czwartek 27 stycznia 2022     Angela, Jan, Przybysław
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej
szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Gorzów blisko świąt
eGorzowska - 11222_5wAhhu2JmLirNDyoSvb.jpgInni mają bożonarodzeniowe targi, jarmarki i Betlejem, a my od lat mamy „Gorzów blisko świąt”. To kampania, dzięki której grudzień w Gorzowie jest wyjątkowy. To czas oczekiwania, przygotowań i radości z nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Wspólnie z miejskimi instytucjami kultury i sportu, spółkami i organizacjami pozarządowymi przez cały grudzień dbamy o to, by gwiazdkowy nastrój udzielił się mieszkańcom.

Harmonogram kampanii „Gorzów blisko świąt” to propozycje, które wypełniają grudzień niemalże od początku do końca. Celem tych działań jest urozmaicenie czasu oczekiwania na Boże Narodzenie i inicjowanie okazji do spotkań dla mieszkańców miasta.

Nie inaczej będzie w tym roku. Od 5 do 26 grudnia niemal codziennie w harmonogramie kampanii będą atrakcyjne propozycje dla gorzowian. Wśród nich elementy stałe, jak jarmark bożonarodzeniowy, bieg mikołajkowy oraz Wigilia Narodów, ale pojawią się też nowości.

- Dbamy o to, by harmonogram kampanii „Gorzów blisko świąt” co roku stanowił atrakcyjną podstawę do zaplanowania czasu w tym magicznym okresie - podkreślił prezydent miasta Jacek Wójcicki, który zaprosił mieszkańców do udziału w zaplanowanych wydarzeniach.

W tym roku po przerwie spowodowanej pandemią i ograniczeniami z niej wynikającymi, wracamy do tradycji ubierania miejskich choinek z udziałem najmłodszych gorzowian. W mikołajki (6 grudnia) gorzowskie przedszkolaki udekorują drzewka na Starym Rynku. Drzewka będą elementem dodatkowym do świątecznych dekoracji i oświetlenia w centrum miasta.

Nowością w kalendarzu są propozycje o charakterze turystycznym. W sobotę 11 grudnia, wspólnie z PTTK „Ziemia Gorzowska”, zaprosimy mieszkańców do udziału w świątecznym kajakowym spływie z Santoka do Gorzowa, zakończonym ogniskiem na polanie rowerowej nad Wartą w pobliżu mostu lubuskiego. - Spływ przygotowany jest dla 20 osób, będzie 10 podwójnych kajaków. Obowiązują zgłoszenia, kto pierwszy ten lepszy. Swoja chęć udziału w spływie należy zgłosić za pośrednictwem strony PTTK lub na Facebooku PTTK „Ziemia Gorzowska” - zaznaczył Rudziński,

Dla miłośników pływania po Warcie, ale nie zaprzyjaźnionych z kajakami, przygotowaliśmy ofertę rejsu Kuną. To najstarszy w Europie lodołamacz, który w niedzielę 12 grudnia zaprosi na swój pokład dwa razy. O godzinie 11.00 i 13.00. Z oferty Kuny będzie można skorzystać również w niedzielę, 19 grudnia. - Mamy wysoki poziom Warty – zapewnił szef Stowarzyszenia Wodniaków Łukasz Burak. – Na rejs proponuję ciepłe ubranie, bo choć jest duży komin na Kunie, to warunki potrafią być mocno zimowe - dodał organizator. Udział w rejsie należy zgłosić za pośrednictwem Facebooka u organizatora lub do Wydziału Promocji do Urzędu Miasta.

Dla tych, którym grudniowe, czasem mroźne powietrze nie jest groźne, mamy również propozycję spaceru. To kontynuacja cyklu „ChodźMY na spacer”. Ze Zbigniewem Rudzińskim można będzie przejść „Szlakiem Siedmiu Wzgórz”. To propozycja na sobotę, 18 grudnia.

Po raz pierwszy do świątecznych działań przyłączyło się również CSR „Słowianka”, które w tym roku świętuje jubileusz lodowiska. Z tej okazji na grudzień przygotowano dwa wydarzenia. Pierwsze w niedzielę 5 grudnia, będą to Miejskie Mikołajki. W sobotę 18 grudnia na lodowisku odbędzie się „Gwiazdkowy bal na lodzie”. Do udziału w przygotowanych imprezach podczas konferencji prasowej zapraszała Agata Sałatka z działu marketingu „Słowianki”.

Po raz drugi zaprosimy mieszkańców do udziału w internetowej zabawie na profilu miasta na Facebooku. Tam dwa razy w tygodniu zamieścimy miejskie zagadki. Za prawidłową odpowiedź będzie czekała nagroda, wręczona w niebanalny sposób, z okna Świętego Mikołaja. Na czas akcji okno zlokalizowane będzie w kamienicy „Lamusa” przy ulicy Sikorskiego 5. Okno swoją działalność będzie prowadziło przez trzy tygodnie od 7 do 23 grudnia, dwa razy w tygodniu.

W sobotę 18 grudnia po rocznej przerwie znowu będzie można pobiegać po parku Kopernika w mikołajowych czapkach. Tego dnia wystartuje Gorzowski Bieg Gwiazdkowy. Za organizację przedsięwzięcia odpowiada Piotr Wilczewski.

Tuż przed świętami będzie można zainspirować się kulinarnie. Ponownie bowiem w studiu firmy ULTON spotkają się najlepsi gorzowscy kucharze, by wspólnie przy, wsparciu mieszkańców, przygotować potrawy wigilijne. Te trafią do paczek w ramach akcji „Szlachetna Paczka”, a gotowanie odbędzie się pod hasłem „Szlachetna wigilia - kucharze gorzowianom”. Transmisję z gotowania będzie można oglądać online na facebookowym kanale Miasta.

Wspólne gotowanie odbędzie się również na Starym Rynku podczas jarmarku. W piątek, 17 grudnia na scenie pojawią się kucharze, którzy przygotują barszcz i opowiedzą o recepturze na jedną z najsmaczniejszy wigilijnych potraw. Po wspólnym gotowaniu będzie okazja do degustacji. A gorzowski jarmark bożonarodzeniowy zaplanowany jest w tym roku w dniach od 16 do 19 grudnia.

W czwartek 16 grudnia zakupy będzie można zrobić od godziny 12.00 do 21.00. Podobnie w piątek, 17 grudnia jarmark będzie działał od 12.00 do 21.00. W sobotę, 18 grudnia od 10.00 do 21.00, a w niedzielę 19 grudnia - ostatni dzień handlowy od godziny 10.00 do 18.00.

Dodatkowo w tym roku czas przedświątecznych zakupów mają urozmaicać muzyka i rozrywka. W piątek, 17 grudnia na scenie na Starym Rynku zaśpiewa chór Sound’n’Grace, w niedzielę od godziny 16.00 zaplanowano koncerty Małych Gorzowiaków i zespołu Marek Zalewski B. W niedzielę od godziny 16.00 rozpocznie się „Święto Aniołów”. Elementem, który pojawi się po raz pierwszy na gorzowskim jarmarku będzie świąteczna karuzela wenecka - nieodłączny element starych jarmarków z wieloletnią tradycja. Będzie też możliwość spotkania z Mikołajem i wykonania pamiątkowego zdjęcia w foto budce.

A o duchowy nastrój w grudniu zadbają miejskie instytucje kultury. W gorzowskim Teatrze im. Juliusza Osterwy zaplanowano premierowy pokaz przedstawiania „Opowieść Wigilijna”. W Filharmonii Gorzowskiej już 5 grudnia odbędzie się pierwszy z zaplanowanych świątecznych koncertów familijnych „Zimowe Szaleństwo”, a 18 grudnia koncert oratoryjny „Cicha Noc”. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia (26 grudnia) w katedrze zaprezentują się muzycy Gorzowskiej Orkiestry Dętej w koncercie kolęd. A przez cały grudzień do udziału w świątecznych eventach zaprasza Muzeum Lubuskie. O szczegółach podczas konferencji prasowej opowiadała dyrektor instytucji Ewa Pawlak.

A zatem grudzień w Gorzowie będzie wyjątkowo blisko świat. Zapraszamy!

Marta Liberkowska

Wydział Promocji i Informacji
Fot. Łukasz Kulczyński, Jan Wojtanowski


Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
, zdjęcie 1/3

, zdjęcie 2/3

, zdjęcie 3/3


30 listopada 2021 18:36, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Milion do wzięcia
Młodzi Lubuszanie - blisko 1 mln zł jest do wzięcia! Rusza kolejna edycja Lubuskich Obywatelskich Inicjatyw Młodzieżowych! To szansa na ... <czytaj dalej>
Zapłacimy więcej
W poniedziałek (17 stycznia) wchodzi w życie uchwała Rady Miasta, która (w dwóch etapach) zmienia obszar Strefy Płatnego Parkowania (SPP). ... <czytaj dalej>
Zmiana numeru
Od 1 stycznia 2022 roku nastąpiła zmiana numeru porządkowego budynku Urzędu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego. Właściwy adres to: ulica generała Władysława ... <czytaj dalej>
Sukcesy lubuskiego
Urząd Marszałkowski chwali się sukcesami. Oto jego podsumowanie. Rok 2021 dobiega końca. Czas więc na podsumowanie. Oto hity 2021: Przyjęcie Strategii Rozwoju ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
Ada Jerzy Okińczyc

ul. Pułaskiego 5 d m. 6, Gorzów Wlkp.
tel. 511 909 092
branża: Spożywcze artykuły - detal <czytaj dalej>
Kunik Ryszard Poligrafia

ul. Kutrzeby 1 lok. 55, Gorzów Wlkp.
tel. 604 983 280
branża: Druk - drukarnie, poligrafia <czytaj dalej>
"Tunel" Waldemar Skaskiewicz

ul. Lambora 6, Gorzów Wlkp.
tel. 95 732 56 81
branża: Budowlane usługi - wykonanie pod klucz <czytaj dalej>

Ikoniczny Gorzów
Co oznacza tytuł wystawy Roberta Piotrowskiego „Ikoniczny Gorzów”? Dowiemy się ... <czytaj dalej>
Mapa płatnych parkingów
Powstała kompozycja mapowa „Miejski Obszar Płatnego Parkowania”. Stworzył ją urząd ... <czytaj dalej>
Wojewoda kontra Marszałek
Konferencja prasowa Wojewody Lubuskiego na temat Wojewódzkiego Planu Transformacji i ... <czytaj dalej>
Będą walczyć o kardiochirurgię w Gorzowie
Na specjalnej konferencji prasowej marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Anna Polak ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« styczeń 2022 »
P W Ś C P S N
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
Nauczmy się z tym żyć
Ależ nam się życie powywracało. Kolejny rok niepewności za nami i taki pewnie przed nami. Nauczmy się z tym żyć. Człowiek nie lubi zmian, które ograniczają jego poczucie wolności. Ale żyje ... <czytaj dalej>
Gorzowskie drzewa w obiektywie
Prezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej „ZazieleńMY Gorzów” <czytaj dalej>
Uwaga konkurs: Lubuska pocztówka z wakacji
Jeszcze tych zdjęć za wiele nie ma. Ale lubuskie jest <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska plik wygenerowany
Hanna Kaup:
Człowiek, który zrobił tak wiele...
To będzie wspomnienie człowieka, który zrobił wiele dla idei pokoju, ... <czytaj dalej>
Hanna Kaup:
Odchodzi w zapomnienie
To jedna ze starszych wsi naszego regionu. Jej początki sięgają ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Kierowco, nie niszcz auta
Na stan samochodu wpływa sposób, w jaki nim jeździmy. Nie ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Ważne zmiany dla kierowców
Od 1 grudnia autostrady bez szlabanów. Niestety, e-Toll zamiast ułatwiać, ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Anonim_1428:
wszystkiemu winna opozycja <czytaj dalej>
Anonim_5471:
Można by pomyśleć, że to artysta kabaretowy opowiada skecz... <czytaj dalej>
ja...:
Panie Wojewodo proszę w ostatnim akapicie po pierwszym zdaniu, po kropce nic nie dodawać.
Bo następne zdania świadczą o tym, że nie ma Pan <czytaj dalej>
Anonim_6868:
Kontynuacja PRL-u <czytaj dalej>
Anonim_6868:
Tak jak wyprzedali całą Polskę tak wykończą szpitale i służbę zdrowia, aby na koniec sprzedać wszystko Niemcom i za darmo za utrzymać władz <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej