Nowi konsultanci wojewódzcy będą dbać o zdrowie Lubuszan.
Oficjalne powołania z rąk wojewody
Marka Cebuli na stanowiska konsultantów wojewódzkich w ochronie zdrowia otrzymali:
-
prof. dr hab. n. med. Łukasz Dzieciuchowicz - w dziedzinie chirurgii naczyniowej,
-
dr n. med. Przemysław Zakowicz – w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży
– Jestem przekonany, że wiedza i doświadczenie tak wybitnych specjalistów przyczynią się do podniesienia jakości opieki zdrowotnej w naszym regionie. Dziękuję za gotowość do podjęcia tej ważnej roli i życzę wielu sukcesów w pracy na rzecz mieszkańców województwa lubuskiego – mówił wojewoda Cebula.
– Z ogromną dumą i pełną odpowiedzialnością podejmę się reprezentowania głosu tych, którzy ująć się za sobą nie mogą – zaznaczył dr Zakowicz, dziękując wojewodzie powołania.
Prof. dr hab. n. med. Łukasz Dzieciuchowicz jest absolwentem Wydz. Lekarskiego Akademii Medycznej w Poznaniu. Od początku kariery zawodowej związany z Kliniką Chirurgii Ogólnej i Naczyń w Poznaniu, gdzie uzyskał specjalizację z chirurgii ogólnej oraz chirurgii naczyniowej, a także stopnie naukowe doktora i doktora habilitowanego nauk medycznych oraz tytuł profesora. Doświadczenie zawodowe zdobywał podczas licznych staży i szkoleń w renomowanych ośrodkach w Stanach Zjednoczonych, Francji, Hiszpanii. Jest kierownikiem Oddziału Chirurgii Naczyniowej Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze oraz Katedry Chirurgii i Chorób Naczyń na Uniwersytecie Zielonogórskim, a także członkiem wielu towarzystw naukowych oraz autorem licznych prac naukowych z dziedziny chirurgii naczyń.
Dr n.med. Przemysław Zakowicz jest absolwentem szkoły doktorskiej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, Zakład Genetyki w Psychiatrii. Pełni obowiązki Dyrektora Medycznego ds. medycznych oraz Kierownika Oddziału Psychiatrycznego dla Dzieci i Młodzieży w Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży w Zaborze. Jest wykładowcą akademickim, autorem prac naukowych w czasopismach polskich i międzynarodowych.
Konsultanci w ochronie zdrowia są istotnym elementem nadzoru specjalistycznego, celem ich działań jest poprawa jakości oraz osiągnięcie ujednoliconych standardów w opiece medycznej. Konsultanci wykonują m.in. zadania opiniodawcze, doradcze i kontrolne, sprawują nadzór nad stroną merytoryczną doskonalenia zawodowego i szkolenia specjalizacyjnego lekarzy, lekarzy dentystów, pielęgniarek, położnych, farmaceutów oraz osób wykonujących inne zawody medyczne lub inne zawody mające zastosowanie w ochronie zdrowia, a także kontrolują dostępność świadczeń zdrowotnych.
W województwie lubuskim jest 87 konsultantów wojewódzkich w ochronie zdrowia.
źródło LUW
Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Stanowisko miasta
Stanowisko władz miasta w sprawie ewentualnych kontroli w sprawie finansowania sportu.
W związku z pojawiającymi się w sieci informacjami na temat ...
<czytaj dalej>Wkrótce adwent
W niedzielę 1 grudnia Kościół wkracza w nowy rok liturgiczny i rozpoczyna Adwent - okres poprzedzający coroczne obchody Bożego Narodzenia.
Od ...
<czytaj dalej>Ma być uczciwiej?
Duże zmiany w gospodarce śmieciowej szykują się w Gorzowie. Mówili o nich, na specjalnie zwołanej konferencji, prezydent Jacek Wójcicki, przewodniczący ...
<czytaj dalej>Czy Arriva pomoże na problemy kolejowe?
Wicemarszałek spotkał się z przedstawicielami firmy Arriva.
Wicemarszałek Sebastian Ciemnoczołowski rozmawiał z przedstawicielami firmy Arriva m.in. o możliwości podjęcia w przyszłości ...
<czytaj dalej>