
Portal, profil, a może aplikacja? Jakie narzędzie komunikacji jest we współczesnym świecie najlepsze dla młodzieży? Na to pytanie będą szukać odpowiedzi uczestnicy warsztatów multimedialnych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych LubuskiE-młodzież. Start w Gorzowie już 14 marca.
Sesja Północ rozpocznie się 14 marca o 10:00 w Hotelu Mieszko w Gorzowie przy ul. Kosynierów Gdyńskich 82.
Na początek pełnomocnik Zarządu Województwa ds. Koordynacji Programu Młodzi On-Life
Katarzyna Kozińska zaprezentuje program Nic o Was bez Was, a dyrektor Departamentu Przedsiębiorczości i Strategii Marki UMWL
Joanna Malon powie o atrakcjach dla młodych Lubuszan. O 10:45 rozpocznie się proces projektowania aplikacji, które zostaną zaprezentowane na zakończenie około 14.30.
W czasie warsztatów uczestnicy stworzą narzędzie komunikacji, którym najchętniej i najszybciej się posługują. Dzięki niemu szkoły z województwa lubuskiego będą informować młodzież na temat wydarzeń w ich placówkach, konkursów, akcji, a Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego - o ciekawych inicjatywach, koncertach, konkursach, dotacjach.
- Pokazujemy w ten sposób region jako zieloną krainę nowoczesnych technologii i prezentujemy innowacyjne podejście do pracy z młodzieżą w myśl zasady Nic o Was bez Was – mówi Katarzyna Kozińska. - Poprzez stworzenie np. aplikacji mobilnej młodzież ma ze sobą współpracować, wymieniać się informacjami, a podczas spotkania przede wszystkim integrować się poprzez pracę w grupie i rozwijać umiejętności. Ważną wartością dodaną warsztatów ma być umiejętność wykorzystania nowych technologii do nauki i informacji. Uczestnik warsztatu powinien wiedzieć: jak przebiega proces projektowania aplikacji, jakie są ciekawe i bezpłatne aplikacje, które wspomagają uczenie się i twórczość, jakie bezpłatne narzędzia mogą pomóc w przygotowaniu grafik i multimediów. Uczniowie będą korzystać z komputerów lub telefonów. Spośród aktualnie najpopularniejszych kanałów komunikacji uczniowie wybiorą trzy narzędzia. Każdej z grup zostanie przyporządkowane inne, np. Facebook, Instagram i Snapchat.
Katarzyna Kozińska wyjaśnia, że w czasie spotkania zostanie wymyślony projekt, który zostanie przedstawiony w trzech różnych narzędziach. W każdym z nich uczniowie utworzą profile swoich szkół. Ustalą administratorów. Dowiedzą się, jakie możliwości (np. graficzne, tworzenia treści) i zastosowanie ma każda z aplikacji. Poznają proces projektowania, ustalą potrzeby, treść i harmonogram. Dodatkowo omówiony zostanie temat dystrybucji i ewentualnego łączenia kanałów. Każda z grup przedstawi swoje wyniki, po czym uczniowie wybiorą narzędzie, które spełnia ich oczekiwania.
Uczestnictwo trzech uczniów z opiekunem należy zgłaszać na adres: K.Kozinska@lubuskie.pl do 6 marca.
Oprac. redakcja
80 rocznica polskiej administracji
W 2025 roku przypada 80 rocznica ustanowienia polskiej administracji w Gorzowie Wielkopolskim. Z tej okazji w tym roku Dzień Pioniera ...
<czytaj dalej>Cynizm i manipulacja
Kiedy myślisz, że władze miasta nie mogą wymyślić już nic głupszego, przychodzi Gorzów Wielkopolski i mówi: "Potrzymaj mi wodomierz".
Nowy pomysł, ...
<czytaj dalej>Umowy koalicyjne bez podstaw prawnych
Samorządowe "umowy koalicyjne": polityczna konieczność czy wypaczenie demokracji?
W samorządach, w których w ostatnich wyborach Koalicja Obywatelska nie wprowadziła swojego prezydenta/wójta/burmistrza, ...
<czytaj dalej>Bezrobocie w górę
W lutym w Gorzowie było zarejestrowanych 1 508 bezrobotnych; ich liczba wzrosła o 62 osoby; wyrejestrowano 358 osób, zarejestrowano 420. ...
<czytaj dalej>