
Drużyna aktualnych wicemistrzyń Polski zostanie wzmocniona transferem z Gdyni. Stamtąd do formacji U23 gorzowskiego AZS przejdzie
Wiktoria Stasiak.
– Kiedy pojawiła się szansa gry w Gorzowie, nie musiałam się długo zastanawiać. Możliwość gry w tak utytułowanym klubie, u boku najlepszych koszykarek w kraju to dla mnie ogromne wyróżnienie i szansa – powiedziała po podpisaniu kontraktu W. Stasiak, która w ostatnim sezonie OBLK wystąpiła w 23 spotkaniach w barwach VBW Gdynia. Zdobyła 50 punktów i miała 21 zbiórek. Grała w Krajowej Lidze Koszykówki, gdzie notowała średnio 9.3 punktu, 3.9 zbiórki i 3.5 asysty. Z reprezentacją Polski grała na FIBA U18 Women's European Championship w 2023 r., gdzie notowała statystyki na poziomie 4 punktów i 1.7 zbiórki. Aktualnie z
Weroniką Steblecką i trenerem
Januszem Kopaczewskim przygotowuje się do mistrzostw Europy U20.
– Mam nadzieję, że ten sezon będzie obfitował w wiele pięknych i emocjonujących chwil, zwieńczonych historycznym tytułem mistrzowskim dla naszego Klubu. Zdecydowanie to moje marzenie i cel na ten rok. O Gorzowie słyszałam wiele dobrych opinii, o tym jak profesjonalnie jest zorganizowany Klub oraz jak duże ambicje posiadają wszyscy ludzie w KS AZS AJP Gorzów – dodała Wiktoria Stasiak
W jej koszykarskim CV jest m.in. złoty i brązowy medal ORLEN Basket Ligi Kobiet, złoty medal i wybór na MVP Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, mistrzostwo I ligi kobiet PZKosz, Młodzieżowy Puchar Polski, złoty i brązowy medal mistrzostw Polski U19 oraz wybór do All-Star Five MMP U16 i MMMP U19.
– Jedną z najważniejszych rzeczy są także kibice, naprawdę niesamowici. Atmosfera, jaką tworzą w Arenie Gorzów, jest niezapomniana. Miałam już okazję doświadczyć jej podczas finału OBLK w minionym sezonie. Nie mogę już doczekać się pierwszego meczu domowego przed własną publicznością. Jestem graczem, który przede wszystkim skupia się na dobru drużyny. Na każdym treningu i meczu staram się dawać z siebie 100% serca i zaangażowania – mówi.
KSSSE Enea AJP Gorzów na sezon 2025/2026 zakontraktowała już M
agdalenę Szymkiewicz, Magdalenę Kloskę, Weronikę Steblecką,
Wiktorię Kuczyńską, Wiktorię Stasiak i
Gabrielę Lebiecką.
Oprac. redakcja
Foto archiwum klubu
Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Wyprzedzamy Zieloną Górę
Gorzów Wielkopolski po pierwszym tygodniu rywalizacji o Puchar i tytuł Rowerowej Stolicy Polski jest liderem w kategorii miast liczących od ...
<czytaj dalej>Ocena atmosfery i organizacji pracy w CEZiB
Przeprowadzone wśród pracowników Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu badanie dotyczące atmosfery, organizacji pracy i komunikacji pokazuje, że szkoła jest postrzegana ...
<czytaj dalej>Boże Ciało i pielgrzymowanie
W najbliższy czwartek 4 czerwca Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa popularnie nazywaną świętem Bożego Ciała. Tego dnia ...
<czytaj dalej>Podpisali umowę na kolejową S3
Kostrzyn nad Odrą. Ta łącznica to kolejowa S3 – zapewnia urząd marszałkowski.
Choć to proces na lata, ważne, że się w ...
<czytaj dalej>