
W czwartek 15 stycznia pod urzędem miasta w Gorzowie Wielkopolskim odbędzie się protest w sprawie zmian w wynagrodzeniach pracowników administracyjnych oświaty.
Jak czytamy w informacji na temat protestu, spotykanie odbywa się z powodu złych decyzji miasta, podjętych kosztem najsłabiej opłacanych pracowników oświaty – administracji i obsługi szkół oraz przedszkoli. „Woźne, sprzątaczki, sekretariaty i pracownicy techniczni dostali aneksy na szybko, bez rozmów i bez realnej możliwości odmowy. Odebrano im mechanizm waloryzacji płac, co oznacza trwałe zamrożenie wynagrodzeń przy rosnących kosztach życia. To nie jest „techniczna zmiana”. To realna krzywda ludzi, bez których żadna szkoła nie funkcjonuje”.
Organizatorzy protestu zapowiadają odczytanie anonimowych wiadomości przesłanych przez pracowników oświaty. O co będą walczyć?
• O przywrócenie waloryzacji wynagrodzeń pracowników administracji i obsługi,
• wstrzymanie aneksów i zmian narzuconych bez konsultacji,
• rozpoczęcie realnego dialogu z pracownikami,
• godne i partnerskie traktowanie ludzi, którzy trzymają szkoły na nogach.
W sprawie funkcjonują już dwie petycje, pod którymi można się podpisać. Znajdziesz je tu:
https://www.petycjeonline.com/petycja_w_sprawie_zasad_wynagradzania_pracownikow_administracji_i_obsugi_w_szkoach_i_placowkach_owiatowych_w_gorzowie_wielkopolskim
Przypominamy: 15 stycznia 2026 r. o 14:00, pod drzwiami Urzędu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego.
Oprac. redakcja
Wyprzedzamy Zieloną Górę
Gorzów Wielkopolski po pierwszym tygodniu rywalizacji o Puchar i tytuł Rowerowej Stolicy Polski jest liderem w kategorii miast liczących od ...
<czytaj dalej>Ocena atmosfery i organizacji pracy w CEZiB
Przeprowadzone wśród pracowników Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu badanie dotyczące atmosfery, organizacji pracy i komunikacji pokazuje, że szkoła jest postrzegana ...
<czytaj dalej>Boże Ciało i pielgrzymowanie
W najbliższy czwartek 4 czerwca Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa popularnie nazywaną świętem Bożego Ciała. Tego dnia ...
<czytaj dalej>Podpisali umowę na kolejową S3
Kostrzyn nad Odrą. Ta łącznica to kolejowa S3 – zapewnia urząd marszałkowski.
Choć to proces na lata, ważne, że się w ...
<czytaj dalej>