
Dzięki programowi „Kod do IT” 50 mieszkańców województwa lubuskiego będzie mogło zdobyć zawód programisty. Wystarczy, że wezmą udział w 80-godzinowym, bezpłatnym kursie. Dziesięć najlepszych osób znajdzie dodatkowo zatrudnienie największej polskiej firmie informatycznej Asseco. Program jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Programiści to na obecnym rynku jedna z bardziej poszukiwanych grup zawodowych. Poza relatywnie wysokimi zarobkami, atutami tej branży są elastyczne godziny pracy i możliwość pracy zdalnej. W ramach programu wyrównywania szans zawodowych dla mieszkańców województwa lubuskiego, Unia Europejska dofinansowuje szkolenia, umożliwiające zdobycie stałego zatrudnienia w najbardziej perspektywicznych obszarach rynku.
Kurs realizowany będzie w trybie weekendowym, w ciągu czterech kolejnych tygodni. Pierwszy, podstawowy poziom kursu obejmuje 80 godzin szkolenia z zakresu projektowania aplikacji w językach HTML5, JavaScript, CSS3, C#. Absolwenci otrzymują autoryzowane przez Microsoft certyfikaty potwierdzające nabyte kompetencje. Dzięki dofinansowaniu kursu ze środków unijnych, uczestnicy nie ponoszą żadnych kosztów. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest ukończone 25 lat, posiadane wykształcenie średnie oraz fakt zamieszkania, pracy lub nauki na terenie województwa lubuskiego.
10 najlepszych absolwentów kursu podstawowego zostanie przez organizatorów zaproszona na 170-godzinny kurs zaawansowany. Po jego ukończeniu otrzymają gwarantowaną propozycję pracy w Asseco Data Systems SA. Drugi etap szkolenia obejmie m.in. obsługę baz danych i języka SQL oraz narzędzi wykorzystywanych w pracy programisty. Będzie on realizowany w różnych formach (zajęcia stacjonarne, e-learning, praca własna) i przygotuje uczestników do pracy na stanowisku Junior .NET Developera.
Kurs rozpoczyna się 25 sierpnia. Zgłoszenia (poprzez stronę https://koddoit.pl/) przyjmowane są do 19 sierpnia. Więcej informacji na temat projektu można będzie zdobyć na spotkaniu informacyjnym z ekspertami Asseco Data Systems 13 sierpnia 2018 r. o 18.00 w siedzibie OPZL przy ul. Reja 6 w Zielonej Górze lub pod numerem telefonu 603 037 929.
Oprac. redakcja
Foto By Matthew (WMF) - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=17589502
80 rocznica polskiej administracji
W 2025 roku przypada 80 rocznica ustanowienia polskiej administracji w Gorzowie Wielkopolskim. Z tej okazji w tym roku Dzień Pioniera ...
<czytaj dalej>Cynizm i manipulacja
Kiedy myślisz, że władze miasta nie mogą wymyślić już nic głupszego, przychodzi Gorzów Wielkopolski i mówi: "Potrzymaj mi wodomierz".
Nowy pomysł, ...
<czytaj dalej>Umowy koalicyjne bez podstaw prawnych
Samorządowe "umowy koalicyjne": polityczna konieczność czy wypaczenie demokracji?
W samorządach, w których w ostatnich wyborach Koalicja Obywatelska nie wprowadziła swojego prezydenta/wójta/burmistrza, ...
<czytaj dalej>Bezrobocie w górę
W lutym w Gorzowie było zarejestrowanych 1 508 bezrobotnych; ich liczba wzrosła o 62 osoby; wyrejestrowano 358 osób, zarejestrowano 420. ...
<czytaj dalej>