Joanna Kobylińska w sezonie 2024/2025 zagra ponownie w gorzowskich barwach.
Joanna Kobylińska w latach 2016-2021występowała w gorzowskich barwach i teraz wraca do KS AZS AJP Gorzów.
Zawodniczka mierzy 180 cm i gra na pozycji rzucającej. Urodzona 19 stycznia 2002 r. jest absolwentką gorzowskiego Akademickiego Liceum Mistrzostwa Sportowego. W barwach Enea AZS AJP Gorzów wywalczyła złoty medal mistrzostw Polski kadetek (U16), dwa złote medale mistrzostw Polski juniorek (U18), srebrny medal mistrzostw Polski juniorek starszych U19 i brązowy medal mistrzostw Polski juniorek starszych U22. W swoim ostatnim młodzieżowym sezonie w Gorzowie notowała średnio 13.4 punktu w I lidze oraz 15.2 punktu i 3 asysty w rozgrywkach MP U19.
– Wracam do Gorzowa, bo czuję się tu jak w domu, tym koszykarskim. Może dlatego, że spędziłam już tu parę lat z licznymi sukcesami. Znam trenerów, część zawodniczek, które zostały oraz system, w jakim funkcjonuje klub – mówi Joanna Kobylińska.
W sezonie 2020/2021 w barwach Polska Strefa Inwestycji Enea Gorzów zadebiutowała w polskiej ekstraklasie, wystąpiła w trzech spotkaniach i zdobyła 22 punkty (6/13 za trzy). W kolejnym roku w GTK Gdynia notowała średnio 4.3 punktu. Ostatnie dwa sezony spędziła w I LIDZE. W sezonie 2022/2023 w Gdyni notowała średnio 7.1 punktu, 2 zbiórki i 1.7 asysty, a w sezonie 2023/2024 w barwach Mon-Pol Płock: 13.9 punktu, 3.2 zbiórki i 3 asysty.
– Gram na pozycji strzelca, rzut z dystansu jest moją najgroźniejszą bronią, co już niektórzy kibice mogli zauważyć w moich wcześniejszych latach w Gorzowie. Przez ostatnie lata rozwinęłam moje umiejętności koszykarskie, więc powrót do ekstraklasy będzie tego idealnym sprawdzianem – zapowiada.
Kobylińska ma za sobą również występy w reprezentacji Polski na FIBA U20 Women's European Championship, FIBA U20 Women's European Challengers i FIBA U16 Women's European Championship. Na ostatnim turnieju rozgrywanym w 2022 roku notowała średnio 4 punkty i 1.6 zbiórki na ME U20.
Joanna Kobylińska jako trzecia po Elenie Tsineke i Emilii Kośli podpisała kontrakt z gorzowskim klubem na sezon 2024/2025. Kolejne transferowe informacje wkrótce.
Oprac. red.
Foto archiwum własne
Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Wyprzedzamy Zieloną Górę
Gorzów Wielkopolski po pierwszym tygodniu rywalizacji o Puchar i tytuł Rowerowej Stolicy Polski jest liderem w kategorii miast liczących od ...
<czytaj dalej>Ocena atmosfery i organizacji pracy w CEZiB
Przeprowadzone wśród pracowników Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu badanie dotyczące atmosfery, organizacji pracy i komunikacji pokazuje, że szkoła jest postrzegana ...
<czytaj dalej>Boże Ciało i pielgrzymowanie
W najbliższy czwartek 4 czerwca Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa popularnie nazywaną świętem Bożego Ciała. Tego dnia ...
<czytaj dalej>Podpisali umowę na kolejową S3
Kostrzyn nad Odrą. Ta łącznica to kolejowa S3 – zapewnia urząd marszałkowski.
Choć to proces na lata, ważne, że się w ...
<czytaj dalej>