wtorek 29 kwietnia 2025     Piotr, Robert, Bogusław
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej
szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Zapowiedź urodzinowych wydarzeń
eGorzowska - 10144_rQWC6NCAyYNcnbpkWg5M.jpgTo mają być wyjątkowe urodziny Gorzowa. 2 lipca będzie obchodzić 763. rocznicę lokacji. Oprócz tradycyjnego uderzenia w Dzwon Pokoju i uroczystej sesji Rady Miasta, na tory wrócą tramwaje.

2 lipca 1257 r. margraf Johann I z dynastii askańskiej podpisał dokument, na mocy którego Albreht de Luge upoważniony został do założenia miasta o nazwie Landisberch Nova.

Tradycyjnym elementem świętowania urodzin Gorzowa jest uderzenie w Dzwon Pokoju. Z uwagi na trwającą pandemię, uroczystość będzie miała skromny charakter. O 12.00 na placu Grunwaldzkim w dzwon uderzą Prezydent i Przewodniczący Rady Miasta.

Tego dnia na tory wrócą nowoczesne tramwaje „Twist”. O 12.15 na przystanek przy katedrze wjadą dwa składy promocyjne. Pojadą nimi gorzowianie i zaproszeni goście.

Po przejeździe dwóch pierwszych wagonów, pozostałe tramwaje ruszą w swoje trasy rejsowe, zgodnie z obowiązującym od 2 lipca od 12.00 rozkładem jazdy.

Tego dnia, w południe zostanie zawieszana komunikacja zastępcza na linii T1. Przejazdy tramwajem przez cały dzień w czwartek, 2 lipca będą bezpłatne, choć pasażerowie otrzymają specjalny bilet jubileuszowy na pamiątkę pierwszego przejazdu. Na awersie biletu będzie umieszczony aktualny rozkład jazdy linii numer 1.

Na 13.00 zaplanowano uroczystą sesję Rady Miast. Wtedy zostanie nadane honorowe obywatelstwo Gorzowa. W tym roku odbierze je dyrektor gorzowskiego teatru Jan Tomaszewicz.

Harmonogram wydarzeń:
Godz.12.00 – uderzenie w Dzwon Pokoju/ pl. Grunwaldzki,
Godzi. 12.15 – przyjazd dwóch nowych „Twistów” na przystanek przy katedrze,
Godz. 12.20 – odjazd tramwajów promocyjnych w stronę pętli „Silwana”,
Godz. 13.00 – uroczysta sesja rady miasta/ sala sesyjna Urzędu Miasta przy ul. Sikorskiego.

Oprac. redakcja
Foto Bartłomiej Nowosielski


30 czerwca 2020 20:32, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Komentarze:


Anonim_4366 w dniu 01.07.2020, 08:47 napisał(a):
46% mieszkancow zostaje na wakacje w domu. Nad morze wyjezdza tylko 18%.
Na kolonie zamiast 2mln jak co roku wyjedzie tylko 250 tys a magistrat rekami tej ... zafunduje mlodziezy spotkania teatralne i wystepy filharmonii!

Rozdajcie im jeszcze rodzynki!

Anonim_4366 w dniu 01.07.2020, 08:49 napisał(a):
Wszystkie imprezy odwolane dyskoteki zamnkniete. Miasto otwiera laweczki na deptaku pod katedra menele w koncu sie dobrze wyśpią. Ptaki beda s..ac na glowy bo usytiowali je wprost nad laweczka. A ja pamietam z parku roz jak poezedlem w garniturze w przerwie miedzy egzaminami i mi ptak narabal na marynarke!

Anonim_4366 w dniu 01.07.2020, 08:52 napisał(a):
Jacek suoer prezydęt a mieezkancy w 99% go popieraja bo mysla ze jest fajny!!! Nie moge juz zrzierzyc glupoty jego miesskancow. Jakich karakanow naprodukowal.
Jak 90% najmadrzejszych (co zdali mature), z miasta wyjezdza a gw jest eldorado dla przyjezdnych inzynierkow z innych miast bo u nas nie ma kierunkow (bezp narodowe idioci robia) to w .. taki Gorzuf prsystań!!! Stad jeste a tu nie wroce

Anonim_4366 w dniu 01.07.2020, 08:53 napisał(a):
W zg nawet juz sie z nas nie smieja gardza nami. Za wojcickiego nawet zuzlowcy przestali osiagac sukcesy

Anonim_8292 w dniu 01.07.2020, 12:52 napisał(a):
Jeden autor, cztery głupie, wredne wpisy. Bełkot pełen frustracji. Jedyne, co w tym fajne to, że nawet ptak się poznał na tej truciźnie i narobił mu na garnitur :-)

Serwis www.egorzowska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłączną własnością ich autorów.

Modlitwy i pielgrzymka
Komunikat diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. MODLITWY W INTENCJI ZMAREGO PAPIEŻA FRANCISZKA Zgodnie z zarządzeniem bp. Tadeusza Lityńskiego modlitwy w intencji zmarłego Ojca Świętego Franciszka ... <czytaj dalej>
Można składać wnioski
Trwa nabór wniosków o dofinansowanie dla wspólnot mieszkaniowych obejmujących od 3 do 7 lokali w ramach Programu Priorytetowego „Ciepłe Mieszkanie” ... <czytaj dalej>
W Wielkim Tygodniu
W Wielki Czwartek (17 kwietnia) o godz. 10.00 w zielonogórskiej konkatedrze bp Tadeusz Lityński będzie przewodniczył mszy św., podczas której ... <czytaj dalej>
Lubuski Plan Ludnościowy
Czego potrzeba, by zatrzymać ludzi w Lubuskiem? O tym dyskutowała Lubuska Rada Doradcza ds. Rozwoju Regionu. 9 kwietnia 2025 r. obradowała ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
"Uni-Truck" Sp. z o.o.

ul. Owcza 5, Gorzów Wlkp.
tel. 95 735 94 70
branża: Samochody - ciężarowe, dostawcze - sprzedaż <czytaj dalej>
"Martex" Sklep Wielobranżowy Marta Boboryk

ul. 30 Stycznia 2 a, Gorzów Wlkp.
tel. 95 720 23 67
branża: Chemia gospodarcza - detal <czytaj dalej>

Żeby sezon był bezpieczny
Wiosna, więc coraz więcej jednośladów pojawia się na gorzowskich ulicach. ... <czytaj dalej>
W parku narodowym Danii
Na drugim brzegu Bałtyku też zrobiło się wiosennie. Dalsze plenery ... <czytaj dalej>
Był wybuch i wielu rannych
Na terenie Akademii im. Jakuba z Paradyża odbyły się ćwiczenia ... <czytaj dalej>
5.200 zł za takie wraki
Lubuska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zatrzymała nielegalny transport odpadów. Ciężarówką ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
«kwiecień 2025»
PWŚCPSN
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
    
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
Znaleźć pomysł na życie
Trudne, coraz trudniejsze staje się składanie życzeń świątecznych w świecie, który ani na chwilę nie przestaje oceniać, oskarżać i nienawidzić. Jaką bowiem wagę mają słowa dla tych, którzy – rzucając ... <czytaj dalej>
Złap drzewa w kadr
Pasjonujesz się fotografią i kochasz naturę? Weź udział w konkursie <czytaj dalej>
Bez korzeni nie zakwitniesz
Archiwa Państwowe oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej zapraszają uczniów klas 4-7 <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - 9b.jpg
admin ego:
Kopenhaski festiwal z Japonią w tle
Końcówka kwietnia to ważny czas dla duńskich cosplayerów i miłośników ... <czytaj dalej>
admin ego:
W parku narodowym Danii
Na drugim brzegu Bałtyku też zrobiło się wiosennie. Dalsze plenery ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Rozlicz darowizny
Podatnicy mogą w rozliczeniu PIT uwzględnić darowizny przekazane m.in. na ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Wyrok w sprawie wody
Czy woda wodociągowa może być butelkowana? – jest wyrok sądu. Wyrok ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Anonim_3696:
Mumin po odwołaniu Błauciak obiecał imprezę,
okazuje się że tylko 2 dni. pierwsza w połowie lipca druga pod koniec sierpnia.
na b <czytaj dalej>
Anonim_4493:
"Rosjanie wywieźli wszystko, co było możliwe. Zdemontowali nawet instalację elektryczną i gazową, zniszczyli ogrzewanie, choć był to śro <czytaj dalej>
Anonim_5644:
Mam pomysł jak mieszkaniec tego miasta które znam od 68 lat, a zwija się teraz. Może wypadałoby nazwać ulice w Gorzowie nazwiskiem doktora Wład <czytaj dalej>
Anonim_4493:
Socjalizm zbudował to miasto. 40 tysięczny landsberg urósł do 125 tys mieszkańców. Bloki z wielkiej płyty. Całe osiedla. Stilon na bazie Ig fa <czytaj dalej>
Anonim_4493:
Niemcy ci pomogli. Ze wzięli Polaczków na szparagi rolnicy szwabscy podwiązując Polaczków do pluga żeby zrywali głową w dół dużo gurken. Ż <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej