
Nie ma już telewizji Teletop. 18 listopada o 18.00 oficjalnie otwarto nową redakcję Telewizji Gorzów - teletop.
Telewizję Teletop przez 15 lat prowadził
Roman Liszka. We wrześniu zmienił się właściciel. Już nie ma Teletopu, jest Telewizja Gorzów – teletop z prezesem
Sławomirem Piaskowskim.
Nowa gorzowska telewizja nie zmieniła siedziby. Nadal mieści się przy ul. Kos. Gdyńskich, ale działa w odmienionych warunkach. Wyremontowane studio jest nowoczesne z trzema monitorami za stołem, dzięki którym można dowolnie zmieniać scenografię. Ta będzie potrzebna do nowej ramówki, która startuje o 17.30, a zakłada minimum godzinę programu dziennie.
– W skład tej godziny będzie wchodził serwis informacyjny, trwający od 10 do 15 minut w zależności od liczby newsów z Gorzowa i okolic - zapewnia wydawca
Anna Kluwak. - Oprócz tego, tuż po wiadomościach codziennie będzie rozmowa dnia „W cztery oczy”. Po tym już elementy zmienne. Pojawi się nowy program „Zapytaj eksperta”, gdzie specjaliści będą opowiadali o różnych tematach. Od kosmetyczki, przez lekarza, po mechanika samochodowego, który powie, kiedy powinniśmy zmienić opony, czy dietetyczkę, która poradzi, jak powinniśmy się odżywiać. Oprócz tego program „Kinomaniak”, który zapowiada premiery filmowe w kinie Helios w nowej formule.
Wydawca przyznaje, że na razie kultura opiera się na zapowiedziach filmowych.
- Nie zamykamy się na kulturę, tylko potrzebujemy troszeczkę czasu na wypracowanie programu. Planujemy również serwis sportowy – podkreśla i zapowiada kolejną nowość, audycję „Twarzą w twarz” z udziałem gorzowskich radnych.
- Oni będą komentowali minione wydarzenia z tygodnia, decyzje prezydenta i to co dzieje się w mieście. Radni zostali wybrani po kilku z każdego klubu. Do studia zaprosimy po dwóch z różnych opcji politycznych – dodaje A. Kluwak.
Z anteny schodzi niemal wszystko, co było dawniej. Pozostaje jedynie „Fabryczna 19” i „Gorzowski Bohater”.
Jaka jest misja TG?
- Chcemy dotrzeć do ludzi, którzy do tej pory nie oglądali telewizji, bo uważali, że nie jest dla nich. To ma być telewizja bardziej przyjemna, dotycząca zwykłych ludzkich spraw, które interesują zwykłego przeciętnego mieszkańca Gorzowa – tłumaczy Anna Kluwak. - Tutaj nie dowiemy się, że pan Y został dyrektorem jakiegoś wydziału, ale która ulica jest rozkopana, dlaczego, jakie są utrudnienia, jakie wydarzenia w naszym mieście. To ma być telewizja dla mieszkańców Gorzowa. Mamy wizję i chcemy wdrożyć w życie wszystkie nasze pomysły.
Zespół redakcyjny tworzą:
Anna Kluwak - wydawca
Marcin Kluwak, Wojciech Musiałowski – operator/montażysta
Julita Wites – operator
Marek Dziedzic – odpowiedzialny za pracę studia.
Tekst i foto Hanna Kaup
Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
80 rocznica polskiej administracji
W 2025 roku przypada 80 rocznica ustanowienia polskiej administracji w Gorzowie Wielkopolskim. Z tej okazji w tym roku Dzień Pioniera ...
<czytaj dalej>Cynizm i manipulacja
Kiedy myślisz, że władze miasta nie mogą wymyślić już nic głupszego, przychodzi Gorzów Wielkopolski i mówi: "Potrzymaj mi wodomierz".
Nowy pomysł, ...
<czytaj dalej>Umowy koalicyjne bez podstaw prawnych
Samorządowe "umowy koalicyjne": polityczna konieczność czy wypaczenie demokracji?
W samorządach, w których w ostatnich wyborach Koalicja Obywatelska nie wprowadziła swojego prezydenta/wójta/burmistrza, ...
<czytaj dalej>Bezrobocie w górę
W lutym w Gorzowie było zarejestrowanych 1 508 bezrobotnych; ich liczba wzrosła o 62 osoby; wyrejestrowano 358 osób, zarejestrowano 420. ...
<czytaj dalej>