
Miasto Gorzów Wielkopolski przekazało kolejne dwa place budowy w ramach termomodernizacji budynków użyteczności publicznej. Prace obejmą Żłobek Miejski nr 2 przy ul. Obotryckiej 1 oraz budynek Urzędu Miasta przy ul. Sikorskiego 4.
Modernizacja Żłobka Miejskiego nr 2 przy ul. Obotryckiej 1
Budynek żłobka – ściany i dach – zostanie ocieplony, a instalacje wewnętrzne odnowione. Nastąpi wymiana częściowa okien i drzwi, a także modernizacja instalacji ciepłej wody użytkowej. Przewidziano usprawnienie wentylacji w części budynku, montaż nowoczesnego systemu zarządzania energią oraz instalację paneli fotowoltaicznych. Zmodernizowany zostanie węzeł cieplny, co pozwoli na efektywniejsze ogrzewanie obiektu.
Zakres prac obejmuje też wymianę instalacji zimnej wody i kanalizacji w pionach oraz w piwnicy, przemurowanie kominów, wymianę wyłazu dachowego oraz wykonanie opaski wokół budynku. Zostaną wykonane niezbędne roboty wykończeniowe związane z prowadzonymi pracami instalacyjnymi.
Dzięki zastosowaniu nowoczesnych i energooszczędnych rozwiązań budynek będzie bardziej przyjazny środowisku i tańszy w utrzymaniu.
Modernizacja budynku Urzędu Miasta przy ul. Sikorskiego 4
Budynek Urzędu Miasta przy ul. Sikorskiego 4 przejdzie kompleksową modernizację. Ściany zewnętrzne, dach i stropy będą docieplone, a wybrane okna i drzwi wymienione. Modernizację przejdzie instalacja centralnego ogrzewania, zostanie zamontowany nowoczesny system monitorowania i zarządzania energią.
Na budynku pojawi sie instalacja fotowoltaiczna. Zostaną wykonane niezbędne roboty wykończeniowe związane z prowadzonymi pracami instalacyjnymi.
Inwestycja przyczyni się również do zmniejszenia zużycia energii, ograniczenia kosztów utrzymania budynku i redukcji emisji.
Obie inwestycje zostaną zrealizowane w ramach zadania pn. Głęboka termomodernizacja budynków użyteczności publicznej.
Oprac. redakcja
Foto Gorzowskie Inwestycje Miejskie
Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Wyprzedzamy Zieloną Górę
Gorzów Wielkopolski po pierwszym tygodniu rywalizacji o Puchar i tytuł Rowerowej Stolicy Polski jest liderem w kategorii miast liczących od ...
<czytaj dalej>Ocena atmosfery i organizacji pracy w CEZiB
Przeprowadzone wśród pracowników Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu badanie dotyczące atmosfery, organizacji pracy i komunikacji pokazuje, że szkoła jest postrzegana ...
<czytaj dalej>Boże Ciało i pielgrzymowanie
W najbliższy czwartek 4 czerwca Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa popularnie nazywaną świętem Bożego Ciała. Tego dnia ...
<czytaj dalej>Podpisali umowę na kolejową S3
Kostrzyn nad Odrą. Ta łącznica to kolejowa S3 – zapewnia urząd marszałkowski.
Choć to proces na lata, ważne, że się w ...
<czytaj dalej>