Już po premierze gry planszowej MONOPOLY Gorzów. Wydarzenie odbyło się w galerii Askana w sobotnie popołudnie 4 listopada. Tego dnia gra trafiła do sprzedaży w całej Polsce. W Gorzowie można ją kupić w największych centrach handlowych oraz kilku lokalnych księgarniach.
Prace przy gorzowskiej edycji planszówki rozpoczęły się w marcu. O ostatecznym wyglądzie gry zdecydowali partnerzy przedsięwzięcia, m.in. pracownicy Urzędu Miasta, instytucji kultury oraz lokalni przedsiębiorcy, natomiast gorzowianie zdecydowali, które z 30 pól będzie najdroższe. Wybrali Bulwary nad Wartą.
Miejski projekt MONOPOLY objął wyprodukowanie i wprowadzenie do sprzedaży gier z motywem Gorzowa. Spersonalizowano szatę graficzną, wykonano projekt graficzny pudełka, pola na planszy, karty Szansy i Kasy Społecznej, a także banknoty. W gorzowskiej edycji są nimi motywy kasety stilonowskiej C-60 i C-90, a na banknotach pojawiły się rysunki najpopularniejszych obiektów takich jak: Janusz Gorzowski, Nosorożec, postać żużlowca, Maria z wiadrami z Fontanny Pauckscha. Popularne w tradycyjnej edycji gry dworce kolejowe w Gorzowie zastąpiły miejskie parki.
W grze będzie można np. odziedziczyć spadek po Hermanie Pauckschu, znaleźć kości prehistorycznego nosorożca czy zrobić szarlotkę z renety landsberskiej. Są ważne w kalendarzu miasta wydarzenia i instytucje kultury: Dobry Wieczór Gorzów, Nocny Szlak Kulinarny, Gorzów Jazz Celebrations i kino 60 Krzeseł.
Pierwszy nakład gorzowskiej planszówki to ok. 4 tys. egzemplarzy.
W oficjalnej premierze gry wziął udział m.in. wiceprezydent Gorzowa
Jacek Szymankiewicz.
- Mamy to! Mamy swoją unikatową planszę, która wspaniale pokazuje i prezentuje Gorzów. Gorzów to miasto wyjątkowe, zasługujemy na taką formę promocji – powiedział z zadowoleniem do zgromadzonych gorzowian.
MONOPOLY jest grą planszową, wymyśloną przez Elizabeth Magie w Stanach Zjednoczonych w okresie Wielkiego Kryzysu. Polega na handlu nieruchomościami. Daje graczom szansę obracania wielkimi pieniędzmi i szybkiego wzbogacenia się. Pierwsza edycja powstała w 1935 r. Dotychczas sprzedano ponad 200 mln egzemplarzy, w ponad 200 lokalnych wersjach. Pierwszą miejską edycję w Polsce w 2014 r. miał Gdańsk.
Oprac. redakcja
Foto Bartłomiej Nowosielski
Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Koniec z kolejowym wykluczeniem?
Gorzów i gminy północy przestaną być wykluczone kolejowo. Już jesienią zwiększy się liczba i poprawi jakość połączeń. Ale to tylko ...
<czytaj dalej>W Arenie po nowemu
Już w najbliższy weekend rozpocznie się kolejny sezon w gorzowskiej hali Arena Gorzów.
Siatkarze Cuprum Stilon Gorzów zainaugurują go podczas rozgrywek ...
<czytaj dalej>Odznaczenia dla świeckich
W najbliższą niedzielę 8 września w gorzowskiej katedrze wręczone zostaną odznaczenia „Zasłużony dla Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej”. W tym roku wyróżnienie to ...
<czytaj dalej>Cegielski szynobus połączy stolice
Nowiutki lubuski szynobus już na torach.
Pierwszy z dwóch fabrycznie nowych pojazdów zakupionych przez Województwo Lubuskie od polskiego producenta H. Cegielski ...
<czytaj dalej>