środa 10 czerwca 2026     Bogumił, Małgorzata, Edgar
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej
szukaj    szukaj szukaj
« powrót
"Nie" dla płatnego parkowania przy szpitalu
eGorzowska - 15350_Eu2t2eoPB3K6Pm2rDzj6.jpgPublikujemy staowisko Partii Razem w sprawie płatnego parkowania przy Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wielkopolskim.

Partia Razem apeluje: zdrowie prawem, nie towarem.

Filip Początek i Krzysztof Jędrzejczak z Partii Razem wyrazili sprzeciw wobec decyzji o wprowadzeniu całodobowych opłat za parkowanie przy Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wielkopolskim. Działacze zwracają uwagę, że płatny parking uderzy w pacjentów i ich rodziny, a także wpisuje się w niepokojący trend prywatyzacji usług publicznych.

Podczas wystąpienia Filip Początek podkreślił, że szpital jako publiczna jednostka powinien realizować cele społeczne, a nie generować zyski kosztem pacjentów. – „Sama wizyta w szpitalu jest wystarczająco stresująca. Nie powinniśmy dodatkowo martwić się o bilety parkingowe czy wysokie kary za przekroczenie czasu postoju” – mówi Początek.
Jego zdaniem płatny parking szczególnie uderzy w osoby starsze, przewlekle chore, pacjentów onkologicznych i dializowanych, osoby z niepełnosprawnościami oraz rodziny o niskich dochodach. – „Dziś płatny parking, jutro toaleta, pojutrze siedzenia, a co dalej – płatne łóżka i bilety wstępu do szpitala?” – pyta retorycznie Początek.

Sprzeciw wobec decyzji formalnie wyraził także Zarząd Okręgu Lubuskiego Partii Razem, którego przedstawicielem jest Krzysztof Jędrzejczak. Uchwała z 4 września 2025 r. wskazuje, że ustanowienie płatnego parkingu jest społecznie szkodliwe i uderza w pacjentów, ich rodziny oraz pracowników szpitala. – „Domagamy się niezwłocznego zniesienia opłat parkingowych oraz rozpoczęcia konsultacji społecznych, które uwzględnią głos mieszkańców” – podkreśla Jędrzejczak.

W dokumencie Partia Razem apeluje m.in. do Prezydenta Gorzowa, Rady Miasta oraz Zarządu Województwa Lubuskiego o podjęcie działań zmierzających do zmiany decyzji. Szczególny apel skierowano do Edwarda Roberta Surowca, przewodniczącego Rady Miasta i jednocześnie wiceprezesa szpitala, aby swoim autorytetem wpłynął na wycofanie się z planów komercjalizacji parkingu.

Działacze Partii Razem podkreślają, że szpital finansowany z kontraktów NFZ i środków publicznych nie powinien dodatkowo obciążać pacjentów i ich rodzin kosztami parkowania.
„Zdrowie to prawo, nie towar” – przypominają Początek i Jędrzejczak.


Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć


Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć

25 września 2025 18:25, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Wyprzedzamy Zieloną Górę
Gorzów Wielkopolski po pierwszym tygodniu rywalizacji o Puchar i tytuł Rowerowej Stolicy Polski jest liderem w kategorii miast liczących od ... <czytaj dalej>
Ocena atmosfery i organizacji pracy w CEZiB
Przeprowadzone wśród pracowników Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu badanie dotyczące atmosfery, organizacji pracy i komunikacji pokazuje, że szkoła jest postrzegana ... <czytaj dalej>
Boże Ciało i pielgrzymowanie
W najbliższy czwartek 4 czerwca Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa popularnie nazywaną świętem Bożego Ciała. Tego dnia ... <czytaj dalej>
Podpisali umowę na kolejową S3
Kostrzyn nad Odrą. Ta łącznica to kolejowa S3 – zapewnia urząd marszałkowski. Choć to proces na lata, ważne, że się w ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
"Jga" Jarosław Gawłowski

ul. Ogińskiego 37 /1, Gorzów Wlkp.
tel. 609 562 885
branża: Transport międzynarodowy <czytaj dalej>
"Red Graniti Poland" Sp. z o.o.

ul. Pocztowa 1, Gorzów Wlkp.
tel. 95 729 30 26
branża: Marmur, granit, kamień naturalny <czytaj dalej>
Optyk-Optometrysta Barbara Trojanowska

ul. Teatralna 4, Gorzów Wlkp.
tel. 95 732 61 71
branża: Optycy <czytaj dalej>

Gorzowscy uczniowie z SP 2 wśród najlepszych w Polsce
Czerwiec 2026 będzie wyjątkowy dla społeczności Szkoły Podstawowej nr 2 ... <czytaj dalej>
Mali Gorzowiacy mają swój mural
Mali Gorzowiacy skończyli 45 lat. Z tej okazji w niedzielę ... <czytaj dalej>
Biber: trochę sacrum, trochę profanum
„Już 18 czerwca przyjeżdżamy do Gorzowa z koncertem promującym naszą ... <czytaj dalej>
Inwestycje z dobrą energią
Na dachu budynku warsztatów Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu powstaje ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
«czerwiec 2026»
PWŚCPSN
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_admin.jpg
admin ego:
Wszystko jest możliwe
Pałac w Dolsku ma swoją stronę na Wikipedii, własną zatytułowaną „Miejsce z duszą” na https://dolskpalace.eu/, a Fundacja Pałac w Dolsku - Stiftung Schloss Dölzig – na Facebooku. O tym szczególnym ... <czytaj dalej>
Festiwal Roślin
W Gorzowie Wielkopolskim odbywa się Festiwal Roślin. Festiwal Roślin to kolejna <czytaj dalej>
Złap drzewa w kadr
Pasjonujesz się fotografią i kochasz naturę? Weź udział w konkursie <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - omaraa.jpg
admin ego:
Gigantyczny bajgiel w nitkach suchego makaronu
Ciechanów kojarzy się przede wszystkim z czasami książąt mazowieckich, ale ... <czytaj dalej>
admin ego:
Najgłośniejsza historia miłosna
To była jedna z najgłośniejszych historii miłosnych XIX-wiecznej Danii. Ona ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Przyszłość polskich truskawek
Czy polskie truskawki znikną z naszych stołów? Do niedawna truskawka była ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Czy potrafimy jeszcze odróżnić prawdę od dezinformacji?
Sztuczna inteligencja podczas przeszukiwania internetu trafia nie tylko na rzetelne ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
m:
No cóż. Adwokat stwierdzil że pozycja jest nie do obrony i lepiej wyjść z tego wszystkiego z twarzą, smażąc przy okazji ckliwe listy do Gorzow <czytaj dalej>
m:
"Dawno temu" to na drogach królpwaly maluchy i syrenki w liczbie "sztuk kilka" na osiedle. Rowerów tez było jak na lekarstwo. F <czytaj dalej>
Anonim_6416:
U Nas najważniejsze w hierarchii są drzewa, psy i koty. Gorzów zawsze był miastem kururtem wypoczynkowym. Był miejscem wypoczynkowym dla Berlina. <czytaj dalej>
Old:
To nie troska o młodzież, to nie troska o bezpieczeństwo tylko o zyski firm " zaprzyjaźnionych". Zapomnieliście, jak bez skutku wbijano <czytaj dalej>
Anonim_3791:
Do 6659 takie bzdury może wypisywać człowiek bez rozumu i wyobraźni, który nie pojmuje, że rowerzysta jest niechronionym użytkownikiem drogi. W <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej