środa 25 listopada 2020     Katarzyna, Erazm, Klemens
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej
szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Wszystko, co powinieneś wiedzieć o Przystanku Woodstock
Lubuskie znów będzie zadziwiać na Woodstocku! - W tym roku stawiamy na Szlak Wina i Miodu, chcemy zachęcać do enoturystyki - mówił dyrektor Gabinetu Zarządu Agnieszka Siarkiewicz.

W strefie przygotowanej przez urząd marszałkowski staną trzy wielkie figury pszczół, będzie można obejrzeć wystawę lubuskich winnic, wziąć udział w warsztatach filmowych oraz siatkarskim mundialu, wysłać kartkę do domu, zagrać w multimedialne gry, zrobić własnoręcznie przypinkę. A to wszystko już za dwa tygodnie. Festiwalowe odliczanie czas zacząć!

Pszczoły przylecą na Woodstock!
W strefie przygotowanej przez UMWL staną trzy wielkie figury pszczół. Owady przygotowane przez nowosolską firmę Malpol będą symbolizować Lubuski Szlak Wina i Miodu i tradycje pszczelarskie na Ziemi Lubuskiej. Każda z pszczół robi wrażenie: ma ok. 4 metrów długości, jest wysoka na 1,5 m i waży ok. 150 kg!

Wokół figur stanie kilkanaście zabytkowych i nowoczesnych uli z Pasieki Dydaktyczno-Hodowlanej przygotowane przez Koło Pszczelarzy w Kostrzynie nad Odrą. Codziennie, o określonych godzinach, w Akademii Pszczelarskiej będzie można dowiedzieć się jak z nektaru powstaje miód i na czym polega praca pszczół. Pszczelarze będą opowiadać również o odmianach miodu, a na zakończenie każdego spotkania będą nim częstować uczestników warsztatów. Atrakcją dla odwiedzających lubuską strefę będą z pewnością … żywe pszczoły. Będą one jednak umieszczone w specjalnym, zamkniętym, oszklonym ulu, gdzie będzie można podziwiać królową i jej pracujące pszczoły-robotnice.

Do udziału zaprosiliśmy też Gminę Lubiszyn, która na stoisku promocyjnym w lubuskiej strefie będzie zachęcać woodstokowiczów do przyjazdu na Miodobranie 17 sierpnia do Lubiszyna. W programie znajdzie się m.in. korowód ulicami gminy, prezentacje wyrobów z wosku pszczelego, degustacja miodów i wszystko, co jest związane z tradycjami pszczelarskimi, z jakich słynie gmina i północna część województwa.

W tej części strefy odbędzie się promocja lubuskich winnic. Pojawi się wystawa złożona z 14 stojaków z kolorowymi zdjęciami winnic. Wystawę prezentowano już m.in. w Poznaniu, Zielonej Górze, Dreźnie i Wrocławiu.

Siatkarski mundial!
Lubuskie sportem stoi, dlatego będziemy zachęcać do aktywności. Przez trzy dni trwania „Przystanku Woodstock” na lubuskiej strefie rozegrane zostaną zawody w siatkówkę plażową. Z kilkuset ton piasku usypane zostanie popularne w naszym województwie boisko „Lubusik”. W ten sposób chcemy nawiązać do turnieju Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej, który zostanie rozegrany od 30 sierpnia do 21 września 2014 r. w siedmiu miastach w Polsce.

Do udziału w turnieju zapraszamy 32 zespoły dwuosobowe, bez względu na wiek i płeć. Po losowaniu rozstawione zostaną pary, które zagrają eliminacje, ćwierćfinały, półfinały i finał. Wszystkie mecze zostaną rozegrane do dwóch wygranych setów, Zgłoszenia przyjmowane są mailowo na stronie www.lubuskie.pl/woodstock. Dla trzech najlepszych drużyn przewidziane są puchary Marszałka Województwa i upominki (gadżety województwa lubuskiego).

Filmowe lubuskie!

Na tegorocznym „Przystanku Woodstock” pragniemy nawiązać do tradycji związanych z festiwalami filmowymi na Ziemi Lubuskiej. Stąd pomysł warsztatów filmowych. Grzegorz Lipiec z grupy Sky Piastowskie oraz Oskar Kozłowski już teraz zapraszają na spotkania z kamerą, które odbędą się 31 lipca i 1 sierpnia, o 13.00 w strefie lubuskiej. Będzie można posłuchać wykładów na temat tworzenia scenariuszy filmowych, pracy reżyserskiej czy pracy ze światłem. Podczas tegorocznego Przystanku zostanie również nagrany krótki filmik przedstawiający woodstockowiczów i ich pobyt na festiwalu.

Ponadto na strefie lubuskiej:

- Wyślij kartkę z Woodstocku w Lubuskiem
W strefie lubuskiej będzie można otrzymać kartkę wraz ze znaczkiem i wysłać w dowolne miejsce.
- Lubuskie w 3D
W lubuskiej strefie staną dwa STEREOSKOPY ze zdjęciami w 3D oraz filmami z województwa lubuskiego.
- Tatuaże henną oraz pieczątki lubuskie
Tatuaże naklejane z grafiką „Woodstock w Lubuskiem” oraz pieczątki „Lubuskie warte zachodu”, dla każdego, kto skorzysta z atrakcji w lubuskiej strefie
- Grupa animacyjna - nagłaśnianie strefy lubuskiej
Animatorzy z nagłośnieniem będą prowadzić przez cały dzień w strefie lubuskiej działania aktywizujące woodstockowiczów wg „scenariusza”.
- Konferencja prasowa
Konferencja prasowa połączona z prezentacją produktów regionalnych z udziałem marszałek i lubuskich ambasadorów, m.in. Bartka Jędrzejaka i Jana Lubomirskiego-Lanckorońskiego oraz Ambasadora USA i przedstawiciela pszczelarzy.
- Strefa Uniwersytetu Zielonogórskiego
Prezentacja Biura Karier i Wydziału Promocji.
- Promocja zdrowia
Promocja zdrowia przygotowana przez Departament Ochrony Zdrowia, wzbogacona o niemieckie organizacje pozarządowe oraz Ośrodek Dla Osób Uzależnionych Nowy Dworek. Miejsce: aleja handlowa. Zapraszamy na stronę www.lubuskie.pl/woodstock

Bezpłatny dostęp do sieci
Firmy Sygnity i Microsoft, we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubuskiego, przygotowały dla uczestników Przystanku Woodstock 2014 szereg atrakcji, które będą oczekiwać w specjalnej strefie Województwa na terenie festiwalu.

Lubuskie od lat stanowi przykład dla polskich samorządów, w budowaniu nowoczesnego, zinformatyzowanego województwa, przyjaznego mieszkańcom, turystom i inwestorom. Tegoroczna inicjatywa Urzędu Marszałkowskiego oraz firm Sygnity i Microsoft, pod hasłem „Funkcjonalność i Rozrywka”, stawia sobie za cel zapewnienie odwiedzającym odpowiedniego zaplecza, które nie tylko zapewni wygodę korzystania z nowoczesnych technologii, ale też zapewni atrakcje uprzyjemniające kontakt z IT.

W ramach atrakcji, na strefie Województwa przygotowane zostaną stanowiska z konsolami Xbox 360 wyposażonymi w sensory ruchu Kinect, przy których uczestnicy festiwalu będą mogli zrelaksować się przy grach sportowych i tanecznych, w tym: FIFA14, Dance Central, Forza Horizon i Kinect Sports. Do dyspozycji uczestników oddane będą też nowoczesne tablety wyposażone w system Windows 8.1, na których będzie można skorzystać z dostępu do sieci bezprzewodowej, sprawdzić plan występów Woodstock 2014, połączyć się z Facebookiem czy wrzucić do sieci swoje zdjęcia. Na wielbicieli nieco mniejszych urządzeń przenośnych oczekiwać będą stanowiska ze smartfonami Nokia wyposażonymi w system Windows Phone. Zmęczeni zabawą zrelaksują się natomiast w strefie wypoczynkowej, połączonej z punktem bezpłatnego ładowania urządzeń mobilnych.

Na tym jednak nie koniec atrakcji -na wielbicieli elektronicznej rozrywki czekać będzie turniej w grę FIFA14 na konsolach Xbox 360, z atrakcyjnymi nagrodami m.in. w postaci gier i akcesoriów do urządzeń przenośnych i komputerów PC.

Woodstock w Lubuskiem na kolejne trzy lata!
- Przystanek Woodstock będzie grał do końca świata i o jeden dzień dłużej, a w Lubuskiem na pewno do 2018 roku -powiedziała marszałek Elżbieta Polak. 18 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze podpisała z prezesem WOŚP Jurkiem Owsiakiem porozumienie o współpracy na kolejne trzy lata. - Współpraca jest wspaniała i gra się nam tutaj bardzo dobrze -zapewnił dyrygent najpiękniejszego festiwalu świata.

Porozumienie zobowiązuje strony do wspólnego inicjowania działań polegających na ratowaniu życia chorych, w szczególności dzieci, a także działania na rzecz poprawy stanu ich zdrowia. Tym samym województwo udzieli wsparcia fundacji poprzez współpracę merytoryczną w ramach kompetencji departamentów właściwych ds. zdrowia i polityki społecznej w urzędzie marszałkowskim w Zielonej Górze. Porozumienie jest dowodem doskonałej współpracy samorządu województwa oraz Fundacji WOŚP. Dzięki niemu logo „Lubuskie warte zachodu” pojawi się na wszystkich drukowanych elementach i w całej kampanii promocyjnej Przystanku!

Moc atrakcji
Przystanek Woodstock odbędzie się w dniach 31 lipca -2 sierpnia br. w Kostrzynie nad Odrą. Na czterech scenach (Duża scena, Mała scena, Scena Akademii Sztuk Przepięknych oraz scena Pokojowej Wioski Kryszny) wystąpi łącznie 75 zespołów. Zagrają między innymi: T. LOVE, Budka Suflera (koncert kończący działalność zespołu), Carrantuohill. Acid Drinkers, Kapela ze Wsi Warszawa, Marika, Jelonek i muzycy Filharmonii Gorzowskiej, Coma, Manu Cha O, Łzy oraz Ania Rusowicz. Tradycyjnie także na woodstockowym polu stanie namiot Akademii Sztuk Przepięknych, w których odbędzie się 9 spotkań z zaproszonymi gośćmi, m.in. Muhammad Yunus -laureat pokojowej nagrody nobla, prof. Magdalena Środa, Bogusław Linda, Agnieszka Holland, Maria Czubaszek oraz Teatr Szóste Piętro. ASP gościć będzie także muzyków. Wystąpi m.in. Kasia Kowalska. Ponadto wraca woodstockowe kino-kino Wolność. Każdy film będzie poprzedzany "Polską kroniką filmową".Nad bezpieczeństwem uczestników będzie czuwać 1.300 wolontariuszy Pokojowego Patrolu oraz służby zabezpieczenia medycznego. Ich działania wspierać będą: policja, straż pożarna, wosjko, pogotowie i straż graniczna.Oficjalnym partnerem tegorocznego jubileuszowego Przystanku Woodstock będzie Browar LECH. Po raz kolejny mobilnym partnerem będzie sieć PLAY. Dzięki temu woodstockowicze będą rozmawiać za darmo! Ponadto sieć uruchomi specjalną festiwalową aplikację na telefon. Niespodziankę dla uczestników festiwalu przygotował także bank PEKAO SA, który uruchomił specjalne okolicznościowe karty płatnicze. Płacąc nimi mamy szansę na nagrody m.in. skuter zaprojektowany przez samego Jurka Owsiaka oraz wejście na scenę główną, zapowiedzenie koncertu oraz obejrzenie go od strony sceny. Na Przystanku pojawi się także tradycyjnie Allegro, które w tym roku promować będzie najbardziej ekologiczny środek transportu, czyli rower. Więcej szczegółów dotyczących XX Przystanku Woodstock na stronie www.wosp.org.pl

Oprac. red.18 lipca 2014 22:28, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Janusz Dreczka Tadeuszowi Szyferowi
Publikujemy tekst Janusza Dreczki, poświęcony Tadeuszowi Szyferowi w pierwszą rocznicę śmierci. TadziowiSzyferowi Mistrz zgrabnej pointy. NIEKTÓRYCH PRZESZKÓD NIE POKONASZ. MUSZĄ POUMIERAĆ. W niedzielę 24 ... <czytaj dalej>
Do punktów pobrań w innych godzinach
Od wtorku 24 listopada 2020 r. zmieniają się godziny funkcjonowania prowadzonych przez Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie punktów pobrań wymazów ... <czytaj dalej>
Szpital dementuje doniesienia o nieprawidłowościach
Publikujemy oświadczenie zarządu Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. W związku z doniesieniami na temat zastrzeżeń dotyczących opieki nad pacjentami hospitalizowanymi ... <czytaj dalej>
Masz problemy?
Zgłoś się do Centrum Zdrowia Psychicznego
Czujesz się przygnębiony sytuacją związaną z pandemią? Jeśli masz wrażenie, że sam sobie nie radzisz z problemami zgłoś się do ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
"Kamea" Barbara Płoszka

ul. Łużycka 31, Gorzów Wlkp.
tel. 95 722 45 00
branża: Introligatornie <czytaj dalej>
Wiśniewski Henryk Kancelaria Adwokacka

ul. Obotrycka 6, Gorzów Wlkp.
tel. 95 722 41 12
branża: Adwokaci <czytaj dalej>

Janusz Dreczka Tadeuszowi Szyferowi
Publikujemy tekst Janusza Dreczki, poświęcony Tadeuszowi Szyferowi w pierwszą rocznicę ... <czytaj dalej>
21XI2020 - o urodzeniach, ślubach i zgonach
21XI2020. Rozmowa z kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Gorzowie Mirosławą Winnicką. W ... <czytaj dalej>
Wszyscy wolimy kontakt bezpośredni
Dzień Pracownika Socjalnego obchodzimy 21 listopada. Z tej okazji publikujemy ... <czytaj dalej>
Niepłodność – narastający problem
W Polsce rodzi się coraz mniej dzieci. Do posiadania więcej ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« listopad 2020 »
P W Ś C P S N
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
      
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
Nie bądźmy potworami
Może wszystkiemu winna jest sytuacja epidemii, a może rząd? A może jedno i drugie. I jeszcze utrata wartości, pogarda dla wiedzy i nauki, brak kultury, pozorna empatia i przekonanie, że ... <czytaj dalej>
Lubisz ładnie mieszkać?
„Zielona ławeczka” czeka na Ciebie
Jest szansa na poprawę wyglądu podwórek i miejsc najbliższego otoczenia. <czytaj dalej>
Jakie są nasze Smaki Regionów
Ruszyła XX edycja konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo-Smaki Regionów”. Organizuje go <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - x.jpg
Hanna Kaup:
24XI2020 - coraz więcej ludzi na cmentarzu
24XI2020. O tym, że od 1 do 20 listopada tego roku ... <czytaj dalej>
Hanna Kaup:
23XI2020 - kawałek lasu w sypialni
23XI2020. O takich jak ona mówi się: aktywne, kreatywne i pełne ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Niepłodność – narastający problem
W Polsce rodzi się coraz mniej dzieci. Do posiadania więcej ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Odbiór odpadów w czasie pandemii – wskazówki dla mieszkańców Gorzowa i okolic
Czy podczas pandemii obowiązuje segregowanie odpadów? W jaki sposób bezpiecznie ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Anonim_9763:
PRAWDA RZETELNA , A JAKŻE SMUTNA. PANI REDAKTOR , DZIĘKUJĘ ,ŻE PANI TAK OD SERCA I PO LUDZKU ... TEN PROBLEM PORUSZA. (...) " NIE BĄDZMY POT <czytaj dalej>
Anonim_8983:
Wiem jedynie że pacjenci zgłaszają nieprawidłowości i tyle. A zarząd szpitala nie odniósł się bezpośrednio do spraw zgłoszonych przez pacje <czytaj dalej>
Andrzej Trzaskowski:
Ech, ta Ewka... Pierwsza bezstresowo wychowywana, stresująca i zastanawiająca wszystkich dookoła złota dziewczyna. Wulkan różnorodności, sprzec <czytaj dalej>
Anonim_8232:
Sami sie zatrudnijcie (za minimalną krajową) jako położni a później z narażeniem życia swojego i swoich rodzin zajmujcie zmianą pampersów i <czytaj dalej>
Anonim_6398:
Przykre, modlitwa nie pomogla. <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej