
W lipcu odbędzie się największa impreza sportowa w historii miasta – 99. PZLA Mistrzostw Polski Gorzów Wielkopolski 2023.
Najlepsi polscy lekkoatleci od 27 do 29 lipca powalczą o wyniki, które dadzą im awans na Mistrzostwa Świata w Budapeszcie. Przygotowania do wydarzenia trwają od kilku miesięcy, we wtorek zaczęło się oficjalne odliczanie.
Prezydent
Jacek Wójcicki i prezes Banku GBS Gorzów – partnera strategicznego zawodów –
Paweł Kowalczyk uruchomili zegar, który wskazuje czas do rozpoczęcia 99. PZLA Mistrzostw Polski Gorzów Wielkopolski 2023 – historycznego wydarzenia w mieście i regionie. Ostatnie mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce odbyły się w województwie lubuskim w 1968 roku w Zielonej Górze, a w Gorzowie nigdy wcześniej.
- Decyzja prezesa Polskiego Związku Lekkoatletycznego o organizacji mistrzostw w Gorzowie to wyróżnienie dla miasta. To dostrzeżenie potencjału miasta: infrastrukturalnego (nowy stadion), organizacyjnego i sportowego (zaangażowanie środowiska lekkoatletycznego, coraz lepsze wyniki gorzowskich sportowców) - zaznaczyła wiceprezydent
Małgorzata Domagała.
Do Gorzowa przyjadą największe gwiazdy polskiej lekkoatletyki. Zobaczymy
Justynę Święty, Annę Kiełbasińską, Pawła Fajdka, Piotra Liska czy wywodząca się z gorzowskiego ALKS AJP, najlepszą obecnie biegaczkę na dystansie 400 metrów –
Natalię Kaczmarek oraz gorzowskich zawodników m.in.
Nikolę Horowską, Łukasza Żoka i Kornelię Lesiewicz.
- Dzięki obecności kamer telewizyjnych TVP Sport zmagania sportowców w Gorzowie będą mogli oglądać kibice w całej Polsce i nie tylko. To niepowtarzalna okazja do promowania Gorzowa jako miasta sportu, otwartego na wydarzenia o podobnej randze – zaznaczył prezydent Jacek Wójcicki.
Partner, Bank GBS Gorzów Wlkp. na czas przygotowania i trwania zawodów przygotował specjalną lokatę oraz niespodzianki dla klientów banków, zarówno stałych i nowych. Bank jest również partnerem miasta podczas przygotowania strefy kibica która w czasie zawodów od 27 do 29 lipca będzie działała na placu Grunwaldzkim.
Wstęp na mistrzostwa będzie biletowany; karnet na całą imprezę kosztuje 99 zł, a za jednodniowe wejście trzeba będzie zapłacić 49 zł. Sprzedaż rozpocznie się 1 czerwca.
Wprawdzie nasz stadion ma niespełna 1000 miejsc, ale spodziewając się dużego zainteresowania nie tylko mieszkańców, ale również kibiców z całej Polski, dostawiona zostanie trybuna, aby udostępnić dodatkowe miejsca dla widzów chcących obejrzeć zmagania sportowców.
- Dzięki naszemu środowisku lekkoatletycznemu otrzymaliśmy możliwość organizacji tej imprezy. Dobre wyniki gorzowskich lekkoatletów na czele z Kornelią Lesiewicz, Nikolą Horowską czy Łukaszem Żokiem nie mogły ujść uwadze Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i doprowadziły do tego, że dziś wraz ze świetnymi sportowcami i dobrym stadionem mamy również najważniejszą imprezę w kalendarzu królowej sportu – powiedział prezes ALKS AJP
Tomasz Saska.
- Obecność domowej publiczności sprawi, że jeszcze bardziej będę się starać sprawić jej radość i dostarczyć emocji. Zamierzam na własnym stadionie pobić w moich dyscyplinach aktualny rekord Mistrzostw Polski - uznała halowa mistrzyni Polski w biegu na 200 m i skoku w dal Nikola Horowska.
Mistrzostwa Polki to będzie sprawdzian dla stadionu i ogromna praca organizacyjna. Już teraz przy przygotowaniu mistrzostw pracuje sztab ludzi, pracowników Urzędu Miasta, OSiR oraz klubu ALKS AJP Gorzów Wlkp.
W najbliższym czasie zostanie uruchomiona dedykowana zawodom strona internetowa, profile w social mediach (Facebook, Twitter i Instagram) oraz kampania promocyjna. Jednym z jej elementów jest uruchomiony podczas konferencji prasowej zegar, który pojawi się w centrum miasta (na skwerze przy dawnym Empiku).
Oprac. redakcja wg Wydział Promocji i Informacji
Foto Karolina Machnicka
Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
80 rocznica polskiej administracji
W 2025 roku przypada 80 rocznica ustanowienia polskiej administracji w Gorzowie Wielkopolskim. Z tej okazji w tym roku Dzień Pioniera ...
<czytaj dalej>Cynizm i manipulacja
Kiedy myślisz, że władze miasta nie mogą wymyślić już nic głupszego, przychodzi Gorzów Wielkopolski i mówi: "Potrzymaj mi wodomierz".
Nowy pomysł, ...
<czytaj dalej>Umowy koalicyjne bez podstaw prawnych
Samorządowe "umowy koalicyjne": polityczna konieczność czy wypaczenie demokracji?
W samorządach, w których w ostatnich wyborach Koalicja Obywatelska nie wprowadziła swojego prezydenta/wójta/burmistrza, ...
<czytaj dalej>Bezrobocie w górę
W lutym w Gorzowie było zarejestrowanych 1 508 bezrobotnych; ich liczba wzrosła o 62 osoby; wyrejestrowano 358 osób, zarejestrowano 420. ...
<czytaj dalej>