
Joga, pilates, muzykoterapia, taniec, warsztaty samoobrony czy muzykoterapia, warsztaty pierwszej pomocy, zajęcia z dietetykiem i fizjoterapeutą to bezpłatne, finansowane z budżetu obywatelskiego, zajęcia realizowanych w ramach projektu "Zdrowo i aktywnie w Gorzowie Wielkopolskim". Można z nich korzystać do listopada.
Zajęcia dedykowane są różnym grupom wiekowym: dzieciom od 3 do 6 roku życia, w wieku 7-11 lat, młodzieży i dorosłym.
Od kwietnia do listopada będą organizowane ćwiczenia ogólnorozwojowe na siłowniach zewnętrznych, zajęcia jogi, pilatesu, oddechowe, kształtowania sylwetki, zdrowego kręgosłupa, stretchingu, wzmacniania i stabilizacji, muzykoterapii, taneczne, czy warsztaty samoobrony dla kobiet.
Od maja zaplanowano otwarte warsztaty, na których nauczysz się udzielania pierwszej pomocy, spotkania z dietetykiem, psychologiem sportowym i fizjoterapeutą.
Grafik zajęć w następnym miesiącu udostępniany jest do 25 dnia miesiąca poprzedniego na stronie: https://aktywnygorzow.pl/ w zakładce harmonogram. Tam można zapisywać się na zajęcia.
W trakcie projektu zapraszani będą różni specjaliści, natomiast jedną z trenerek kwietniowych zajęć jest olimpijka, medalistka Mistrzostw Świata i Europy w wioślarstwie
Olga Michałkiewicz, a zajęcia dla najmłodszych poprowadzi
Karolina Lasota.
Spotkania odbywają się w różnych miejscach miasta, na powietrzu, z wykorzystaniem zewnętrznej infrastruktury: na nadwarciańskich błoniach, stadionie lekkoatletycznym, w parku Słowiańskim, parku Górczyńskim, na polu golfowym, w Parku Róż.
"Zdrowo i aktywnie w Gorzowie Wielkopolskim" to projekt, który zwyciężył w Budżecie Obywatelskim 2025. Jego celem jest zachęcanie mieszkańców miasta do większej aktywności fizycznej, spotkań, współpracy w grupie i nawiązywania więzi społecznych.
Oprac. wg Wydział Promocji i Informacji
W Wielkim Tygodniu
W Wielki Czwartek (17 kwietnia) o godz. 10.00 w zielonogórskiej konkatedrze bp Tadeusz Lityński będzie przewodniczył mszy św., podczas której ...
<czytaj dalej>Lubuski Plan Ludnościowy
Czego potrzeba, by zatrzymać ludzi w Lubuskiem? O tym dyskutowała Lubuska Rada Doradcza ds. Rozwoju Regionu.
9 kwietnia 2025 r. obradowała ...
<czytaj dalej>Reakcja na lekceważące słowa radnego Buszkiewicza
List otwarty do radnego Macieja Buszkiewicza w odpowiedzi na wypowiedź wygłoszoną w mediach publicznych.
Szanowny Panie Radny, z ogromnym zdumieniem i ...
<czytaj dalej>Po co Centra Integracji Cudzoziemców
Samorząd wyjaśnia, po co powstają Centra Integracji Cudzoziemców.
– Opinia publiczna jest epatowana różnego rodzaju nieprawdziwymi informacjami. Chcielibyśmy jasno przedstawić nasze ...
<czytaj dalej>