Do głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016 zakwalifikowano 104 pomysły gorzowian. Które zostaną zrealizowane, o tym zdecydują mieszkańcy. Będą oddawać swoje głosy od 21 września do 5 października do 14.00.
Od 25 maja do 30 czerwca wpłynęło 166 wniosków w czwartej edycji budżetu obywatelskiego. Część z propozycji powtarzała się, więc ostatecznie zgłoszono160 zadań.
Dominowały projekty remontów, budowy chodników (ponad 30 wniosków), placów zabaw czy rekreacji, zarówno w przypadku budowy, jak renowacji czy rozbudowy już istniejących (ponad 20 wniosków), budowy infrastruktury sportowo-rekreacyjnej (siłownie zewnętrzne, małpi gaj, boiska wielofunkcyjne, boisko do siatkówki, kompleks lekkoatletyczny, ścieżki zdrowia, skocznia w dal, bieżnia, itp. – 15 wniosków). Gorzowianie zgłaszali też budowę miejsc postojowych, oświetlenia ulicznego, remonty schodów, zagospodarowanie skwerów. Pojawiły się niestandardowe pomysły utworzenia krainy miniatur w parku Kopernika, trójwymiarowej grafiki na chodniku (ul. Wełniany Rynek) czy wybiegu z przeszkodami dla psów w parku Kopernika.
Pomysły mieszkańców zweryfikował Zespół Konsultacyjny. Pozytywnie zaopiniował 104 wnioski, negatywnie - 51. Jeden wniosek wycofano, dwa miały braki formalne, a dwa zostały już zrealizowane. Listę zgłoszonych wraz z opinią Zespołu Konsultacyjnego można odnaleźć na www.gorzow.pl w zakładce Budżet Obywatelski 2016 oraz w Biuletynie Informacji Publicznej.
O tym, które ze 104 pomysłów zostaną zrealizowane w 2016 r. zdecydują podczas głosowania mieszkańcy. Uprawnionymi do oddania głosu na jedno zadanie są mieszkańcy Gorzowa, którzy ukończyli 13 lat. Mieszkaniec oddaje głos niezależnie od rejonu, w którym mieszka. Karty do głosowania będą udostępnione przy urnach znajdujących się w 10 punktach. Co najmniej jedna urna znajdzie się w każdym z ośmiu rejonów:
1. Zawarcie, 2. Zakanale, 3. Śródmieście/Centrum, 4. Piaski, 5. Staszica, 6. Wieprzyce/Osiedle Słoneczne, 7. Manhattan, 8. Górczyn:
• w siedzibach: Urzędu Miasta przy:
- ul. Sikorskiego 3-4 (główny hol),
- ul. Myśliborskiej 34 (parter),
- ul. Przemysłowej 53 (parter),
- ul. Kazimierza Wielkiego 1 (hol Urzędu Stanu Cywilnego),
• ponadto w:
- Nova Park, ul. Przemysłowa 2 (parter, pasaż główny),
- Askanie, Al. Konstytucji 3 Maja 102 (parter, przy Punkcie Obsługi Klienta),
- Kupcu Gorzowskim, ul. Witosa 50 (w holu głównym, przy fontannie),
- biurowcu Watral, ul. Kombatantów 34 (parter),
- Domu Strażaka, ul. Strażacka 36 (świetlica środowiskowa),
- Stowarzyszeniu Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna, ul. Słoneczna 62-63 (Dział Pomocy Rzeczowej).
Za nieważny zostanie uznany głos oddany na karcie niezawierającej imienia i nazwiska, numeru PESEL oraz podpisu, oddany na więcej niż na jedno zadanie lub na więcej niż na jednej karcie do głosowania.
Do wydania jest 2 mln zł.
oprac. redakcja
Uwaga na zapadliska
Służby miejskie, nadzorujące gorzowskie bulwary, podczas codziennego przeglądu zauważyły zapadliska w rogach przystani na Bulwarze Zachodnim.
Zapadanie się nawierzchni jest najprawdopodobniej ...
<czytaj dalej>Fundusz Małych Projektów
„Małe projekty – duże sukcesy" to hasło inaugurujące Fundusz Małych Projektów w Euroregionie Pro Europa Viadrina. Konferencja na temat funduszu ...
<czytaj dalej>Gorzów z dofinansowaniem
Dofinansowanie na retencję w rejonie ul. Warszawskiej.
W środę (11 września) w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ...
<czytaj dalej>Koniec z kolejowym wykluczeniem?
Gorzów i gminy północy przestaną być wykluczone kolejowo. Już jesienią zwiększy się liczba i poprawi jakość połączeń. Ale to tylko ...
<czytaj dalej>