
Od 22 lipca osoby 60 plus oraz 12 plus z zaburzoną odpornością mogą przyjmować drugą dawkę przypominającą szczepionki przeciwko COVID-19.
Szczepić można się w gorzowskim szpitalu, do którego w pierwszych dniach zgłosiło się około 30 osób.
- Szczepimy w poniedziałki, wtorki i czwartki. Zawsze od 12.00 do 14.00. Zainteresowanie szczepionkami wśród osób po 60. jest spore – mówi
Jolanta Astukiewicz ze szpitalnego punktu szczepień.
Do czerwca pacjenci zainteresowani szczepieniem zgłaszali się do budynków przy ul. Walczaka. Teraz punkt został ulokowany w kompleksie przy ul. Dekerta – w parterowym czerwonym pawilonie za nowym budynkiem szpitalnego magazynu, szkoły rodzenia i rehabilitacji.
Żeby skorzystać ze szczepionki, wystarczy zadzwonić pod numer: 797 127 880 lub zapisać się mailowo: szczepienia@szpital.gorzow.pl. Można też skorzystać z rejestracji centralnej, np. przez stronę www.pacjent.gov.pl.
Szpitalny punkt szczepień używa preparatów firm: Pfizer i Moderna.
– Druga dawka przypominająca musi być zgodna z pierwszą, czyli jeśli ktoś przyjął Modernę, nie może teraz być zaszczepiony preparatem Pfizera – wyjaśnia dyżurująca w punkcie
Aleksandra Łuczaj-Śnieguła.
Na drugą dawkę przypominającą mogą zgłaszać się osoby 80 plus, a od 22 lipca także 60 plus oraz 12 plus, jeśli mają obniżoną odporność. Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, od podania pierwszej dawki przypominającej do podania drugiej muszą minąć co najmniej cztery miesiące. W pierwszej kolejności szczepionkę powinny przyjąć osoby, u których od podania pierwszej dawki przypominającej minęło więcej niż sześć miesięcy.
Skierowania na szczepienia są wystawiane automatycznie.
Oprac. wg WSzW w Gorzowie
Wyprzedzamy Zieloną Górę
Gorzów Wielkopolski po pierwszym tygodniu rywalizacji o Puchar i tytuł Rowerowej Stolicy Polski jest liderem w kategorii miast liczących od ...
<czytaj dalej>Ocena atmosfery i organizacji pracy w CEZiB
Przeprowadzone wśród pracowników Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu badanie dotyczące atmosfery, organizacji pracy i komunikacji pokazuje, że szkoła jest postrzegana ...
<czytaj dalej>Boże Ciało i pielgrzymowanie
W najbliższy czwartek 4 czerwca Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa popularnie nazywaną świętem Bożego Ciała. Tego dnia ...
<czytaj dalej>Podpisali umowę na kolejową S3
Kostrzyn nad Odrą. Ta łącznica to kolejowa S3 – zapewnia urząd marszałkowski.
Choć to proces na lata, ważne, że się w ...
<czytaj dalej>