środa 12 czerwca 2024     Janina, Jan, Onufry
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej
szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat
eGorzowska - 13876_xLqr3Dm8DtJazdR3p6rj.jpgKiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat. I tak właśnie było w sobotę 8 czerwca na placu przed Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Bogdańcu, w jego sali gimnastycznej oraz na boisku. Od 11.00 do 14.00 setki dzieci z rodzicami bawiły się tam na Pikniku Rodzinnym.

DZIEŃ RODZINY
Organizatorzy Pikniku Rodzinnego postanowili połączyć Dzień Dziecka, Dzień Mamy i Dzień Taty w jedno wielkie świętowanie pod nazwą Dzień Rodziny.
– Tak, stwierdziłyśmy z moimi zastępczyniami Aną Deptułą i Elżbietą Dominikowską, że nie będziemy robić osobno Dnia Dziecka, Dnia Mamy i Dnia Taty, ale jedną fajną, dużą, integracyjną uroczystość. To jest spotkanie, wymiana doświadczeń, ale też zainteresowań i pracy – mówi dyrektorka placówki Małgorzata Reks. – Tu się zaangażowało mnóstwo ludzi, całe grono pedagogiczne, wszystkie osoby z obsługi, firma cateringowa, multum rodziców. Nie jestem w stanie wszystkich wymienić, ale oni są sercem razem z nami, dzięki czemu tworzymy tu wspaniałą społeczność. I każdy – w tej ogromnej liczbie stanowisk – znajduje coś dla siebie. Można odpocząć, można pograć, można pojeździć na konikach, można poskakać na dmuchańcach, które też ufundowali rodzice, nauczyć się majsterkować czy udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Mamy tu nie tylko zabawę, ale też profilaktykę, a my dorośli przebywamy ze swoimi dziećmi i wzajemnie się uczymy. My od dzieci, a dzieci od nas. To prawdziwy piknik rodzinny, od siebie i dla siebie.

WSPÓLNA PRACA – WSPÓLNY CEL
Choć zabawa ruszyła o 11.00, to już od rana rodzice pomagali przy organizacji stanowisk.
– O 8.00 pojawiło się tu kilkunastu mężczyzn, by porozkładać namioty i wykonać trudniejsze prace – mówił Rafał Deptuła.
– My zebrałyśmy się o 9.00, by zacząć przygotowania – dodała Aleksandra Błaszczyk. – Bardzo dużo rodziców przyniosło ciasta, owoce, deserki. Naprawdę jest tego bardzo dużo. Oczywiście, kawka, herbatka, pyszna lemoniada. Jest popcorn. Co kto chce. Mamy ogromne wsparcie, bo na taką skalę to pierwszy festyn rodzinny.
Ciast, owoców i napojów było bardzo dużo. W zamian za ich spróbowanie, można było wrzucić swoją cegiełkę do specjalnej puszki.
– Zbieramy na kąciki relaksacyjne dla naszych dzieci – wyjaśniała Małgorzata Kurdykowska. – To będą pufy i poduchy wyciszające, które pojawią się w salach i na korytarzach. Będzie ich tyle, ile się uda zebrać funduszy. Jak się wypełni wszystkie kąciki, to więcej dzieci z nich skorzysta.
Ile osób zaangażowało się w organizację bogdanieckiego święta rodziny?
– To jest naprawdę niepoliczalne. Wielu przyszło na kuchnię, przyniosło ciasta, pomaga przy stacjach sportowych. Udziela się ogrom ludzi. Oczywiście, po zakończeniu trzeba wszystko posprzątać i pomyć – dodała Aleksandra Błaszczyk.
Poza cegiełkami z ciast i napojów, do puszek wpadały również datki za nagrody, które dzieci losowały po przejściu co najmniej trzech wskazanych punktów. Wśród około 200 fantów losowały: farbki, piórniki, zeszyty, zabawki czy komplety prezentowe.

OGROM ATRAKCJI
W bogdanieckim pikniku wzięło udział kilkaset osób.
– W samym przedszkolu mamy teraz sześć oddziałów, czyli 150 dzieci, a w szkole uczniów 230. Do tego dodajmy rodziców i gości, więc pewnie koło tysiąca osób przewinie się tu dzisiaj. Cały czas jest nas dużo. Jest kolorowo, barwnie, zdrowo, sportowo i pysznie – mówiła Małgorzata Reks.
Uczestnikom pikniku dopisywały nie tylko humory, ale i sprzyjała pogoda. Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej przygotowali dla rodziców „Brzydkie kaczątko”, w sali sportowej można było oglądać sztuczki iluzjonisty, była zumba kids, występy wokalne i ciesząca się dużą popularnością fotobudka.

Od początku dzieci oblegały stoiska artystyczne, na których skręcano balony, puszczano bańki mydlane, malowano twarze, wyplatano warkoczyki, robiono tatuaże i biżuterię, a także - na stoiskach majsterkowicza - minihulajnogi.

Kolejki ustawiały się do dmuchanych zamków i zjeżdżalni. Był rowerowy tor przeszkód i minimiasteczko ruchu drogowego. Odbył się turniej tenisa stołowego, piłki siatkowej i nożnej. Młodsze i starsze dzieci jeździły na konikach, a co odważniejsze pokonywały specjalnie przygotowany mały Runmageddon. Nie zabrakło OSP Bogdaniec i nauki ratownictwa medycznego.

WYJĄTKOWY PIKNIK
Wszyscy obecni na pikniku podkreślali, że był wyjątkowy. Zorganizowany z ogromnym rozmachem przez szkołę i przedszkole przy wsparciu rad rodziców okazał się sukcesem i pokazał, jak ważna jest współpraca.
– To właśnie te relacje międzyludzkie, ta współpraca, dają takie efekty – podsumował wójt gminy Bogdaniec, jednocześnie przewodniczący rady rodziców w szkole Tomasz Kwiatkowski, który nie tylko pomagał przy rozkładaniu namiotów, ale również ofiarował coś od siebie.
– Ponieważ jest to święto rodziny połączone z Dniem Dziecka, więc przyniosłem coś słodkiego. Chodzi o to, by dzieci były szczęśliwe i uśmiechnięte, bo – jak powiedział Janusz Korczak – kiedy dziecko się śmieje, cały świat się śmieje. I dziś w Bogdańcu mamy ten dzień – podkreślił.

Tekst i foto Hanna Kaup


Inne zdjęcia w galerii eGo FOTO:
https://www.egorzowska.pl/pokaz,galeria,0,0,2024-06-09_Dziecko_Bogdaniec,

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
, zdjęcie 1/26

, zdjęcie 2/26

, zdjęcie 3/26

, zdjęcie 4/26

, zdjęcie 5/26

, zdjęcie 6/26

, zdjęcie 7/26

, zdjęcie 8/26

, zdjęcie 9/26

, zdjęcie 10/26

, zdjęcie 11/26

, zdjęcie 12/26

, zdjęcie 13/26

, zdjęcie 14/26

, zdjęcie 15/26

, zdjęcie 16/26

, zdjęcie 17/26

, zdjęcie 18/26

, zdjęcie 19/26

, zdjęcie 20/26

, zdjęcie 21/26

, zdjęcie 22/26

, zdjęcie 23/26

, zdjęcie 24/26

, zdjęcie 25/26

, zdjęcie 26/26


9 czerwca 2024 08:59, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Piknik Europejski w Gorzowie
Zapraszamy do Gorzowa na Piknik Europejski! Świętujemy 20-lecie Polski w UE. Marszałek Województwa Lubuskiego Marcin Jabłoński zaprasza na kolejny piknik z ... <czytaj dalej>
W czwartek Boże Ciało
W najbliższy czwartek 30 maja Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa popularnie nazywaną świętem Bożego Ciała. Tego dnia ... <czytaj dalej>
Składy komisji Sejmiku Województwa Lubuskiego
Radni województwa w trakcie sesji w dniu 20 maja 2024 r. wybrali przedstawicieli komisji w Sejmiku Województwa Lubuskiego VII kadencji. Wybrano ... <czytaj dalej>
Przebudowa Spichrzowej
Ostatnie przygotowania do rozpoczęcia przebudowy ulicy Spichrzowej. Konsorcjum firm TORMEL i WUPRINŻ, przebuduje ostatni, półkilometrowy odcinek ulicy Spichrzowej. Pierwsze prace ruszą ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
Notariusz Katarzyna Kłudka-Giejbo Kancelaria Notarialna

ul. Kosynierów Gdyńskich 107 /2, Gorzów Wlkp.
tel. 95 737 00 20
branża: Notariusze <czytaj dalej>
"Osa" Sklep Zoologiczno-Wędkarski Arkadiusz Ossowski

ul. Armii Polskiej 25, Gorzów Wlkp.
tel. 601 718 444
branża: Odzież - detal <czytaj dalej>
Szkoła Podstawowa nr 9

ul. Nowa 7, Gorzów Wlkp.
tel. 95 736 45 97
branża: Szkoły - podstawowe i gimnazja - publiczne <czytaj dalej>

Przejęli klucz na tydzień
Od barwnego korowodu wokół stawu w parku Wiosny Ludów rozpoczął ... <czytaj dalej>
Zwolniony z egzaminu dojrzałości
Bardzo rzadko się zdarza, aby uczeń jeszcze w trakcie swojej ... <czytaj dalej>
Tydzień Seniora
VII obchody Gorzowskiego Tygodnia Seniora rozpoczną się 10 czerwca o ... <czytaj dalej>
Zagraj w "Księdze Dżungli"
Była już Alicja w Krainie Czarów, Piotruś Pan, Pippi, Pan ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« czerwiec 2024 »
P W Ś C P S N
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
Walka o Gorzów, czyli teatrzyk manipulacji
Jesteśmy po pierwszym spotkaniu w związku z propozycją zmiany nazwy Gorzowa Wielkopolskiego. Odbyło się w auli AJP przy obecności ok. 70-80 osób. Ponieważ w mediach społeczościowych trwa ożywiona dyskusja między ... <czytaj dalej>
Bez korzeni nie zakwitniesz
Archiwa Państwowe oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej zapraszają uczniów klas 4-7 <czytaj dalej>
Kto zdobędzie mural dla szkoły
Murale Pamięci „Dumni z Powstańców” to ogólnopolski konkurs dla szkół <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - wood.jpg
admin ego:
Zmiana nazwy miasta
Drodzy Mieszkańcy - właśnie garstka ludzi decyduje o Was, bez ... <czytaj dalej>
admin ego:
Z Tallina do Helsinek
Jest 5:44. Wypływamy z Tallina do Helsinek. Prom miał ruszyć ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Bez makijażu?
5 maja obchodzimy Światowy Dzień Bez Makijażu, poświęcony promowaniu naturalnego ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Alkoholowa mapa Polski
Ponad 95 tys. pijanych kierowców zatrzymała policja w 2023 roku. ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
B. Mierzwa :
Zdecydowanie jestem za tym aby Gorzow Wielkopolski pozostał Gorzowem Wielkopolskim. Tu się urodziłem, tu chodziłem do szkół, tu pracowałem i tu <czytaj dalej>
Anonim_4752:
Czy tam ktokolwiek w ogóle mówił o korzyściach że zmiany nazwy? Bo jak czytam o pitoleniu JMR albo wywodach na temat zamalowywania, to nie widzę <czytaj dalej>
Anonim_5678:
Ludzie, nie widzicie, że to temat zastępczy? Że promują się osoby nie z Gorzowa lub mające poczucie niższości, że kojażeni są z Wielkopolsk <czytaj dalej>
Anonim_8245:
Właśnie Pani redaktor powinno zależeć, aby naszemu miastu niepotrzebne było dookreślenie. Gorzów ze swoim bogactwem kulturowym,historią, geogr <czytaj dalej>
Anonim_4837:
Gorzów Wielkopolski- kropka nie jest potrzebna <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej