sobota 13 czerwca 2026     Antoni, Lucjan, Gracja
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej
szukaj    szukaj szukaj
Hanna Kaup BLOG

« powrót
Ukochałam flamenco (2)
eGorzowska - 14682_Q2CwZ2wSiyYCuseBpnnh.jpgMarta Pastuszko urodziła się i wychowała w Gorzowie Wielkopolskim, ale od 1994 r. mieszka w Bogdańcu, bo cała rodzina jej mamy wywodzi się właśnie stąd. W swoim nieco ponad 40-letnim życiu przemierzyła różne kontynenty. Najpierw jednak, po ukończeniu gorzowskiej podstawowej szkoły sportowej z Bogdańca dojeżdżała do IV Liceum Ogólnokształcącego, a potem rozpoczęła studia na wydziale socjologii społecznej Wyższej Szkoły Biznesu. Po dwóch latach przerwała je i w 2003 r. skorzystała z propozycji wyjazdu do Stanów Zjednoczonych.

Pierwszą część artykułu przeczytasz tu:
https://www.egorzowska.pl/pokaz,hanna_kaup,14639,

Produkcje filmowe i wideo
– Brałam też udział w produkcjach filmowych i nagraniach wideo z Romami – opowiada. – Z udziałem Błażeja Króla i Edwarda Dębickiego był realizowany projekt filmowy Telewizji Polskiej pt. „Szlakiem Kolberga” – bardzo ciekawe doświadczenie – bo stanowił połączenie zupełnie innych nurtów muzycznych: nowoczesnej muzyki folkowej i tradycyjnej cygańskiej. Oni razem grali i rozmawiali, młodsze i starsze pokolenie przy ognisku. Później Piotr Smoleński, artysta z ciekawą wizją kręcił klipy. To, co robi, to są jakby sny. Zupełnie dziwne. W jednym z takich klipów do muzyki i słów pana Edwarda „Tango Cygańskie” zagrałam pannę młodą, która wisi na drzewie w jesiennym anturażu. Trzyma połowę akordeonu, a drugą połowę ma pan Edward i na niej gra. Nie wiem, co to znaczyło, ale obrazy były przepiękne. Robiliśmy to w lesie w Kłodawie. Piotrowi chodzi o artystyczny obraz będący wizją, która nie musi mieć sensu, i stworzenie symboliki. Później zagrałam jeszcze w klipie słynnego zespołu cygańskiego z Rumunii Mahala Rai Banda postać jakiejś wróżki. To też było ciekawe doświadczenie, bo Piotr mi powiedział, że mam się zachowywać, jakbym była ptakiem. Jestem dosyć kreatywna, więc nie było to dla mnie problemem. Bardzo ciekawym doświadczeniem okazał się też występ w czasie Sylwestra Marzeń w 2017 r. na największej scenie w Polsce w Zakopanem. To ogromne wyzwanie, ponieważ stanęłam wśród największych artystów w Polsce: Maryli Rodowicz, Urszuli i wielu innych. To trzy minuty, których nigdy nie zapomnę. Śpiewałam solo. Wyszłam na scenę ze świadomością, że kilka milionów ludzi mnie ogląda na żywo. Byłam na szpilkach, więc miałam świadomość, że jak się potknę, to nie będzie dobrze. To było duże wydarzenie. Zagrałam też epizod w „Infamii”. Zatańczyłam taniec cygański, dzięki czemu zobaczyłam produkcję filmową Netflix od kuchni. Ważneą dla mnie było też nakręcenie klipu z moją solową piosenką „Chaje Shukarije” wykonaną z Terno & Cambo Agusevi Orchestra – jednym z najlepszych zespołów cygańskich na świecie.

Druga pasja – podróże

– Kocham podróże, widziałam wiele, ale od zawsze największy marzeniem podróżniczym był Meksyk. Kilka lat temu spełniłam to marzenie i zostałam tam aż trzy miesiące, co pozwoliło mi odkryć ten kraj. To była przygoda życia. Tam się tańczy i śpiewa na ulicach. Chciałam tego doświadczyć, poznać ludzi, którzy ten taniec mają na co dzień, i tańczą przy każdej okazji. Tańczyłam i bachatę, i salsę, bo też tymi rodzajami tańca się interesuję i prowadzę zajęcia dla kobiet w szkole tańca Like To Dance.

Spełnianie marzeń i bycie lepszą
– Póki co, wszystkie moje marzenia się spełniły – przyznaje. – Te najodważniejsze spełniły się nawet szybciej niż myślałam, właśnie dzięki temu, że pan Edward mnie nakłonił. Dostałam szansę bycia w zespole, który jest teatrem muzycznym. Nadal spełniam swoje marzenia. I nieustannie chcę być lepsza w tym, co robię. Nigdy nie uważam, że jestem w czymś dobra. Im więcej zdobywam wiedzy na temat tańca czy biorę więcej warsztatów, więcej się uczę, tym więcej wiem, ile nie wiem. Więc to jest taka podróż do końca życia. Chcę być lepszą wokalistka, lepszą tancerką i cały czas nad tym pracuję. Ciągle uczę się lepiej przekazywać wiedzę i zarażać ludzi tym, co robię. Bycie artystą na scenie jest dla mnie zupełnie czymś innym, a obcowanie z ludźmi, kobietami, uczenie ich, inspirowanie, to też zupełnie coś innego. Ale to jest przepiękne. Bardzo lubię obie te rzeczy. Dostaję dużo informacji od dziewczyn, że im to bardzo pomaga, że dodaje pewności siebie.

Miłość do tańca
– Który z gatunków tanecznych ukochałam najbardziej? To trudne pytanie. Bo każdy taniec wyzwala we mnie coś innego. Bachata wyzwala kobiecość. Bardzo to lubię. Natomiast najgłębiej w moim sercu jest flamenco. Chodzę na różne pokazy taneczne i tancerze zawsze robią na mnie wrażenie. Ale największe robi na mnie flamenco. Powtarzam to zawsze. Ja po prostu na tych koncertach płaczę. To jest coś najgłębszego, więc flamenco jest kochaną dla mnie formą tańca, śpiewu i muzyki. Ale każdy taniec kocham – podkreśla.

Tekst i foto Hanna Kaup


19 stycznia 2025 17:51, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Komentarze:


Anonim_4148 (IP: 37.x.x.224) w dniu 21.01.2025, 00:18 napisał(a):
Co tu dużo mówić, Marta jest zjawiskowa
Serwis www.egorzowska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłączną własnością ich autorów.

Wyprzedzamy Zieloną Górę
Gorzów Wielkopolski po pierwszym tygodniu rywalizacji o Puchar i tytuł Rowerowej Stolicy Polski jest liderem w kategorii miast liczących od ... <czytaj dalej>
Ocena atmosfery i organizacji pracy w CEZiB
Przeprowadzone wśród pracowników Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu badanie dotyczące atmosfery, organizacji pracy i komunikacji pokazuje, że szkoła jest postrzegana ... <czytaj dalej>
Boże Ciało i pielgrzymowanie
W najbliższy czwartek 4 czerwca Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa popularnie nazywaną świętem Bożego Ciała. Tego dnia ... <czytaj dalej>
Podpisali umowę na kolejową S3
Kostrzyn nad Odrą. Ta łącznica to kolejowa S3 – zapewnia urząd marszałkowski. Choć to proces na lata, ważne, że się w ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
"Fronczak" Ryszard Fronczak

ul. Powstańców Wielkopolskich 6, Gorzów Wlkp.
tel. 95 721 48 33
branża: Samochody - silniki, mechanika <czytaj dalej>
"Inwencja" Sp.j.

ul. Walczaka 25, Gorzów Wlkp.
tel. 95 722 45 54
branża: Sprzątanie wnętrz, mycie okien <czytaj dalej>

Kalendarium eventów
«czerwiec 2026»
PWŚCPSN
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_admin.jpg
admin ego:
Wszystko jest możliwe
Pałac w Dolsku ma swoją stronę na Wikipedii, własną zatytułowaną „Miejsce z duszą” na https://dolskpalace.eu/, a Fundacja Pałac w Dolsku - Stiftung Schloss Dölzig – na Facebooku. O tym szczególnym ... <czytaj dalej>
Festiwal Roślin
W Gorzowie Wielkopolskim odbywa się Festiwal Roślin. Festiwal Roślin to kolejna <czytaj dalej>
Złap drzewa w kadr
Pasjonujesz się fotografią i kochasz naturę? Weź udział w konkursie <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - dsc_0820.jpg
admin ego:
Gigantyczny bajgiel w nitkach suchego makaronu
Ciechanów kojarzy się przede wszystkim z czasami książąt mazowieckich, ale ... <czytaj dalej>
admin ego:
Najgłośniejsza historia miłosna
To była jedna z najgłośniejszych historii miłosnych XIX-wiecznej Danii. Ona ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Przyszłość polskich truskawek
Czy polskie truskawki znikną z naszych stołów? Do niedawna truskawka była ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Czy potrafimy jeszcze odróżnić prawdę od dezinformacji?
Sztuczna inteligencja podczas przeszukiwania internetu trafia nie tylko na rzetelne ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Anonim_7487:
Zastanawiam się czy ludzi już tak ogłupiono, że nie widzą, że każde proste działanie tak rządzący komplikują, używają patetycznych słó <czytaj dalej>
Anonim_7487:
Cała rada powinna odejść, włącznie z rządzącymi naszym, zdychającym miastem. <czytaj dalej>
Anonim_6416:
pora zakończyć ten post-komunistyczny teatrzyk..... <czytaj dalej>
Anonim_6659:
Wczoraj miałem okazję przechadzać się ulicami miasta i MZK i z przerażeniem oceniam tkankę społeczną miasta.

Nawet nie chodzi o <czytaj dalej>
Anonim_6659:
powtarzam NIGDY w żadnym kasku całe dzieciństwo nie jeździłem

przywróćmy Polsce normalność! <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej