Więcej osób z niepełnosprawnością będzie mogło rozliczyć ulgę rehabilitacyjną za używanie samochodu. Kwota pozostaje bez zmian. Koniecznie też osoba niepełnosprawna lub mająca ją na utrzymaniu musi być właścicielem lub współwłaścicielem samochodu.
Nie więcej niż 2280 zł będzie można odliczyć od podatku za używanie samochodu przez osoby niepełnosprawne. Zmiana przepisów pozwala odliczyć kwotę w ramach ulgi rehabilitacyjnej wszystkim - bez względu na grupę inwalidzą - oraz ich opiekunom i to nie tylko za przejazdy na zabiegi leczniczo-rehabilitacyjne, a więc także na związane z ułatwieniem wykonywania czynności życiowych, czyli: na przejazdy do lekarza, pracy, na zakupy.
W związku z powyższym Ministerstwo Finansów nie przewiduje potwierdzania wydatków podatnika, za to przypomina, że organ podatkowy może poprosić o okazanie orzeczenia o niepełnosprawności i dowodu własności (współwłasności) samochodu osobowego.
oprac. redakcja
foto Wikipedia
#RośnijMY razem - rusza nabór!
Ruszają zapisy na kolejną, trzecią już edycję akcji #RośnijMY razem. Kolejne drzewka zostaną posadzone na polu golfowym „Zawarcie” 11 listopada. ...
<czytaj dalej>O wykorzystaniu EFS+
Ponad 100 mln zł z Europejskiego Funduszu Społecznego w rękach beneficjentów.
- Europejski Fundusz Społeczny+ nabiera tempa. W trzecim kwartale 2024 ...
<czytaj dalej>Kolejny rekord
Nowy rekord Portu Lotniczego Zielona Góra-Babimost – 66 tys. pasażerów od początku roku.
Port Lotniczy Zielona Góra-Babimost kończy trzeci kwartał kolejnym ...
<czytaj dalej>Dzień Papieski i liczenie wiernych
W niedzielę 13 października Kościół w Polsce obchodzi XXIV Dzień Papieski. W tym roku towarzyszy mu hasło „Ewangelia starości i ...
<czytaj dalej>