sobota 13 czerwca 2026     Antoni, Lucjan, Gracja
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej
szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Lucynki
eGorzowska - 5838_XC4ocz0AfILMkhujPC.jpg

Tego jeszcze w Gorzowie nie było. Na początku kwietnia ruszają warsztaty dla kobiet w trakcie leczenia onkologicznego. Zgłoś się lub zaproś osobę, która m.in. pozna zasady pielęgnacji skóry i włosów, a także weźmie udział w zajęciach kulinarnych czy filcowania. To będzie świetna zabawa, która nic nie kosztuje.


Wszystko zaczęło się od akcji, którą w listopadzie wymyśliła Katarzyna Radkiewicz "Oddałeś głos? Teraz oddaj włos!". Do świąt Bożego Narodzenia 15 pań oddało włosy, które przeznaczono na peruki dla kobiet po chemioterapii. Tym samym Gorzów został włączony do ogólnopolskiej akcji warszawskiej Fundacji Rak’n’Roll – „Daj włos!”. Tuż przed Wigilią 13-letnia gorzowianka Wiktoria otrzymała własną perukę. Akcja oddawania włosów jest całoroczna. Prowadzi ją salon Montibello Super Styl Danuty Pydo przy ul. Mieszka I 54. Lucynki zrodziły się naturalnie, jako konsekwencja listopadowych działań. Wszystkie warsztaty są nieodpłatne. Akcja została pomyślana jako całkowicie charytatywna i - jak zapowiada organizatorka - będzie pierwszą, ale nie ostatnią.

- Z niekłamaną radością pragnę poinformować, że Grupa Gorzowskich Przyjaciół (roboczo przeze mnie nazwana) stanęła na wysokości zadania i zapięła na przysłowiowy ostatni guzik swoje działania. Dostaliśmy także zielone światło od Fundacji Rak’n’Roll. Dzięki temu 7 kwietnia 2015 r. rozpoczynamy w Gorzowie pierwsze warsztaty dla kobiet w trakcie leczenia onkologicznego LUCYNKI - informuje Kasia Radkiewicz.

To ona spięła harmonogram wydarzeń. Oto plan:
7.04. 2015 g. 9.00 - warsztaty urody – Montibello Super Styl Danuta Pydo, ul. Mieszka I 54. Każda z uczestniczek będzie mogła zadbać o swoje włosy. Co godzinę po trzy warsztatowiczki. ZielonoNiebieski Team Fotograficzny (Iga i Wojtek Krajnik) uwieczni na fotografiach panie i ich nowe fryzury.

9.04. 2015 g. 12.00 – prelekcja nt. pielęgnacji skóry głowy i włosów po zabiegach chemioterapii – trycholog Kamila Zielińska Capelli Belli - Jazz Club Pod Filarami

14.04. 2015 g. 12.00 – warsztaty kulinarne - Let’s Cook Studio Kulinarne Moniki Reinhardt, ul. Niepodległości 26H/19 - dziesięć miejsc. Podczas warsztatów panie przygotują zupę krem z papryki, pomidory faszerowane fetą, kurczaka grillowanego ze szpinakiem, zielone awokado nadziewane ogórkiem, serkiem i szczypiorkiem, cukinie faszerowane mięsem mielonym i ryżem. Do tego koktajl biały na deser.

22.04.2015 g.17.00 – warsztaty filcowania – Koło Gospodyń Miejskich, Ela Jaworek – MCK ul. Drzymały. 20 miejsc. Podczas spotkania uczestniczki nauczą się wykonywać biżuterię metodą filcowania.

28.04.2015 g. 18.00 – koncert - Jazz Club Pod Filarami. Wystąpią Elżbieta Kuczyńska (wokal), Marcin Nowak (gitary) i Ziom Ziomkowski (perkusjonalia) z programem „Piekło i raj według Nohavicy” plus „Krajobraz według Zioma” oraz „Jeg...duj…Roma!” Siostry Krajnik: Hanna i Zuzanna zatańczą i ukołyszą serca w rytm cygańskiej muzyki. Ponadto Maria i Bogdan Gałwa przygotują stoisko ze zdrowymi sokami ze świeżych owoców i warzyw. To będzie wspólnie spędzony czas wszystkich uczestniczek warsztatów, ich bliskich i organizatorów.

Zapisy e-mailowe: kawi30@poczta.onet.pl przyjmuje Kasia Radkiewicz do 20 marca. Piszcie, bo warto!

redakcja


8 lutego 2015 20:43, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Komentarze:


Anonim_9926 (IP: 188.x.x.102) w dniu 09.02.2015, 13:13 napisał(a):
Warsztaty dla kobiet w trakcie leczenia onkologicznego?!
W menu:
- warsztaty u fryzjera? Gdy trzy lata temu przechodziłam przez chemie bałam się myć i czesać swoje włosy, a co dopiero iść do fryzjera.
- Warsztaty kulinarne? Osoba na cyklu chemi niecierpi gotować,jest wrażliwa na intensywne zapachy z kuchni.Trzy dni wymiotowałam przez zapach zupy ogórkowej, którą gotowałam.
- warsztaty filcowania? - pomysł ok, dobry sposób na zajęcie czasu.
-ale te soki warzywne i owocowe to przecież reklama produktów Betterware

Moim zdaniem Lucynki wystartowały za szybko- świetny pomysł, ale zabrakło w programie tak ważnych rzeczy jak spotkanie typu grupa wsparcia z kobietami, które przechodziły przez leczenie onkologiczne, warsztatów i rozmów z psychologiem dla chorej i najbliższych (podczas choroby ich obecność i zachowanie są niezwykle ważne). Może warto następnym razem popytać u źródeł- czego potrzebują kobiety w tym ciężkim okresie.

Pozdrawiam Księżniczka
kasia radkiewicz (IP: 89.x.x.113) w dniu 09.02.2015, 15:32 napisał(a):
Księżniczko,
Panie „rollujące” raka wspólnie z nami i Fundacją Rak’n’roll to nie tylko kobiety po chemioterapii. Świadomie nie zawężaliśmy grupy docelowej. Pomoc psychologiczną w trakcie leczenia gwarantuje (a przynajmniej powinien) NFZ. Charakter LUCYNEK jest inny. Warsztaty będą cykliczne. O ich kształcie w przyszłości zadecydują „warsztatowiczki” . Jestem otwarta na ich sugestie i oczekiwania. Zachęcam zatem do współpracy, spotkania, wymiany doświadczeń. Życzę dużo zdrowia, pogody ducha i słońca w sercu.
bytek (IP: 79.x.x.203) w dniu 09.02.2015, 16:00 napisał(a):
Jeżeli mogę - jako osoba najbliższa tej, która otarła się o śmierć - podpowiedzieć coś co jest bardzo istotne. Proszę przyjąć do wiadomości, że zdarza się, iż lekarze nie potrafią prawidłowo odczytać wyników badań cytologicznych i dlatego nie sygnalizują w porę zagrożeń. A każde zaniechanie w porę leczenia - z takiego, wydaje się, prozaicznego powodu - może skończyć się tragedią. I tak się, niestety, zdarza.
Serwis www.egorzowska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłączną własnością ich autorów.

Wyprzedzamy Zieloną Górę
Gorzów Wielkopolski po pierwszym tygodniu rywalizacji o Puchar i tytuł Rowerowej Stolicy Polski jest liderem w kategorii miast liczących od ... <czytaj dalej>
Ocena atmosfery i organizacji pracy w CEZiB
Przeprowadzone wśród pracowników Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu badanie dotyczące atmosfery, organizacji pracy i komunikacji pokazuje, że szkoła jest postrzegana ... <czytaj dalej>
Boże Ciało i pielgrzymowanie
W najbliższy czwartek 4 czerwca Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa popularnie nazywaną świętem Bożego Ciała. Tego dnia ... <czytaj dalej>
Podpisali umowę na kolejową S3
Kostrzyn nad Odrą. Ta łącznica to kolejowa S3 – zapewnia urząd marszałkowski. Choć to proces na lata, ważne, że się w ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
Zieliński Jacek Usługi Budowlane

ul. Gwiaździsta 7 l. 62, Gorzów Wlkp.
tel. 95 725 01 67
branża: Budowlane usługi - wykańczanie wnętrz <czytaj dalej>
"Jarecki-Trans" Jarosław Jarecki

ul. Matejki 21 m. 4, Gorzów Wlkp.
tel. 504 692 914
branża: Komunikacja, transport pasażerski <czytaj dalej>

Dzieci otrzymają nowoczesną drukarkę
Z okazji Dnia Drukarza do Stowarzyszenia Opiekuńczego „O Uśmiech Dziecka” ... <czytaj dalej>
Tu wiele się dzieje
Zmiany w organizacji ruchu wzdłuż ul. Wyszyńskiego i ul. Owocowej. Od ... <czytaj dalej>
Nigdy nie jest za późno
W rozpoczynającym się tygodniu seniora w kinie Helios koniecznie zobacz ... <czytaj dalej>
Mieszkania do wynajęcia
Ruszył nabór wniosków na wynajem mieszkań w nowo wybudowanym kompleksie ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
«czerwiec 2026»
PWŚCPSN
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_admin.jpg
admin ego:
Wszystko jest możliwe
Pałac w Dolsku ma swoją stronę na Wikipedii, własną zatytułowaną „Miejsce z duszą” na https://dolskpalace.eu/, a Fundacja Pałac w Dolsku - Stiftung Schloss Dölzig – na Facebooku. O tym szczególnym ... <czytaj dalej>
Festiwal Roślin
W Gorzowie Wielkopolskim odbywa się Festiwal Roślin. Festiwal Roślin to kolejna <czytaj dalej>
Złap drzewa w kadr
Pasjonujesz się fotografią i kochasz naturę? Weź udział w konkursie <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - indianin2b.jpg
admin ego:
Gigantyczny bajgiel w nitkach suchego makaronu
Ciechanów kojarzy się przede wszystkim z czasami książąt mazowieckich, ale ... <czytaj dalej>
admin ego:
Najgłośniejsza historia miłosna
To była jedna z najgłośniejszych historii miłosnych XIX-wiecznej Danii. Ona ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Przyszłość polskich truskawek
Czy polskie truskawki znikną z naszych stołów? Do niedawna truskawka była ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Czy potrafimy jeszcze odróżnić prawdę od dezinformacji?
Sztuczna inteligencja podczas przeszukiwania internetu trafia nie tylko na rzetelne ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Anonim_7487:
Zastanawiam się czy ludzi już tak ogłupiono, że nie widzą, że każde proste działanie tak rządzący komplikują, używają patetycznych słó <czytaj dalej>
Anonim_7487:
Cała rada powinna odejść, włącznie z rządzącymi naszym, zdychającym miastem. <czytaj dalej>
Anonim_6416:
pora zakończyć ten post-komunistyczny teatrzyk..... <czytaj dalej>
Anonim_6659:
Wczoraj miałem okazję przechadzać się ulicami miasta i MZK i z przerażeniem oceniam tkankę społeczną miasta.

Nawet nie chodzi o <czytaj dalej>
Anonim_6659:
powtarzam NIGDY w żadnym kasku całe dzieciństwo nie jeździłem

przywróćmy Polsce normalność! <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej