
Jest już prawie wszystko, m.in.: sala widowiskowa, studio nagrań, pomieszczenia do prób Gorzowskiej Orkiestry Dętej czy zajęć – w tym teatralnych – z dziećmi i nieco starszymi, są garderoby – także z łazienkami, windy, miejsce dla Biura Promocji i Informacji, które przeniesie się z budynku nad dawnym Lamusem, przestrzeń na klubo-kawiarnię i zespół ludzi, którzy mają czuwać nad rozwojem gorzowskiej kultury w nowej siedzibie MCK. Oni są gotowi do pracy, ale na jej efekty jeszcze poczekamy.
Pierwszą wizytę w wykończonym – po trwającym kilka lat remoncie dawnej Przemysłówki – obiekcie teraz przeznaczonym od piwnic do drugiego piętra na działalność Miejskiego Centrum Kultury, złożyli dziennikarze.
Zanim oprowadził ich po wszelkich zakamarkach prezydent
Jacek Wójcicki, zapowiedział personalne zmiany.
Przede wszystkim, po zasięgnięciu opinii związków zawodowych i stowarzyszeń działających przy MCK, chce od lipca powołać – bez konkursu – na stanowisko dyrektorki i menagerki w jednym,
Annę Szydzik. To – dziś na emeryturze – była naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Pełniąca dotychczas obowiązki dyrektorki
Aneta Gnaczyńska ma zostać odpowiedzialna za realizację działań kulturalnych. Z kolei, po odejściu
Marty Liberkowskiej z Wydziału Promocji i Informacji Urzędu Miasta, jej miejsce ma zająć dotychczasowy dziennikarz TVP 3
Jacek Dreczka.
Prezentacja obiektu i zespołów pracowników nie oznacza, że MCK za chwilę zacznie działać w nowym miejscu. Na to trzeba będzie poczekać prawdopodobnie do jesieni, bo po pierwsze, nie rozstrzygnięto jeszcze przetargów na wyposażenie meblowe oraz nie podpisano umów z kandydatami na dyrektorów.
Budynek czeka na wypełnienie nie tylko meblami, ale przede wszystkim na koncepcję pracy i jej scenariusz. Nie wiadomo też, kto z wielkich wystąpi jako pierwszy przed wypełnioną do ostatniego miejsca – a jest ich 300 – widownią. Z pewnością jeszcze później zacznie działać klubo-kawiarnia, którą również poprowadzi MCK.
Tekst i foto Hanna Kaup
Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Wyprzedzamy Zieloną Górę
Gorzów Wielkopolski po pierwszym tygodniu rywalizacji o Puchar i tytuł Rowerowej Stolicy Polski jest liderem w kategorii miast liczących od ...
<czytaj dalej>Ocena atmosfery i organizacji pracy w CEZiB
Przeprowadzone wśród pracowników Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu badanie dotyczące atmosfery, organizacji pracy i komunikacji pokazuje, że szkoła jest postrzegana ...
<czytaj dalej>Boże Ciało i pielgrzymowanie
W najbliższy czwartek 4 czerwca Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa popularnie nazywaną świętem Bożego Ciała. Tego dnia ...
<czytaj dalej>Podpisali umowę na kolejową S3
Kostrzyn nad Odrą. Ta łącznica to kolejowa S3 – zapewnia urząd marszałkowski.
Choć to proces na lata, ważne, że się w ...
<czytaj dalej>