
Na sesji rady miasta 26 maja radni odwołali z funkcji wiceprzewodniczącej
Annę Kozak.
Głosowanie było tajne. Na 25 obecnych 13 radnych głosowało za odwołaniem Anny Kozak z funkcji, przeciw było dziesięciu, dwie osoby wstrzymały się od głosu.
Po przyjęciu przez radnych uchwały w sprawie odwołania Wiceprzewodniczącej Rady Miasta, Anna Kozak powiedziała:
– W polityce jak w życiu funkcje mają charakter tymczasowy. Można odebrać człowiekowi funkcję, ale nie można odebrać mu uczciwości, odwagi i determinacji w dochodzeniu prawdy.
Zaznaczyła też, że odwołanie było konsekwencją podjęcia przez nią decyzji o opuszczeniu klubu Koalicji Obywatelskiej i odniosła się też do faktu, że 25 maja pojawił się wniosek o wygaszenie jej mandatu z powodu zasiadania jej męża w spółce miasta. Podkreśliła, że nie zabiegała o powołanie jej męża do spółki, że ta propozycja wyszła od miasta, a mąż nie pobierał z tego tytułu żadnego wynagrodzenia, że nikt z rodziny nie uzyskał z tego tytułu korzyści majątkowych. Kiedy sprawa pojawiła się w publicznym dyskursie, od razu zrezygnował z pełnionej funkcji.
– Dziś narracja wokół tej sprawy nie opiera się na faktach, ale sugestiach i insynuacjach – mówiła.
Dodała też, że nie zgadza się, z wnioskiem, ponieważ 1145 mieszkańców oddało na nią swój głos i nikt nie ma prawa go lekceważyć.
– Możecie mi odebrać funkcję, ale nie odbierzecie mi odwagi i wiary w sens mojej funkcji tutaj w radzie miasta. Nadal mam zamiar reprezentować mieszkańców – stwierdziła, wskazując, że cała sytuacja spowodowana jest faktem jej odejścia z klubu.
– Rozumiem, że przestałam być wygodna – zakończyła.
Piotr Wilczewski podziękował radnej za jej pracę. Próbował uzasadnić, że odwołanie związane jest z ustaleniami poczynionymi na początku kadencji między klubami o tym, który ma ilu wiceprzewodniczących.
– A o wygaszenie mandatu wpłynął wniosek. Będzie on procedowany jak każdy inny i nie ma tu żadnych działań skierowanych przeciwko komuś – powiedział.
Hanna Kaup
Anonim_4611 (IP: 37.x.x.249) w dniu 26.05.2026, 17:20 napisał(a): szkooda że nie Zmorę, zakłamane świnie
Marek z Rybakowa (IP: 188.x.x.154) w dniu 26.05.2026, 20:22 napisał(a): Obyśmy mieli jak najwięcej takich radnych - uczciwych , zdeterminowanych i odważnych !Miejmy to na uwadze przy następnych wyborach.
Anonim_7234 (IP: 37.x.x.177) w dniu 27.05.2026, 06:36 napisał(a): Czyli propozycję złożył prezydent? Czy to nie była prowokacja uknuta w rządzącej miastem koalicji żeby odstawić to przedstawienie? Przecież radna Kozak od dawna zawadza prezydentowi i KO! Brzydko to pachnie ze strony prezydenta i pana Surowca!
Anonim_2861 (IP: 80.x.x.98) w dniu 27.05.2026, 13:48 napisał(a): czy jest jakaś siła, zdolna odwołać to "towarzystwo", spowodować totalną kontrolę za zapaść miasta i drążęnie kieszeni podatników na idiotyczne pomysły. A co odwołania radnej, każdy, jak umie, kombinuje, aby o nim nie zapomnieć bo wybory niedługo. Każdy normalny i uczciwy gorzowianin powinien mieć kartkę z nazwiskami radnych, ich ugrupowań, nazwiskami dworzan-urzędników i nie głosować na nich. Twierdzenie, że prezydent czy radni muszą mieć wiedzę o biurokracji jest nieprawdziwe. Wystarczy dobry kierujący, reszta slucha
Wyprzedzamy Zieloną Górę
Gorzów Wielkopolski po pierwszym tygodniu rywalizacji o Puchar i tytuł Rowerowej Stolicy Polski jest liderem w kategorii miast liczących od ...
<czytaj dalej>Ocena atmosfery i organizacji pracy w CEZiB
Przeprowadzone wśród pracowników Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu badanie dotyczące atmosfery, organizacji pracy i komunikacji pokazuje, że szkoła jest postrzegana ...
<czytaj dalej>Boże Ciało i pielgrzymowanie
W najbliższy czwartek 4 czerwca Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa popularnie nazywaną świętem Bożego Ciała. Tego dnia ...
<czytaj dalej>Podpisali umowę na kolejową S3
Kostrzyn nad Odrą. Ta łącznica to kolejowa S3 – zapewnia urząd marszałkowski.
Choć to proces na lata, ważne, że się w ...
<czytaj dalej>