niedziela 3 marca 2024     Kunegunda, Maryna, Tycjan
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej
szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Gorzów 2030
eGorzowska - 11046_pYtn8fEFp2C5WoBuVpUV.jpgRadni przyjęli Strategię Rozwoju Miasta Gorzowa Wielkopolskiego 2030.

Strategia Rozwoju Miasta Gorzowa Wielkopolskiego 2030 to dokument, który przedstawia wizję rozwoju miasta na najbliższe lata, wytycza cele i kierunki działań. Najnowszy plan na przyszłość ma nie tylko pomóc rozwiązywać problemy, ale przewidywać niektóre z nich, zanim się pojawią.

„W toku prac nad strategią uznano, iż Gorzów w najbliższych latach będą tworzyć aktywni mieszkańcy, żyjący w atrakcyjnej przestrzeni miasta, przygotowanego na wyzwania przyszłości, będącego jednocześnie miastem innowacyjnej gospodarki”- czytamy w komunikacie Wydziału Promocji i Informacji.

- Chcemy, aby Gorzów był miastem, w którym każdy znajdzie przestrzeń dla siebie oraz równowagę pomiędzy pracą, życiem rodzinnym i rozwojem osobistym. Naszym celem jest poprawa jakości życia mieszkańców Gorzowa, zarówno młodych jak i seniorów. Chcemy, aby Gorzów był Miastem dla Pokoleń – powiedział prezydent Jacek Wójcicki.

Strategia Rozwoju Miasta będzie podstawą do wydatkowania funduszy europejskich w nowej perspektywie 2021-2027.

Wizja miasta określona w Strategii:
1. Gorzów Wielkopolski miastem dla pokoleń, dbającym o swoją tożsamość. Miastem aktywnych mieszkańców, zadowolonych z jakości życia oraz oferty usług publicznych.
2. Miastem z ukształtowanym i atrakcyjnym centrum oraz wysokim poziomem ładu przestrzennego. Miastem korzystającym w sposób zrównoważony z posiadanych zasobów oraz walorów przyrodniczych.
3. Gorzów Wielkopolski miastem innowacyjnego przemysłu, opierającym rozwój gospodarczy na potencjale położenia, rozwijających się branżach oraz nowoczesnych technologiach.
4. Miastem o rozwiniętej infrastrukturze oraz usługach komunikacji kołowej i kolejowej, dobrze skomunikowanym z resztą kraju, a także w układzie transgranicznym.
5. Gorzów Wielkopolski miastem dbającym o wysoką jakość kształcenia, w tym zawodowego, korespondującego z ofertą kształcenia na poziomie wyższym.

Oprac. redakcja
Foto Hanna Kaup


25 sierpnia 2021 20:36, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Komentarze:


Takie to nowoczesne technologie - hale magazynowe :-D
Anonim_8999, 26.08.2021, 09:04, 178.238.233.225 ##

a teraz program wdrożęnia:

1. Budowa domów opieki dla starców
Budowa bloków z TBS socjalnych.
Naprawa rynku mieszkaniowego w Gorzowie (niwelacja zbyt wysokich cen najmu sprowadzaniem nadmiernym Ukraińców przez powiatowy urząd pracy do kołchozów zawyżających te czynsze i obniżający podwyżki pensji pracującym Polakom)
MCK w Przemysłówce jako oferta kulturalna cały rok dla Gorzowian - koncerto-dyskoteki z dj, kino 120 krzeseł na podobieństwo 60 krzeseł tylko w dogodniejszej lokalizacji (centrum) i bez nadmiernej ekspansji genderu z dobrym doborem ambitnego kina i kawą kupowaną z automatu - alternatywa dla heliosa w którym nie ma za grosz kultury a plebs chrupiący popcorn wyłażący co chwila przed ekranem na siku bo nudno jak nic sie nie dzieje przez 5 sekund bo cały czas muszą być wybuchy i efekty specjalne żeby widz nie zasnął. Przez co fabuła historia, zdjęcia, dźwięk, wczucie i emocje towaryszące oglądaniu kina ambitnego są zakłócane przez stado niewykształconych beczących baranów.

2. To już chyba zostało spier..one. Na obrzeżach centrum muszą być parkingi żeby dało sie do niego dojechać - zaparkować i dojść. A radni próbują przeforsować strefę płatnego parkowania z podwyżkami na całe miasto. Ta wielka przestrzeń tworzona na siłę pod katedrą jest wiecznie pusta, na siłę naganiania jakimiś występami filharmonijki gorzowskiej latem oglądanymi z krzesełka przez emerytów mieszkańców pobliskich kamienic.
Nie tak powinno wyglądać centrum Gorzowa - węzeł przesiadkowy z tramwai na autobusik.
Przystanki bardzo źle poprzesuwali kompletnie niepraktycznie i tramwaj sie zatrzymuje za światłami przetrzymując pasażerów do tego sie wlecze 5 km na godzinę że szybciej pieszo dojść a i rowerem można wyprzedzić taki szynowy pojazd którego linie i tabor kosztowały razem ponad 400 milionów.
Trakt królewski Chrobrego ze zlikwidowaną szkołą muzyczną (będzie stała ruina), szpecącym dawnym kinem Słońce i wyludnionym miejscem bez zielonych płuc ulicy jakim był Kwadrat przed wycinką drzew i trawy (betonoza z 1 placem zabaw przy kwadratowej fontannie gdzie miały być 4 różne ciekawe obiekty). Kwadrat jako plac militarny dawnego wymarszu wojsk, z pomnikiem który projektantowi nie pasował, żadnego nawiązania do historycznego landsberga nawet ten schron..
I z połamanymi płytkami oraz kocie łby po ukosie utrydniającymi przejazd wózkiem. Menelstwo przy zostawionych zdezelowanych klozetach z babcią obsługującą (bo musi mieć miejsce pracy). W okolicach komisiki i lichwiarskie zakłady sportowe - mijesca typowe dla slumsów.

3. Gorzów miastem obozów pracy zagranicznych z polskimi kapo zarzączającymi łamiącymi ludziom kręgosłupy i powodujące ich odpływ za granice i młodych ludzi do większych miast na studia widząc jakie ich czekają perspektywy w mieście.

TPV, Faurecia z Ukraińcami sprowadzanymi masowo przez pup gorzowski skutecznie utrzymuje pensje na poziomie minimalnym (podwyżczaliby bo nie byłoby chętnych do pracy - ściągają Ukraińców i nie muszą podnosić wynagrodzeń). Do tego te ceny najmów mieszkań.. na poziomie Poznania i Warszawy - gdzie jest lepszy rynek pracy (większy wybór dużo wyżej płatne i intratniejsze posady)
Gorzów z urzędów został ogołocony przez ZG która skutecznie je latami wyprowadzała wbrew zawartej umowie paradyskiej - powinniśmy pościągać je z powrotem do miasta.
Bez Uniwersytetu - można było wpuścić szkolnictwo wyższe do miasta czyniąc je miasteczkiem akademickim z napływem młodych ludzi juwenalia, dyskoteki by sie zapełniły i lokale, byłby może większy wybór ubrań w C.H. obecnie opustoszałych. Zarobki pracowników zatrudnionych w tych galeriach są niższe od minimalnych. Za to horrendalne ceny najmu dla developerów.
Gorzów powinien zbudować więcej biurowców i te które są żeby zostały zapełnione firmami. Zaoferować dotacje unijne 40 tys na zakładanie DG. bo urząd pracy dzieli dotacje 16 tysięczne na 4 i tylko powoduje samozatrudnienie.
Liberkowska powinna jeździć na targi zagraniczne promować inwestowanie w Gorzowie na 250 ha Mironickiej i KSSE. A uprawia propagande promowania nosorożca płci męskiej im Stefania oraz kasety stilonowskiej której już się nie produkuje, nad gorzowskimi jeziorami dla dzieci. Jest też zajęta drukowaniem propagandowej gazetki udającej że coś w mieście jest robione. Oraz organizacją poczęstunku dla mieszkańców w ramach organizowanych przedstawień pod katedrą dla znudzonych nieróbstwem emerytów.

4. Połączeń kolejowych z Polską - nie ma. Nie wiem czy zmieni coś prowizoryczny remont podwórka dworca. Transport tramwajowy został totalnie zchrzaniony a autobusowy doprowadzony do zapaści - liczba pasażerów zmniejszyła sie o 2/3. I to nie z powodu pandemii covida.
Transport miejski należy naprawić przez zróżnicowanie planowanych nowych tramwai o inny model - jazz duo wer gdańska oraz zmiane usytuowania przystanków na takie jak były przed pogorszonymi zmianami - przed przejściami dla pieszych umożliwiające przesiadke np na autobus jadący na Zawarcie.
Centrum Gorzowa musi byc węzłem przesiadkowym
z dużym ruchem pieszych i samochodów a nie deptakiem-przystanią rozjeżdżanym przez hulajnogi i rowery. w Berlinie jest b dużo rowerów tylko dlatego że tam daleko wszędzie dojść a u nas na siłe się rozciąga i robi dalekie dojścia do wszystkiego - totalny brak ergonomii. ze ścieżką n Kłodawką (urwaną już na końcu parku róż) bez kładki za Wartę.
Centrum przysiadkowe było zaprojektować z głową - jako budynek-galerię handlową z połączenia 2 budynków dowrca pks i pkp dodatkowym przejściem pasami przez Spichrzową. z dwukierunkową Dworcową bez zajazdu tramwajem bo jest 200 m do najbliższego przystanka. z dobrym parkingiem przy Spichrzowej w pobliżu torów, taksówkami, busami dowożącymi na lotniska i spójnym systemem biletowym i multimedialną komunikacją pasażerską. Dworzec PKP z lepszym architektonicznie budynkiem nawiązującym do przeszłośći z zegarkiem elektronicznym, miejscami noclegowymi, z ryneczkiem przeniesionym z Cichońskiego w pobliże (na podobieństwo Słubic i Kostrzyna).

5.Reformacja wszystkich zawodówek techników i szkół wyższych pod względem kierunków kształcenia i zatrudniania kadr szkolących w zawodzie. Bo teraz to jest utrzymalnia miejsc pracy nauczycieli niepotrzebnych kierunków pod miniony ustrój polityczny w którym był zupełnie inny rynek pracy.
Anonim_6515, 26.08.2021, 21:54, 37.248.157.12 ##

Tylko Kaczyński coś buduje w tej Polsce. Pozostali tylko brali kasę na wycieczki do Argentyny itd.
Anonim_6324, 05.09.2021, 14:58, 5.173.249.24 ##

niby co buduje
autostrady i stadiony zbudował tusk
oraz znaczne uzbrojenie polskiej armii - 250 czołgów leopard za darmoche od Niemców, 48 F-16 w Łasku, Rosomaki. Były w planie jeszcze śmigłowce ale kaczor zablokował.
za to przepłacił za f35 bezyżyteczne na polskie niebo i abramsy bezużyteczne na polskie mosty
Anonim_6876, 05.09.2021, 15:25, 5.172.234.12 ##

Jestem za rozliczeniem planu balcerowicza. Nie może być sytuacji, że minister doprowadza do upadłości 90% przemysłu. Wojna by takich strat nie spowodowała Są trybunały.
Anonim_7926, 06.09.2021, 09:59, 5.173.249.24 ##

Państwo urzędnicy UM, pan Wójcicki i Sanepid. Na poczatek wizytówka miasta, KIBEL, koło stacji PKP,w kontenerze. Smród potworny, o wizytowce nie wspomnę. Ławki zero, pomnik pionieròw-panie Kaczanowski z pana wpływami, troche porządku trzeba tam zrobić. A wy tu o strategii....
Anonim_3278, 06.09.2021, 15:37, 83.20.95.84 ##

to co dokonał Balcerowicz w Polsce - transformacje ustrojową - można było sie piep..yć jak inne państwa ale u nas ona trwała najkrócej i najszybciej i najlepiej na tym wyszliśmy

porównując Polskę i Ukrainę która startowała z tego samego poziomu. pkb per capita w 89 roku.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/9c/GDP_PPP_Poland.svg
Anonim_1474, 07.09.2021, 02:36, 37.248.154.174 ##

Tak sobie rozpierd..... gospodarkę i przemysł i jeszcze się tym chwalić. Bez konsekwencji.
Anonim_2366, 07.09.2021, 14:08, 5.173.252.99 ##

Serwis www.egorzowska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłączną własnością ich autorów.

Uwaga taksówkarze
Komunikat dotyczący ważności licencji na wykonywanie krajowego transportu drogowego w zakresie przewozu osób taksówką, samochodem osobowym, pojazdem samochodowym przeznaczonym konstrukcyjnie ... <czytaj dalej>
Smutny obraz infrastruktury transportowej północy województwa
Publikujemy fragmenty nadesłanego Stanowiska Zarządu Lubuskiej Organizacji Pracodawców z dnia 30.01.2024 r. w sprawie aktualizacji Strategii Rozwoju Województwa Lubuskiego 2030. Niestety, ... <czytaj dalej>
Ważne konsultacje. Kto pierwszy, ten lepszy
Konsultacje w sprawie Krajowego Systemu e-Faktur. Ministerstwo Finansów przedstawia harmonogram konsultacji w sprawie rozwiązań prawnych i funkcjonalności Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF). Konsultacje ... <czytaj dalej>
Do wzięcia niemal 40 mln euro
Północ Lubuskiego sięga po unijne wsparcie. Stawką jest blisko 40 mln euro. - To ostatnie spotkanie z cyklu, ale... ostatni będą ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
"Sitodruk" Firma Poligraficzna Jan Kłosiński

ul. Kostrzyńska 28, Gorzów Wlkp.
tel. 95 72020 74w .33
branża: Druk - drukarnie, poligrafia <czytaj dalej>
"Cropp Town" Salon Firmowy

Al. Konstytucji 3 Maja 102, Gorzów Wlkp.
tel. 95 737 27 32
branża: Odzież - detal <czytaj dalej>
"Agrodrew"

ul. Wyszyńskiego 114, Gorzów Wlkp.
tel. 95 731 14 87
branża: Dodatki funkcjonalne do żywności, aromaty, konserwanty <czytaj dalej>

Marek Piechocki z wyróżnieniem i dyplomem za całokształt
Doroczne nagrody literackie, czyli Wawrzyny Lubuskie rozdane. Gorzowski twórca i nasz ... <czytaj dalej>
Edukacja alternatywna
Wczoraj Przemek Staroń wręczył ministrze Barbarze Nowackiej „Nie jesteś skazanx ... <czytaj dalej>
Ukryli je w żywności
KAS zatrzymała narkotyki. Były ukryte w pojemnikach z żywnością. Funkcjonariusze z ... <czytaj dalej>
Filiżanka kawy lub dwie
Czy wiesz, że filiżanka kawy może zdziałać więcej niż tylko ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« marzec 2024 »
P W Ś C P S N
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
Kultura nam się opłaca
Różnie można mówić o Gorzowie i na co dzień głosów narzekania nie brakuje, ale jeśli chodzi o kulturę, nie mamy się czego wstydzić. I choć jest wielu, którzy powtarzają, że ... <czytaj dalej>
Kto zdobędzie mural dla szkoły
Murale Pamięci „Dumni z Powstańców” to ogólnopolski konkurs dla szkół <czytaj dalej>
Między strachem a wolnością
„Między strachem a wolnością”. To temat konkursu, do udziału w <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - 11-1.jpg
admin ego:
Nad Glommą
W ubiegłorocznym planie nie zakładaliśmy wyjazdu do Norwegii, pojawił się ... <czytaj dalej>
admin ego:
Dramat Andryki
Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” bchodzony jest 1 marca. W tym ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Filiżanka kawy lub dwie
Czy wiesz, że filiżanka kawy może zdziałać więcej niż tylko ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Wystarczą dane
Oszuści nie muszą wcale kraść portfela. Wystarczy, że zdobędą Twoje ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Anonim_3739:
W PRL były sprawne połączenia wszystko było połączone i torami i pksami. To są zaniedbania jakies <czytaj dalej>
Anonim_3739:
Ale po co do Szczecina jak i myśli orzą bardzo sprawnie i szybko kursuje PKS.

Jak tam dojeżdżałem na egzaminy to w 50 minut byłem ju <czytaj dalej>
Marek z Rybakowa:
Dla Gorzowian ważniejsza jest elektryfikacja linii Krzyż - Kostrzyn i reaktywacja linii do Szczecina przez Myślibórz .Do Zielonej nie ma po co ... <czytaj dalej>
Anonim_3739:
Czy jest takie zapotrzebowanie pasażerów?
Czy tylko fani komunikacji kolejowej lobbują że by im sie takie coś marzyło?

Mieszkam <czytaj dalej>
Anonim_1513:
Nooo, rewelka!
Z.M.P. <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej