
Gorzów Wielkopolski znów przystąpi do rywalizacji o tytuł i Puchar Rowerowej Stolicy Polski.
Każdy, kto zechce przyłączyć się do rywalizacji musi zainstalować w telefonie darmową aplikację „Aktywne Miasta”, która rejestruje trasy i ich długości. Dzięki temu będzie mógł rywalizować indywidualnie lub przyłączyć się do grupy i pracować na sukces miasta.
Rywalizacja rozpocznie się po północy 1 czerwca, od nocnego kręcenia kilometrów. Start na Starym Rynku, przy fontannie Pauckscha. W sobotę 13 czerwca odbędzie się 12-godzinny wyścig rowerowy BIG Gorzów. Odbędą się dwie główne konkurencje; indywidualna (przejechanie jak największej liczby kilometrów w ciągu 12 godzin) oraz drużynowa (sztafeta – zawodnicy zmieniają się co 3 godziny, a zwycięża zespół, który pokona najdłuższy dystans). Miejsce zawodów – wokół centrum handlowego.
Zgłoszenia do udziału w wydarzeniu należy przesyłać drogą elektroniczną do 11 czerwca 2026 r. na adres: wsp@um.gorzow.pl. Udział jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.
W kolejną sobotę, 20 czerwca, odbędą się Gravelowe Derby Lubuskie, czyli otwarty wyścig kolarski, który połączy dwa największe miasta województwa lubuskiego.
Uczestnicy wyścigu głównego przejadą 300 km, ale przewidziano krótsze dystanse na trasie Gorzów – Świebodzin – Gorzów – 160 km czy Zielona Góra – Świebodzin – Zielona Góra – 140 km. Dla osób walczących o Puchar Rowerowej Stolicy Polski przewidziano pętle o długości ok. 60 km w Gorzowie Wielkopolskim i Zielonej Górze.
Trasa zawodów poprowadzi przez zróżnicowane krajobrazowo tereny województwa lubuskiego, leśne dukty oraz odcinki szutrowe, co zapewni zarówno sportowe wyzwanie i walory turystyczne. Wydarzenie ma charakter otwarty i skierowane jest do wszystkich miłośników jazdy na rowerze. Na zwycięzców sportowej rywalizacji będą czekać puchary, a wszyscy uczestnicy dostaną medale. Swój udział zapowiedzieli też przedstawiciele służb mundurowych, którzy pojadą w oddzielnej klasyfikacji.
Tego dnia poza wyścigiem kolarskim zostanie zorganizowana również Masa rowerowa. Wystartuje na Górczynie, by zakończyć się na stadionie im. Edwarda Jancarza. Tam odbędzie się piknik rowerowy dla całych rodzin.
W ostatni weekend miesiąca (26-28 czerwca) odbędzie się jazda na „setkę”. Organizatorzy będą zachęcali uczestników do przejechania w tym czasie minimum 100 kilometrów.
Podsumowanie tegorocznej edycji rywalizacji zaplanowano na 4 lipca na bulwarze zachodnim w ramach Miasteczka Rowerowego.
Oprac. redakcja
Foto Bartłomiej Nowosielski
Wyprzedzamy Zieloną Górę
Gorzów Wielkopolski po pierwszym tygodniu rywalizacji o Puchar i tytuł Rowerowej Stolicy Polski jest liderem w kategorii miast liczących od ...
<czytaj dalej>Ocena atmosfery i organizacji pracy w CEZiB
Przeprowadzone wśród pracowników Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu badanie dotyczące atmosfery, organizacji pracy i komunikacji pokazuje, że szkoła jest postrzegana ...
<czytaj dalej>Boże Ciało i pielgrzymowanie
W najbliższy czwartek 4 czerwca Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa popularnie nazywaną świętem Bożego Ciała. Tego dnia ...
<czytaj dalej>Podpisali umowę na kolejową S3
Kostrzyn nad Odrą. Ta łącznica to kolejowa S3 – zapewnia urząd marszałkowski.
Choć to proces na lata, ważne, że się w ...
<czytaj dalej>