
Dostępny jest raport podsumowujący konsultacje społeczne ws. zmiany nazwy miasta Gorzowa Wielkopolskiego.
We wtorek 27 sierpnia miasto opublikowało raport z konsultacji społecznych, w których mieszkańcy wypowiadali się on-line oraz w formie ankiet papierowych na temat pozostawienia lub nie nazwy Gorzów Wielkopolski.
Najważniejsza informacja jest taka, że, on-line głosowało:
-
przeciw zmianie 66,2 proc.
-
za zmianą – 33,8 proc.
Jeszcze większą różnicę na korzyść pozostawienia nazwy miasta dały ankiety tradycyjne. Tam głosowało:
-
72,2 proc. przeciw zmianie nazwy
-
25,2 proc. za zmianą
-
2,6 proc. nie wyraziło opinii
Oto dokumenty, z którymi można się zapoznać i prześledzić szczegóły raportu:
Raport z konsultacji społecznych (
https://bip.wrota.lubuskie.pl/umgorzow/system/pobierz.php?plik=Raport_z_konsultacji_spolecznych_ws._zmiany_nazwy_miasta_na_Gorzow.pdf&id=53975&stats=true)
Załącznik 1 - Zestawienie wypowiedzi osób uczestniczących w spotkaniach (
https://bip.wrota.lubuskie.pl/umgorzow/system/pobierz.php?plik=Zalacznik_1_-_Zestawienie_wypowiedzi_osob_uczestniczacych_w_spotkaniach.pdf&id=53976&stats=true)
Załącznik 2 - Informacja o kosztach proponowanej zmiany nazwy miasta (
https://bip.wrota.lubuskie.pl/umgorzow/system/pobierz.php?plik=Zalacznik_2_-_Informacja_o_kosztach_proponowanej_zmiany_nazwy_miasta.pdf&id=53977&stats=true)
Za przeprowadzenie konsultacji społecznych odpowiedzialne były Wydział Geodezji i Katastru oraz Biuro Konsultacji Społecznych Rewitalizacji Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp.
W związku z takimi wynikami, na sesji rady miasta 27 sierpnia nie głosowano dalszego procedowania pomysłu zmiany nazwy miasta.
redakcja
Marek z Rybakowa (IP: 5.x.x.69) w dniu 27.08.2024, 20:13 napisał(a): ... ciemny lud jest przeciw - jak zwykle !
Anonim_7226 (IP: 176.x.x.181) w dniu 27.08.2024, 22:16 napisał(a): Oby radni zagłosowali jednak inaczej. Warto zaryzykować, wypuścić impuls do zmian, mimo zaprezentowanych wyników. Pozostanie w "Wielkopolsce" najprawdopodobniej pogłębi tylko marazm, a z pewnością wzmocni obecnie panującą przeciętność, bylejakość. A naszemu miastu potrzeba kopa, czegoś, co wyrwie nas z obecnych schematów. Niezależnie od wyników, mam nadzieję, że ludzie z komitetu Wybieram Gorzów nie zrażą się i dalej będą działać. Ale najbardziej liczę na tych "trzeciodrogowców", choć oni wolą chyba określenie "obrońcy Wielkopolski". Dużo powiedzieliście o miłości do Ojczyzny, regionu i niemal odsądziliście pozostałych od czci i wiary. Ufam,że pójdziecie za ciosem i że za chwilę zarazicie nas gorzowian dobrymi, nowymi, wznoszącymi nasze miasto na wyższy poziom inicjatywami (ale takimi poważnymi, nie tylko wskazaniami o potrzebach remontu czy sadzenia drzew). Wam również - widząc waszą radość - mocno kibicuję. Bardzo poważnie życzę wam świetnych pomysłów, dużo sił i umiejętności zjednywania w działaniu wszystkich, także tych o odmiennych poglądach.
Anonim_2475 (IP: 81.x.x.101) w dniu 27.08.2024, 23:05 napisał(a): Vox populi vox Dei. Mieszkańcy wybrali, ufam, że Radne i Radni głos większości mieszkańców uszanują. Wszak, zarówno wśród zwolenników zmiany nazwy miasta i przeciwników są ich wyborcy. Komitet miał prawo wyjść z inicjatywą zmiany nazwy miasta. Prezydent musiał wniosek rozpatrzyć i zarządzić konsultacje. Konsultacje wyglądały jak wyglądały, a ich wynikiem jest raport. Ogromny szacun dla pracowników UM, zwłaszcza Biura Konsultacji Społecznych za ich pracę. Nie była łatwa i często niesłusznie zbierali baty za pomysł wnioskodawców.
Anonim_2475 (IP: 81.x.x.101) w dniu 27.08.2024, 23:12 napisał(a): Anonim_7226 - Witek to Ty? Jeszcze kampanię do Rady Miasta przeżywasz? Nie bez powodu "trzecidrogowcy" zdobyli więcej głosów od Zjednoczonych (PiS i Suwerenna) dla Gorzowa. Widocznie lepiej znają potrzeby mieszkańców. Również w kwestii nazwy miasta.
Anonim_4427 (IP: 161.x.x.43) w dniu 28.08.2024, 09:05 napisał(a): Zazwyczaj za brakiem zmian opowiadają się osoby starsze, lub z podstawowym wykształceniem. "Żeby było tak jak było", "Mnie tam żadne zmiany do szczęścia potrzebne nie są". Nie znalazlem nigdzie podziału odpowiedzi ze wzgl. na grupy społeczne. Gorzów jest miastem osób starych i robotników. Możliwe że właśnie to odzwieciedlają wyniki.
Anonim_3209 (IP: 37.x.x.54) w dniu 28.08.2024, 09:36 napisał(a): A kim są pomysłodawcy? Przecież to nie młodzież. Z tą rozmawiali w szkołach i co? Jaka była ich aktywność? A gdzie ci młodzi, którym powinno zależeć na zmianie? Mają to w głębokim poważaniu. Tu nie o wiek chodzi, a o zaangażowanie.
Anonim_1494 (IP: 31.x.x.90) w dniu 28.08.2024, 10:09 napisał(a): Proszę, żebyście" przegrani" nie obrażali mających inne zdanie. Szkoda, że tacy światli i nie" ciemni ludowie" nie widzą, że temat zastępczy, uaktywniony przez zgrane, nieco zapomniane towarzystwo. Za to zajmijcie się niefrasobliwym gospodarowaniem powierzonym mieniem przez pomysły Wójcickiego, który mającemu dom w Kłodawie chce za 1% sprzedać mieszkanie. Zastanowiliście się, kto za to zapłaci? Wy, my. Takich, jak Dębicki jest wielu, ale nie powinno być tego typu drogich" prezentów". Nikt Dębickiemu nic nie kazał robić " grania", mógł iść do pracy w Stilonie, Ursusie.... Tak więc dobrze, że kij w mrowisku. Dobrze byłoby, aby powstawały lokalne grupy aktywistów " dyscyplinujących" radnych i urzędasów, aby oni słuchali nas, wyborców i reagowali. Dobrze, że opcja Wielkopolski została. Tylko kresy widzicie.....
Wyprzedzamy Zieloną Górę
Gorzów Wielkopolski po pierwszym tygodniu rywalizacji o Puchar i tytuł Rowerowej Stolicy Polski jest liderem w kategorii miast liczących od ...
<czytaj dalej>Ocena atmosfery i organizacji pracy w CEZiB
Przeprowadzone wśród pracowników Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu badanie dotyczące atmosfery, organizacji pracy i komunikacji pokazuje, że szkoła jest postrzegana ...
<czytaj dalej>Boże Ciało i pielgrzymowanie
W najbliższy czwartek 4 czerwca Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa popularnie nazywaną świętem Bożego Ciała. Tego dnia ...
<czytaj dalej>Podpisali umowę na kolejową S3
Kostrzyn nad Odrą. Ta łącznica to kolejowa S3 – zapewnia urząd marszałkowski.
Choć to proces na lata, ważne, że się w ...
<czytaj dalej>