czwartek 25 lipca 2024     Jakub, Krzysztof, Walentyna
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej
szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat
eGorzowska - 13876_xLqr3Dm8DtJazdR3p6rj.jpgKiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat. I tak właśnie było w sobotę 8 czerwca na placu przed Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Bogdańcu, w jego sali gimnastycznej oraz na boisku. Od 11.00 do 14.00 setki dzieci z rodzicami bawiły się tam na Pikniku Rodzinnym.

DZIEŃ RODZINY
Organizatorzy Pikniku Rodzinnego postanowili połączyć Dzień Dziecka, Dzień Mamy i Dzień Taty w jedno wielkie świętowanie pod nazwą Dzień Rodziny.
– Tak, stwierdziłyśmy z moimi zastępczyniami Aną Deptułą i Elżbietą Dominikowską, że nie będziemy robić osobno Dnia Dziecka, Dnia Mamy i Dnia Taty, ale jedną fajną, dużą, integracyjną uroczystość. To jest spotkanie, wymiana doświadczeń, ale też zainteresowań i pracy – mówi dyrektorka placówki Małgorzata Reks. – Tu się zaangażowało mnóstwo ludzi, całe grono pedagogiczne, wszystkie osoby z obsługi, firma cateringowa, multum rodziców. Nie jestem w stanie wszystkich wymienić, ale oni są sercem razem z nami, dzięki czemu tworzymy tu wspaniałą społeczność. I każdy – w tej ogromnej liczbie stanowisk – znajduje coś dla siebie. Można odpocząć, można pograć, można pojeździć na konikach, można poskakać na dmuchańcach, które też ufundowali rodzice, nauczyć się majsterkować czy udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Mamy tu nie tylko zabawę, ale też profilaktykę, a my dorośli przebywamy ze swoimi dziećmi i wzajemnie się uczymy. My od dzieci, a dzieci od nas. To prawdziwy piknik rodzinny, od siebie i dla siebie.

WSPÓLNA PRACA – WSPÓLNY CEL
Choć zabawa ruszyła o 11.00, to już od rana rodzice pomagali przy organizacji stanowisk.
– O 8.00 pojawiło się tu kilkunastu mężczyzn, by porozkładać namioty i wykonać trudniejsze prace – mówił Rafał Deptuła.
– My zebrałyśmy się o 9.00, by zacząć przygotowania – dodała Aleksandra Błaszczyk. – Bardzo dużo rodziców przyniosło ciasta, owoce, deserki. Naprawdę jest tego bardzo dużo. Oczywiście, kawka, herbatka, pyszna lemoniada. Jest popcorn. Co kto chce. Mamy ogromne wsparcie, bo na taką skalę to pierwszy festyn rodzinny.
Ciast, owoców i napojów było bardzo dużo. W zamian za ich spróbowanie, można było wrzucić swoją cegiełkę do specjalnej puszki.
– Zbieramy na kąciki relaksacyjne dla naszych dzieci – wyjaśniała Małgorzata Kurdykowska. – To będą pufy i poduchy wyciszające, które pojawią się w salach i na korytarzach. Będzie ich tyle, ile się uda zebrać funduszy. Jak się wypełni wszystkie kąciki, to więcej dzieci z nich skorzysta.
Ile osób zaangażowało się w organizację bogdanieckiego święta rodziny?
– To jest naprawdę niepoliczalne. Wielu przyszło na kuchnię, przyniosło ciasta, pomaga przy stacjach sportowych. Udziela się ogrom ludzi. Oczywiście, po zakończeniu trzeba wszystko posprzątać i pomyć – dodała Aleksandra Błaszczyk.
Poza cegiełkami z ciast i napojów, do puszek wpadały również datki za nagrody, które dzieci losowały po przejściu co najmniej trzech wskazanych punktów. Wśród około 200 fantów losowały: farbki, piórniki, zeszyty, zabawki czy komplety prezentowe.

OGROM ATRAKCJI
W bogdanieckim pikniku wzięło udział kilkaset osób.
– W samym przedszkolu mamy teraz sześć oddziałów, czyli 150 dzieci, a w szkole uczniów 230. Do tego dodajmy rodziców i gości, więc pewnie koło tysiąca osób przewinie się tu dzisiaj. Cały czas jest nas dużo. Jest kolorowo, barwnie, zdrowo, sportowo i pysznie – mówiła Małgorzata Reks.
Uczestnikom pikniku dopisywały nie tylko humory, ale i sprzyjała pogoda. Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej przygotowali dla rodziców „Brzydkie kaczątko”, w sali sportowej można było oglądać sztuczki iluzjonisty, była zumba kids, występy wokalne i ciesząca się dużą popularnością fotobudka.

Od początku dzieci oblegały stoiska artystyczne, na których skręcano balony, puszczano bańki mydlane, malowano twarze, wyplatano warkoczyki, robiono tatuaże i biżuterię, a także - na stoiskach majsterkowicza - minihulajnogi.

Kolejki ustawiały się do dmuchanych zamków i zjeżdżalni. Był rowerowy tor przeszkód i minimiasteczko ruchu drogowego. Odbył się turniej tenisa stołowego, piłki siatkowej i nożnej. Młodsze i starsze dzieci jeździły na konikach, a co odważniejsze pokonywały specjalnie przygotowany mały Runmageddon. Nie zabrakło OSP Bogdaniec i nauki ratownictwa medycznego.

WYJĄTKOWY PIKNIK
Wszyscy obecni na pikniku podkreślali, że był wyjątkowy. Zorganizowany z ogromnym rozmachem przez szkołę i przedszkole przy wsparciu rad rodziców okazał się sukcesem i pokazał, jak ważna jest współpraca.
– To właśnie te relacje międzyludzkie, ta współpraca, dają takie efekty – podsumował wójt gminy Bogdaniec, jednocześnie przewodniczący rady rodziców w szkole Tomasz Kwiatkowski, który nie tylko pomagał przy rozkładaniu namiotów, ale również ofiarował coś od siebie.
– Ponieważ jest to święto rodziny połączone z Dniem Dziecka, więc przyniosłem coś słodkiego. Chodzi o to, by dzieci były szczęśliwe i uśmiechnięte, bo – jak powiedział Janusz Korczak – kiedy dziecko się śmieje, cały świat się śmieje. I dziś w Bogdańcu mamy ten dzień – podkreślił.

Tekst i foto Hanna Kaup


Inne zdjęcia w galerii eGo FOTO:
https://www.egorzowska.pl/pokaz,galeria,0,0,2024-06-09_Dziecko_Bogdaniec,

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
, zdjęcie 1/26

, zdjęcie 2/26

, zdjęcie 3/26

, zdjęcie 4/26

, zdjęcie 5/26

, zdjęcie 6/26

, zdjęcie 7/26

, zdjęcie 8/26

, zdjęcie 9/26

, zdjęcie 10/26

, zdjęcie 11/26

, zdjęcie 12/26

, zdjęcie 13/26

, zdjęcie 14/26

, zdjęcie 15/26

, zdjęcie 16/26

, zdjęcie 17/26

, zdjęcie 18/26

, zdjęcie 19/26

, zdjęcie 20/26

, zdjęcie 21/26

, zdjęcie 22/26

, zdjęcie 23/26

, zdjęcie 24/26

, zdjęcie 25/26

, zdjęcie 26/26


9 czerwca 2024 08:59, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Trwa nabór wniosków
Informujemy, iż w Euroregionie PRO EUROPA VIADRINA do 31.07.2024 r. trwa nabór wniosków w ramach Funduszy Małych Projektów INTERREG VIA ... <czytaj dalej>
Piesze pielgrzymki do Częstochowy
W okresie wakacyjnym diecezja zielonogórsko-gorzowska organizuje kilka pieszych pielgrzymek do Częstochowy. Pierwsza z nich, czyli pielgrzymka duszpasterstwa rolników, odbyła się ... <czytaj dalej>
Z GRH do Areny Gorzów
Prezesem CSR Słowianka i Arena Gorzów od sierpnia będzie Agata Dusińska. - Arena Gorzów z fazy rozpoczęcia działalności, która zresztą udała ... <czytaj dalej>
Oszuści wciąż dzwonią
Uwaga! Przestępcy podszywają się pod pracowników urzędów skarbowych. Resort finansów otrzymuje sygnały o próbach manipulacji oraz wyłudzenia pieniędzy pod pretekstem konieczności ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
Przedszkole Miejskie nr 19

ul. 9 Maja 7, Gorzów Wlkp.
tel. 95 728 86 81
branża: Przedszkola - publiczne <czytaj dalej>
PKO BP S.A. Bankomat

ul. Szarych Szeregów 11, Gorzów Wlkp.
tel.
branża: Bankomaty <czytaj dalej>
"Rational"

ul. Obrońców Pokoju 82 D, Gorzów Wlkp.
tel. 95 724 04 80
branża: Meble - kuchenne <czytaj dalej>

Trwa nabór wniosków
Informujemy, iż w Euroregionie PRO EUROPA VIADRINA do 31.07.2024 r. ... <czytaj dalej>
Lubuszanki, ta Rada jest dla Was
- Tworzymy region otwarty dla wszystkich, dostępny i przyjazny. To ... <czytaj dalej>
W Drammen i Drøbak
Wczorajszy plan dnia nie był przeładowany. Obejmował śpiewający most w ... <czytaj dalej>
Jak szybko drożeją mieszkania
Mieszkania w miastach wojewódzkich nadal drożeją, ale widać wyhamowywanie podwyżek. ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« lipiec 2024 »
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
    
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
Co się stanie z Gorzowem Wielkopolskim
Pomysł wyrzucenia z nazwy miasta przymiotnika Wielkopolski rozpala do czerwoności. Szczególnie zwolenników. I choć to oni oskarżają adwersarzy o ataki, to prawda jest taka, że sami je sprowokowali. Bo zarówno ... <czytaj dalej>
Bez korzeni nie zakwitniesz
Archiwa Państwowe oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej zapraszają uczniów klas 4-7 <czytaj dalej>
Kto zdobędzie mural dla szkoły
Murale Pamięci „Dumni z Powstańców” to ogólnopolski konkurs dla szkół <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - 9b.jpg
admin ego:
Ważność orzeczeń o niepełnosprawności
Jak informuje Prawo.pl, nowelizacja ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej ... <czytaj dalej>
admin ego:
Blisko szwedzkiej granicy
Fagerås Vacation Colony Paintball, czyli Kolonia Wakacyjna Fagerås w Rakkestad ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Bez makijażu?
5 maja obchodzimy Światowy Dzień Bez Makijażu, poświęcony promowaniu naturalnego ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Alkoholowa mapa Polski
Ponad 95 tys. pijanych kierowców zatrzymała policja w 2023 roku. ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Anonim_1892:
w Szwecji byłem kiedyś 2 albo trzy dni - oczywiście rowerkiem - objechałem region Blekinge z jego stolicą i portem Karlskrona. Spotkałem tam pol <czytaj dalej>
Anonim_1892:
Już blisko, co raz bliżej domku...
Z.M.P. <czytaj dalej>
Anonim_4697:
Z tą zmianą nazwy miasta, to refleks godny szachisty klasy premium. Gorzów od dawien dawna nie leży w Wielkopolsce. Za przykład podaję Dębno ni <czytaj dalej>
Maria :
Co za podróż.Jak to wszystko zapamiętać. Piękna relacja i Cysia w kapeluszu. <czytaj dalej>
Anonim_5564:
Jestem za tym aby pozostał nadal Gorzów Wielkopolski. Tu się urodziła, Tu ukończyłam szkolt .i 30 lat pracowałam Tu i nie wyrażam zgody na <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej