Marzena Pulik-Sowińska Lubuskim Wicekuratorem Oświaty.
Z dniem 1 września 2024 roku Marzena Pulik-Sowińska została powołana przez Minister Edukacji Barbarę Nowacką na stanowisko Lubuskiego Wicekuratora Oświaty. Powołanie nastąpiło na wniosek Lubuskiego Kuratora Oświaty Mariusza Biniewskiego po wyrażeniu opinii przez Wojewodę Lubuskiego Marka Cebulę.
Marzena Pulik-SowiÅ„ska jest nauczycielem dyplomowanym z 26-letnim stażem pracy. Z wyksztaÅ‚cenia jest magistrem filologii germaÅ„skiej, uzyskaÅ‚a również dyplom licencjata Akademii Ekonomicznej w Poznaniu w zakresie marketingu i zarzÄ…dzania oraz dyplom magistra Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu w zakresie finanse i rachunkowość przedsiÄ™biorstw. Od 2003 r. jest zaangażowana w pracÄ™ na rzecz lubuskiej oÅ›wiaty, najpierw jako nauczyciel jÄ™zyka niemieckiego w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 w Åšwiebodzinie, a od kwietnia 2013 r. jako starszy wizytator w Kuratorium OÅ›wiaty w Gorzowie Wielkopolskim. Od 1 wrzeÅ›nia 2022 r. peÅ‚nia funkcjÄ™ dyrektora OÅ›rodka Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze.
Marzena Pulik-Sowińska za wybitne osiągnięcia w pracy na rzecz oświaty została odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej.
ŹródÅ‚o: Kuratorium OÅ›wiaty w Gorzowie Wielkopolskim
Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Uwaga na zapadliska
Służby miejskie, nadzorujące gorzowskie bulwary, podczas codziennego przeglądu zauważyły zapadliska w rogach przystani na Bulwarze Zachodnim.
Zapadanie siÄ™ nawierzchni jest najprawdopodobniej ...
<czytaj dalej>Fundusz Małych Projektów
„MaÅ‚e projekty – duże sukcesy" to hasÅ‚o inaugurujÄ…ce Fundusz MaÅ‚ych Projektów w Euroregionie Pro Europa Viadrina. Konferencja na temat funduszu ...
<czytaj dalej>Gorzów z dofinansowaniem
Dofinansowanie na retencjÄ™ w rejonie ul. Warszawskiej.
W środę (11 września) w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ...
<czytaj dalej>Koniec z kolejowym wykluczeniem?
Gorzów i gminy póÅ‚nocy przestanÄ… być wykluczone kolejowo. Już jesieniÄ… zwiÄ™kszy siÄ™ liczba i poprawi jakość poÅ‚Ä…czeÅ„. Ale to tylko ...
<czytaj dalej>