
To miejsce wciąż nie ma szczęścia. Kiedyś ktoś spalił domek, ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Niepłodność – narastający problem
W Polsce rodzi się coraz mniej dzieci. Do posiadania więcej ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Odbiór odpadów w czasie pandemii – wskazówki dla mieszkańców Gorzowa i okolic
Czy podczas pandemii obowiązuje segregowanie odpadów? W jaki sposób bezpiecznie ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Anonim_5782:
Będzie jak z TVP. Ludzie nie będą dawać na tacę, to państwo przejmie na swój garb. I tak zapłacimy wszyscy. <czytaj dalej>
Anonim_5394:
To nie sa inteligentni ludzie.
Urzednikiem zoataje miernota ktorej nie chcialo sie podjąć wysilku i ryzyka zalożenia i poprowadzenia DG. <czytaj dalej>
Anonim_9991:
Nauczył mnie patrzenia na Sztukę, dał możliwość poznania wielu artystów - pomiędzy nimi Władysława Hasiora, co dla mnie ważne niezwykle.
<czytaj dalej>
Anonim_5386:
Zastanawiające jest dlaczego unia pozbawiła Polskę szczepionek ? Badania to fikcja. <czytaj dalej>
Maria:
I jak się okazuje w każdym czasie można pokazać jak bardzo szanuje się talent i osobowość Pana Jurka, wspaniałego człowieka i niebywałego ar <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej