sobota 15 sierpnia 2020     Maria, Napoleon, Stefan
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej
szukaj    szukaj szukaj
Hanna Kaup BLOG

« powrót
10VII2020 - na chwilę przed ciszą wyborczą
A może się uda
10VII2020.Na chwilę przed ciszą wyborczą spadł na Gorzów potężny deszcz z gradobiciem. Co najważniejsze, nawilżył ziemię i oczyścił nieco powietrze. Szkoda, że nie istnieje taki, który oczyściłby Polaków z zalegań, wzajemnych niechęci i szczucia na siebie. Szkoda, że nie istnieje taki autorytet, który umiałby wyspokoić te nadwyrężone przez naszych ukochanych polityków ludzkie nerwy. Szkoda, że nie zdarzy się cud, który nawróciłby ludzi na bycie ludźmi. Szczerze powiem, że kończy mi się cierpliwość, kiedy widzę wciąż te same osoby wrzucające newsy tego samego charakteru, szkalujące i wyszydzające drugiego. Dziwi mnie, że ci, których jakoś znam, dają się wciągnąć w tę jednostronną batalię. Nie pojmuję, że jest w nich tyle wiary i zrozumienia dla swojego kandydata, nawet jeśli popełniał i popełnia błędy, a tyle niechęci, a nawet nienawiści wobec innego.

Pięknie dziś rano napisał Marek Pogorzelec o tym, że obecna kampania jest gorsza niż COVID 19, bo: „… wirus atakuje CIAŁO, leku co prawda nie ma, ale służba zdrowia działa ofiarnie i skutecznie, tak by organizm zarażonego sam zlikwidował to, co go zaraziło. Śmiertelność nie jest wysoka. Owszem – są koszty i niewygody, ale z wyborami jest gorzej. Dużo gorzej (…) Pandemia nienawiści rozlewa się między malutkich na ulicy, na podwórku, w bloku i oczywiście w internecie – bo tu najłatwiej o odwagę (…)”

Marek Pogorzelec wspomniał kilku znajomych, którzy wyrażali swoje sympatie czy antypatie zbyt nachalnie i wystosował do nich wszystkich swoisty apel:
„Zacznijcie, proszę, powoli się przepraszać. Jedni macie demokrację i tolerancję na sztandarach, drudzy deklarujecie przestrzeganie 10 przykazań i miłość bliźniego. W obu przypadkach ideologicznych przeszkód do zgody i pokoju nie ma. Dlaczego więc jest aż tak fatalnie?
Przepraszanie zacznę od siebie - przepraszam wszystkich i za wszystko, co mogło urazić w tej wypowiedzi. Budujmy mosty zamiast okopywać się na dłuższą wojnę” – napisał.

I ja przyłączę się do tego apelu, bo w ostatnim felietonie pisałam o tym, że żyjemy obok ludzi wierzących inaczej i głosujących inaczej. I że ci ludzie są także wśród naszych najbliższych. Że nie wolno ich opluwać, kpić z nich czy obrażać. Czas najwyższy żyć z innym człowiekiem po ludzku.

Dziś odniosę się również do wypowiedzi Aliny Czyżewskiej, która zachęca do niedzielnego głosowania szczególnie zawiedzionych pierwszą turą. Na portalu społecznościowym napisała: „Obrażanie się na PO, gadanie że: "nie będę znów wybierać między PO a PiSem" czy "to ja im teraz pokażę, że żaden nie jest moim kandydatem" i niepójście na wybory albo oddanie nieważnego głosu JEST DZIECINADĄ (…) Bardzo niebezpieczną dziecinadą.” I nazywa ją pokazaniem fucka, ale sobie, w lustrze. I też apeluje: „Idź na wybory. Nie rób tego dla PO – rób to dla współobywateli i współobywatelek.”

Tak, na wybory trzeba iść. W niedzielę szczególnie. Kto tego nie rozumie, powinien poważnie ze sobą porozmawiać, ale nie na emocje, a na argumenty i zachować się jak na człowieka odpowiedzialnego przystało. Zabrać ze sobą długopis, sprawdzić czy są pieczęcie i oddać ważny głos.

A dzisiaj – poza deszczem i gradem – spadła na nasze województwo informacja o największej jak dotąd liczbie zachorowań na COVID19 – 25 osób. Uważajcie na siebie. Ale na głosowanie koniecznie idźcie.

Hanna Kaup


10 lipca 2020 19:58, Hanna Kaup
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Dożynki diecezjalne
Diecezja zielonogórsko-gorzowska włączy się w zaproponowaną przez biskupa warszawsko-praskiego Romualda Kamińskiego inicjatywę czuwania modlitewnego w 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej. W kościołach ... <czytaj dalej>
Gorzów, chodźmy na rower!
1 września rozpoczynamy rywalizację o puchar Rowerowej Stolicy Polski. Już teraz wiemy, że w tym roku będzie trudniej, bowiem do rywalizacji ... <czytaj dalej>
Tylko telefonicznie lub emailowo
Od środy 5 sierpnia kontakt z Biurem Obsługi Klienta oddziału ENERIS Surowce w Gorzowie Wielkopolskim jest możliwy tylko przez telefon ... <czytaj dalej>
"Dobry start" dla uczniów
Od 1 lipca wpłynęło ponad 1,4 mln wniosków o przyznanie jednorazowego wsparcia dla uczniów rozpoczynających rok szkolny w ramach programu ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
Wspólnota Mieszkaniowa Ul.Kopernika 39 w Skwierzynie

ul. Chopina 52, Gorzów Wlkp.
tel. 95 722 72 67
branża: Wspólnoty mieszkaniowe <czytaj dalej>
Maja Bau Sp. z o.o.

ul. Niemcewicza 41, Gorzów Wlkp.
tel. 95 728 82 70
branża: Rośliny, nasiona, cebulki - produkcja <czytaj dalej>
Szyjkowski Jarosław Tłumacz

ul. Kazimierza Wielkiego 65 b lok. 1, Gorzów Wlkp.
tel. 95 723 16 37
branża: Tłumacze <czytaj dalej>

Kalendarium eventów
« sierpień 2020 »
P W Ś C P S N
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
Nie jestem ślepym idiotą
Sorry za taki tytuł, ale ostatnio wszystkim puszczają nerwy. Mnie też się ulało. Nie bez przyczyny, ale z powodu tłumaczeń, które nie tylko mnie stawiają w złym świetle i sugerują, ... <czytaj dalej>
Lubisz ładnie mieszkać?
„Zielona ławeczka” czeka na Ciebie
Jest szansa na poprawę wyglądu podwórek i miejsc najbliższego otoczenia. <czytaj dalej>
Jakie są nasze Smaki Regionów
Ruszyła XX edycja konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo-Smaki Regionów”. Organizuje go <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - 4fa.jpg
Hanna Kaup:
14VIII2020 - nagłe olśnienie - aktualizacja
14VIII2020. Z pewnością każdy doznał kiedyś olśnienia i dostrzegł coś, co ... <czytaj dalej>
Hanna Kaup:
13VIII2020 - wrzosówki na gorzowskich murawach
13VIII2020. To, co na zdjęciu srebrzy się pośród traw i zarośli ... <czytaj dalej>
Hanna Kaup radzi:
Zapytaj stomatologa
Wizyta u stomatologa podczas pandemii koronawirusa konieczna czy niebezpieczna? Trwająca w ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Relacja córki z ojcem
Córeczka tatusia – choć niektórym to określenie kojarzy się negatywnie, ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Anonim_8291:
Hurrra! <czytaj dalej>
Anonim_1732:
Aninom 1459 masz problemy z czytaniem i rozumiem.ale to chyba dzisiaj polska norma. <czytaj dalej>
Anonim_1459:
Czyli chcemy żeby było czysto, ale... i tutaj setka powodów dla których się "niedasie". Zamiast pochwały postawy obywatelskiej, przypi <czytaj dalej>
Anonim_8291:
Rozsądny komentarz <czytaj dalej>
Anonim_1732:
Słuszna krytyka i trzymanie ręki na pulsie. Gdyby nie to, byłoby jeszcze gorzej. <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej