
Niemal 1300 zawodniczek i zawodników, 95 uczelni, trzy dni rywalizacji w 32 konkurencjach – ciekawie i rekordowo zapowiadają się Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce, które rozpoczną się już w najbliższy piątek. Wśród drużyn także studenci z gorzowskiej AWF.
Lekkoatleci będą walczyć o medale na stadionie MOSiR w Lublinie. Najwięcej zawodniczek i zawodników zgłoszono do sprintów na 100 m i 200 m. W każdej z tych konkurencji wystartuje ponad 100 osób. Ponad 100 biegaczy stanie także na starcie na 1500 m. W konkurencjach technicznych najwięcej zgłoszeń przyjęto do skoku w dal – 75 studentek i 79 studentów.
Wśród zgłoszonych do rywalizacji nie brakuje gwiazd polskiej lekkiej atletyki, osiągających sukcesy nie tylko na arenie ogólnopolskiej, ale międzynarodowej. Nie zabraknie aktualnych mistrzów Polski w poszczególnych konkurencjach.
Od tego sezonu w lekkoatletycznych Akademickich Mistrzostwach Polski wprowadzono kilka zmian. W każdej konkurencji uczelnia może zgłosić do startu maksymalnie trzy zawodniczki lub trzech zawodników, a nie jak dotychczas nieograniczoną liczbę reprezentantów oraz jeden zespół w każdej ze sztafet. Z programu AMP zniknęły cieszące się najmniejszą popularnością: skok o tyczce i rzut młotem.
W tym roku po raz pierwszy wyłoniony zostanie akademicki mistrz Polski w sztafecie mieszanej 4×400 m. Konkurencja, będąca już stałym elementem najważniejszych lekkoatletycznych imprez międzynarodowych, w której świetnie radzą sobie Polacy, została włączona także do programu zawodów.
Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce rozpoczynają się w piątkowy poranek 22 maja, i potrwają do niedzieli, 24 maja.
Trzymamy kciuki za gorzowską reprezentację.
Oprac. redakcja
Foto archiwum organizatora/Bartłomiej Zborowski
Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Wyprzedzamy Zieloną Górę
Gorzów Wielkopolski po pierwszym tygodniu rywalizacji o Puchar i tytuł Rowerowej Stolicy Polski jest liderem w kategorii miast liczących od ...
<czytaj dalej>Ocena atmosfery i organizacji pracy w CEZiB
Przeprowadzone wśród pracowników Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu badanie dotyczące atmosfery, organizacji pracy i komunikacji pokazuje, że szkoła jest postrzegana ...
<czytaj dalej>Boże Ciało i pielgrzymowanie
W najbliższy czwartek 4 czerwca Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa popularnie nazywaną świętem Bożego Ciała. Tego dnia ...
<czytaj dalej>Podpisali umowę na kolejową S3
Kostrzyn nad Odrą. Ta łącznica to kolejowa S3 – zapewnia urząd marszałkowski.
Choć to proces na lata, ważne, że się w ...
<czytaj dalej>