poniedziałek 20 stycznia 2025     Fabian, Sebastian
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej
szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Granice politycznej śmieszności - komentarz
eGorzowska - 6722_TpZCzK57Nh3rUV6LIXAP.jpgKiedy na skrzynkę mailową przychodzi z urzędu marszałkowskiego zaproszenie do udziału w konferencji prasowej w sobotnie południe, to myśl jest jedna, a właściwie dwie i to z akcentem na tę drugą, bo: albo dzieje się coś nadzwyczajnego, albo będzie to kolejna próba pijaru o zabarwieniu czysto partyjnym. Tak też zdarzyło się w minioną sobotę.

Marszałek Elżbieta Polak pojawiła się w Gorzowie w związku z konferencją Gorzowianko 2016 - jaka jesteś? Pojawiła się, bo jakąś kasę urząd na organizację przyznał, no i przy okazji pewnie koledzy partyjni wymyślili, że może by tak ocieplić wizerunek. Całej partii. Czasami jednak i najlepsze - w zamyśle autorów - pomysły mogą okazać się klapą. Taką, jak wspomniana konferencja.

Co nadzwyczajnego się zdarzyło, że urząd marszałkowski zwołał dziennikarzy na sobotnie południe do gorzowskiego teatru? Ano konieczność powiedzenia światu, że teraz komunikacja między władzą z południa, a radnymi i parlamentarzystami z północy - koniecznie trzeba dodać, że z PO - będzie wyglądała wzorcowo, że ustalono zasady przepływu informacji i że teraz już wszyscy gorzowianie będą szczęśliwi, co było konieczne do realizacji zrównoważonego rozwoju województwa - która to realizacja wg słów marszałek Polak - od początku przebiega bez zarzutu, bo jest priorytetem.

Zawiłe? Dziwne? Śmieszne? Pewnie dałoby się dopisać jeszcze kilka epitetów, bo kiedy zapytałam o przyczyny dotychczasowej niedoskonałej komunikacji, pani marszałek przyznała, że taką opinię wystawili koledzy z północy, a oni, czyli zarząd, mają wszystkie narzędzia i z nich korzystają, a więc: newslettery, stronę internetową, zespół prasowy, itd., itp.

Zapytałam więc poseł Krystynę Sibińską, która wystąpiła w roli gospodarza, jak konkretnie teraz będzie wyglądała ta wzorcowa komunikacja: spotkania oko w oko raz w miesiącu, wspólne komunikaty i oświadczenia? I co usłyszałam? To, co oczywiste i co dotąd powinno mieć miejsce, że koleżeństwo nie będzie z góry ustalać terminów i w nich się zamykać, ale robić spotkania w razie potrzeby.

No i żeby to ogłosić, zwołano sobotnią konferencję. A, i jeszcze, żeby sobie co niektórzy rzucili podziękowaniami i komunałami w stylu, że teraz to będzie naprawdę super i że oto bierzemy udział w historycznej chwili. To słowa Jerzego Sobolewskiego. O reakcji dziennikarzy nie wspomnę. Ja wiele potrafię zrozumieć, ale takiej retorycznej pompy, z której wieje pustką, nie rozumiem. Powiem tylko jedno: Są jakieś granice śmieszności. Nawet politycznej. Ale może tylko ja tak czuję?

Tekst i foto Hanna Kaup

6 marca 2016 14:20, Hanna Kaup
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Komentarze:


Anonim_3249 w dniu 06.03.2016, 19:37 napisał(a):
Polityczne wydmuszki udają, że są pełnowartościowymi jajkami :-)

Anonim_3533 w dniu 06.03.2016, 19:40 napisał(a):
Pani Hanno, proszę nie cytować Sobolewskiego, nawet w żartach:)

steblin w dniu 06.03.2016, 19:42 napisał(a):
Dla PO nie ma granicy śmieszności. To pojęcie jest im zresztą obce. Tylko dlaczego robią z ludzi idiotów?


Anonim_2752 w dniu 07.03.2016, 08:45 napisał(a):
Brawa dla Pani Redaktor Hanny Kaup
za normalny tekst o nienormalności.

Anonim_2547 w dniu 07.03.2016, 10:08 napisał(a):
Rozumiem , że na konferencję Elżbieta Maria P przyleciała samolotem z Kosmodromu w Babimoście.Na Konferencję z okazji Dnia Kobiet BABImost swietnie się nadaje.


Katarzyna M w dniu 07.03.2016, 12:15 napisał(a):
Granice śmieszności przekroczyliśmy już jakiś czas temu. Wielkie brawa za ten tekst.

Serwis www.egorzowska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłączną własnością ich autorów.

W sprawie granicy polsko-niemieckiej
Publikujemy list marszałka województwa lubuskiego Marcina Jabłońskiego do minister spraw wewnętrznych RFN. Pani Nancy Faeser Minister Spraw Wewnętrznych Republiki Federalnej Niemiec Szanowna Pani Minister, Województwo Lubuskie ... <czytaj dalej>
Nowy szynobus
– Wiążemy z tym pojazdem wielkie nadzieje z poprawą jakości i stabilności połączeń kolejowych, zwłaszcza tutaj, na północy województwa – ... <czytaj dalej>
Bezrobocie bez zmian
Pod koniec ubiegłego roku stopa bezrobocia w Gorzowie była taka sama jak pod koniec 2023 roku i wynosiła 2,4% – ... <czytaj dalej>
Nie daj się oszukać
Uwaga! Oszuści podszywają się pod Krajową Administrację Skarbową. Ostrzegamy przed fałszywymi e-mailami, których autorzy podszywają się pod Krajową Administrację Skarbową. Wiadomości wysyłane ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
"Drapgaz" Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Adam Drapała

ul. Warszawska 87 l. 14, Gorzów Wlkp.
tel. 609 067 948
branża: Gazownicze usługi <czytaj dalej>
"Alfa" Hurtownia Odzieży Teresa Cieślik

ul. Władysława Łokietka 8, Gorzów Wlkp.
tel. 95 720 63 56
branża: Odzież - używana - kupno, sprzedaż <czytaj dalej>
"TIH" Salon Meblowy

ul. Myśliborska 30, Gorzów Wlkp.
tel. 95 722 72 87
branża: Meble <czytaj dalej>

Perły włoskiego baroku
Perły włoskiego baroku. Tak głosił program piątkowego (17 stycznia 2025 ... <czytaj dalej>
Polska Słowacja w Arenie
Męska reprezentacja Polski w futsalu zmierzy się ze Słowacją 4 ... <czytaj dalej>
Dawid i Kayah w wyjątkowym utworze
Kiedy przyjdą zabrać mnie w ostatnią podróż, ty słowo daj, ... <czytaj dalej>
Rzeczywistość, nad którą chce się zapłakać
Ostatnio dość często goszczę w różnych gorzowskich redakcjach radiowych. Dyskutujemy ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
«styczeń 2025»
PWŚCPSN
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
  
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_admin.jpg
admin ego:
Za darmo...
Nowy rok to okazja do nowych nieuczciwych działań, skierowanych do ludzi, którzy swój czas spędzają głównie przed ekranami komputera. Minęło Boże Narodzenie, minął nowy rok, więc w handlu nastał okres ... <czytaj dalej>
Bez korzeni nie zakwitniesz
Archiwa Państwowe oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej zapraszają uczniów klas 4-7 <czytaj dalej>
Kto zdobędzie mural dla szkoły
Murale Pamięci „Dumni z Powstańców” to ogólnopolski konkurs dla szkół <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - silje1.jpg
admin ego:
Ukochałam flamenco (2)
Marta Pastuszko urodziła się i wychowała w Gorzowie Wielkopolskim, ale ... <czytaj dalej>
admin ego:
Można? Można
O czym można napisać w cyklu „Jednym słowem” w szarą ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Więcej darowizn bez podatku
Prawo.pl: więcej darowizn bez podatku w 2025 roku. W nowym roku, ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Najlepiej opłacani specjaliści w lubuskim
Zarabiamy mniej niż w innych regionach, ale i tak coraz ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Anonim_8776:
To jest piosenka Gorzowie mieście w którym umrę sobie <czytaj dalej>
Katarzyna:
♥️ <czytaj dalej>
Amonin 5555:
O ile podwyższy Jacuś z radnymi podatki i inne daniny dla mieszkańców, żeby komunikacja była za darmo?
Czy jest możliwość zmiany rady <czytaj dalej>
Anonim_5854:
Rozumiem, że odpowiedzialność będzie " zerowa". To jest " miłość do zarządzanego przez siebie miasteczka. <czytaj dalej>
Anonim_2153:
"Przyjaciele Jacka Sasina dostali posady w miejskich spółkach w Gorzowie Wielkopolskim, a prezydent tego miasta wszedł do rady nadzorczej pań <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej