środa 10 czerwca 2026     Bogumił, Małgorzata, Edgar
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej
szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Stanowisko miasta
eGorzowska - 14538_kqeaSmBdFk0iIbmknt4C.jpgStanowisko władz miasta w sprawie ewentualnych kontroli w sprawie finansowania sportu.

W związku z pojawiającymi się w sieci informacjami na temat ewentualnych kontroli w Urzędzie Miasta Gorzowa dotyczących finansowania sportu informujemy, że miasto Gorzów posiada bardzo transparentne mechanizmy udzielania dotacji, a ich realizacja jest bardzo skrupulatna i dokładna.

Świadczą o tym, między innymi, kierowane do prokuratury zawiadomienia o wszelkich nieprawidłowościach, które przy korzystaniu z publicznych środków w sposób zamierzony lub przypadkowy mogą się pojawiać.

Jednocześnie przypominamy, że miasto posiada prawo i możliwość kontrolowania tylko i wyłącznie środków, które samo przekazało w ramach zawieranych z podmiotami sportowymi przetargów na świadczenie określonych działań.

Wniosek o kontrolę, który pojawił się w ostatnim czasie, Miasto uznaje za bardzo sprzyjający, pozwalający wyjaśnić wiele istotnych kwestii, choć przy okazji warto zaznaczyć, że w samym uzasadnieniu wniosku znajduje się wiele informacji nieścisłych, choćby ta dotyczące kwoty rocznych dotacji. Kontrola pozwoliłaby więc te błędne opinie zweryfikować, a opinia publiczna uzyskałaby przejrzysty obraz sprawy, co z punktu widzenia Miasta uznajemy za bardzo korzystne.

Wiesław Ciepiela

rzecznik prasowy
foto Jan Wojtanowski

29 listopada 2024 20:01, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Komentarze:


Anonim_9772 (IP: 37.x.x.117) w dniu 02.12.2024, 02:11 napisał(a):
10 lat prezydentury Wójcickiego:

"U nas nie ma problemu z korkami, ze znalezieniem miejsca do parkowania."
cytat z wywiadu
Anonim_7682 (IP: 161.x.x.43) w dniu 02.12.2024, 09:31 napisał(a):
Bo akurat z tym problemów nie ma. No chyba ze chcesz zaparkować w drzwiach do sklepu/urzędu.
Anonim_2218 (IP: 37.x.x.150) w dniu 03.12.2024, 01:12 napisał(a):
Głupi łosiu żeby w centrum stanąć TK trzeba zaparkować 2 km od katedry najblizej
Anonim_2218 (IP: 37.x.x.150) w dniu 03.12.2024, 01:12 napisał(a):
Ale rój zrobi że będzie 5kilkmetrow. Bo 2 to za blisko
Anonim_7682 (IP: 185.x.x.43) w dniu 03.12.2024, 10:04 napisał(a):
"Głupi łosiu", parkingi przy kwadracie, parkingi nad Warta i na wszystkich ulicach Nowego Miasta. Do tego Askana i Nova Park, Park 111

Całe centrum naszej "metropolii" mozna przejść wzdłuż i w szerz w ciągu 15 min. Gdzie ty potrzebujesz parkować żeby ci było wygodnie?
Serwis www.egorzowska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłączną własnością ich autorów.

Wyprzedzamy Zieloną Górę
Gorzów Wielkopolski po pierwszym tygodniu rywalizacji o Puchar i tytuł Rowerowej Stolicy Polski jest liderem w kategorii miast liczących od ... <czytaj dalej>
Ocena atmosfery i organizacji pracy w CEZiB
Przeprowadzone wśród pracowników Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu badanie dotyczące atmosfery, organizacji pracy i komunikacji pokazuje, że szkoła jest postrzegana ... <czytaj dalej>
Boże Ciało i pielgrzymowanie
W najbliższy czwartek 4 czerwca Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa popularnie nazywaną świętem Bożego Ciała. Tego dnia ... <czytaj dalej>
Podpisali umowę na kolejową S3
Kostrzyn nad Odrą. Ta łącznica to kolejowa S3 – zapewnia urząd marszałkowski. Choć to proces na lata, ważne, że się w ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
Konarski Tomasz Przedsiębiorstwo Handlowe

ul. Bolesława Chrobrego 26, Gorzów Wlkp.
tel. 600 422 415
branża: Antykwariaty <czytaj dalej>
"Malendowski" Reklama

ul. Dekerta 20 c/6, Gorzów Wlkp.
tel. 886 186 117
branża: Podnośniki <czytaj dalej>
"Full-Chem" Przedsiębiorstwo Handlowe Marta Białek

ul. Strażacka 43, Gorzów Wlkp.
tel. 95 723 98 40
branża: Kosmetyczne artykuły - detal <czytaj dalej>

Gorzowscy uczniowie z SP 2 wśród najlepszych w Polsce
Czerwiec 2026 będzie wyjątkowy dla społeczności Szkoły Podstawowej nr 2 ... <czytaj dalej>
Mali Gorzowiacy mają swój mural
Mali Gorzowiacy skończyli 45 lat. Z tej okazji w niedzielę ... <czytaj dalej>
Biber: trochę sacrum, trochę profanum
„Już 18 czerwca przyjeżdżamy do Gorzowa z koncertem promującym naszą ... <czytaj dalej>
Inwestycje z dobrą energią
Na dachu budynku warsztatów Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu powstaje ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
«czerwiec 2026»
PWŚCPSN
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_admin.jpg
admin ego:
Wszystko jest możliwe
Pałac w Dolsku ma swoją stronę na Wikipedii, własną zatytułowaną „Miejsce z duszą” na https://dolskpalace.eu/, a Fundacja Pałac w Dolsku - Stiftung Schloss Dölzig – na Facebooku. O tym szczególnym ... <czytaj dalej>
Festiwal Roślin
W Gorzowie Wielkopolskim odbywa się Festiwal Roślin. Festiwal Roślin to kolejna <czytaj dalej>
Złap drzewa w kadr
Pasjonujesz się fotografią i kochasz naturę? Weź udział w konkursie <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - dsc_0572a.jpg
admin ego:
Gigantyczny bajgiel w nitkach suchego makaronu
Ciechanów kojarzy się przede wszystkim z czasami książąt mazowieckich, ale ... <czytaj dalej>
admin ego:
Najgłośniejsza historia miłosna
To była jedna z najgłośniejszych historii miłosnych XIX-wiecznej Danii. Ona ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Przyszłość polskich truskawek
Czy polskie truskawki znikną z naszych stołów? Do niedawna truskawka była ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Czy potrafimy jeszcze odróżnić prawdę od dezinformacji?
Sztuczna inteligencja podczas przeszukiwania internetu trafia nie tylko na rzetelne ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
m:
No cóż. Adwokat stwierdzil że pozycja jest nie do obrony i lepiej wyjść z tego wszystkiego z twarzą, smażąc przy okazji ckliwe listy do Gorzow <czytaj dalej>
m:
"Dawno temu" to na drogach królpwaly maluchy i syrenki w liczbie "sztuk kilka" na osiedle. Rowerów tez było jak na lekarstwo. F <czytaj dalej>
Anonim_6416:
U Nas najważniejsze w hierarchii są drzewa, psy i koty. Gorzów zawsze był miastem kururtem wypoczynkowym. Był miejscem wypoczynkowym dla Berlina. <czytaj dalej>
Old:
To nie troska o młodzież, to nie troska o bezpieczeństwo tylko o zyski firm " zaprzyjaźnionych". Zapomnieliście, jak bez skutku wbijano <czytaj dalej>
Anonim_3791:
Do 6659 takie bzdury może wypisywać człowiek bez rozumu i wyobraźni, który nie pojmuje, że rowerzysta jest niechronionym użytkownikiem drogi. W <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej