Lucynki

Tego jeszcze w Gorzowie nie było. Na początku kwietnia ruszają warsztaty dla kobiet w trakcie leczenia onkologicznego. Zgłoś się lub zaproś osobę, która m.in. pozna zasady pielęgnacji skóry i włosów, a także weźmie udział w zajęciach kulinarnych czy filcowania. To będzie świetna zabawa, która nic nie kosztuje.

Wszystko zaczęło się od akcji, którą w listopadzie wymyśliła Katarzyna Radkiewicz "Oddałeś głos? Teraz oddaj włos!". Do świąt Bożego Narodzenia 15 pań oddało włosy, które przeznaczono na peruki dla kobiet po chemioterapii. Tym samym Gorzów został włączony do ogólnopolskiej akcji warszawskiej Fundacji Rak’n’Roll – „Daj włos!”. Tuż przed Wigilią 13-letnia gorzowianka Wiktoria otrzymała własną perukę. Akcja oddawania włosów jest całoroczna. Prowadzi ją salon Montibello Super Styl Danuty Pydo przy ul. Mieszka I 54. Lucynki zrodziły się naturalnie, jako konsekwencja listopadowych działań. Wszystkie warsztaty są nieodpłatne. Akcja została pomyślana jako całkowicie charytatywna i - jak zapowiada organizatorka - będzie pierwszą, ale nie ostatnią.
- Z niekłamaną radością pragnę poinformować, że Grupa Gorzowskich Przyjaciół (roboczo przeze mnie nazwana) stanęła na wysokości zadania i zapięła na przysłowiowy ostatni guzik swoje działania. Dostaliśmy także zielone światło od Fundacji Rak’n’Roll. Dzięki temu 7 kwietnia 2015 r. rozpoczynamy w Gorzowie pierwsze warsztaty dla kobiet w trakcie leczenia onkologicznego LUCYNKI - informuje Kasia Radkiewicz.
To ona spięła harmonogram wydarzeń. Oto plan:
7.04. 2015 g. 9.00 - warsztaty urody – Montibello Super Styl Danuta Pydo, ul. Mieszka I 54. Każda z uczestniczek będzie mogła zadbać o swoje włosy. Co godzinę po trzy warsztatowiczki. ZielonoNiebieski Team Fotograficzny (Iga i Wojtek Krajnik) uwieczni na fotografiach panie i ich nowe fryzury.
9.04. 2015 g. 12.00 – prelekcja nt. pielęgnacji skóry głowy i włosów po zabiegach chemioterapii – trycholog Kamila Zielińska Capelli Belli - Jazz Club Pod Filarami
14.04. 2015 g. 12.00 – warsztaty kulinarne - Let’s Cook Studio Kulinarne Moniki Reinhardt, ul. Niepodległości 26H/19 - dziesięć miejsc. Podczas warsztatów panie przygotują zupę krem z papryki, pomidory faszerowane fetą, kurczaka grillowanego ze szpinakiem, zielone awokado nadziewane ogórkiem, serkiem i szczypiorkiem, cukinie faszerowane mięsem mielonym i ryżem. Do tego koktajl biały na deser.
22.04.2015 g.17.00 – warsztaty filcowania – Koło Gospodyń Miejskich, Ela Jaworek – MCK ul. Drzymały. 20 miejsc. Podczas spotkania uczestniczki nauczą się wykonywać biżuterię metodą filcowania.
28.04.2015 g. 18.00 – koncert - Jazz Club Pod Filarami. Wystąpią Elżbieta Kuczyńska (wokal), Marcin Nowak (gitary) i Ziom Ziomkowski (perkusjonalia) z programem „Piekło i raj według Nohavicy” plus „Krajobraz według Zioma” oraz „Jeg...duj…Roma!” Siostry Krajnik: Hanna i Zuzanna zatańczą i ukołyszą serca w rytm cygańskiej muzyki. Ponadto Maria i Bogdan Gałwa przygotują stoisko ze zdrowymi sokami ze świeżych owoców i warzyw. To będzie wspólnie spędzony czas wszystkich uczestniczek warsztatów, ich bliskich i organizatorów.
Zapisy e-mailowe: kawi30@poczta.onet.pl przyjmuje Kasia Radkiewicz do 20 marca. Piszcie, bo warto!
redakcja
8 lutego 2015 20:43, admin ego
Dodaj komentarz:
Komentarze:
Anonim_9926 (IP: 188.x.x.102) w dniu 09.02.2015, 13:13 napisał(a): Warsztaty dla kobiet w trakcie leczenia onkologicznego?!
W menu:
- warsztaty u fryzjera? Gdy trzy lata temu przechodziłam przez chemie bałam się myć i czesać swoje włosy, a co dopiero iść do fryzjera.
- Warsztaty kulinarne? Osoba na cyklu chemi niecierpi gotować,jest wrażliwa na intensywne zapachy z kuchni.Trzy dni wymiotowałam przez zapach zupy ogórkowej, którą gotowałam.
- warsztaty filcowania? - pomysł ok, dobry sposób na zajęcie czasu.
-ale te soki warzywne i owocowe to przecież reklama produktów Betterware
Moim zdaniem Lucynki wystartowały za szybko- świetny pomysł, ale zabrakło w programie tak ważnych rzeczy jak spotkanie typu grupa wsparcia z kobietami, które przechodziły przez leczenie onkologiczne, warsztatów i rozmów z psychologiem dla chorej i najbliższych (podczas choroby ich obecność i zachowanie są niezwykle ważne). Może warto następnym razem popytać u źródeł- czego potrzebują kobiety w tym ciężkim okresie.
Pozdrawiam Księżniczka
kasia radkiewicz (IP: 89.x.x.113) w dniu 09.02.2015, 15:32 napisał(a): Księżniczko,
Panie „rollujące” raka wspólnie z nami i Fundacją Rak’n’roll to nie tylko kobiety po chemioterapii. Świadomie nie zawężaliśmy grupy docelowej. Pomoc psychologiczną w trakcie leczenia gwarantuje (a przynajmniej powinien) NFZ. Charakter LUCYNEK jest inny. Warsztaty będą cykliczne. O ich kształcie w przyszłości zadecydują „warsztatowiczki” . Jestem otwarta na ich sugestie i oczekiwania. Zachęcam zatem do współpracy, spotkania, wymiany doświadczeń. Życzę dużo zdrowia, pogody ducha i słońca w sercu.
bytek (IP: 79.x.x.203) w dniu 09.02.2015, 16:00 napisał(a): Jeżeli mogę - jako osoba najbliższa tej, która otarła się o śmierć - podpowiedzieć coś co jest bardzo istotne. Proszę przyjąć do wiadomości, że zdarza się, iż lekarze nie potrafią prawidłowo odczytać wyników badań cytologicznych i dlatego nie sygnalizują w porę zagrożeń. A każde zaniechanie w porę leczenia - z takiego, wydaje się, prozaicznego powodu - może skończyć się tragedią. I tak się, niestety, zdarza.
Serwis www.egorzowska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłączną własnością ich autorów.
Wyprzedzamy Zieloną Górę
Gorzów Wielkopolski po pierwszym tygodniu rywalizacji o Puchar i tytuł Rowerowej Stolicy Polski jest liderem w kategorii miast liczących od ...
<czytaj dalej>Ocena atmosfery i organizacji pracy w CEZiB
Przeprowadzone wśród pracowników Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu badanie dotyczące atmosfery, organizacji pracy i komunikacji pokazuje, że szkoła jest postrzegana ...
<czytaj dalej>Boże Ciało i pielgrzymowanie
W najbliższy czwartek 4 czerwca Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa popularnie nazywaną świętem Bożego Ciała. Tego dnia ...
<czytaj dalej>Podpisali umowę na kolejową S3
Kostrzyn nad Odrą. Ta łącznica to kolejowa S3 – zapewnia urząd marszałkowski.
Choć to proces na lata, ważne, że się w ...
<czytaj dalej>
Anonim_7487:
Zastanawiam się czy ludzi już tak ogłupiono, że nie widzą, że każde proste działanie tak rządzący komplikują, używają patetycznych słó
<czytaj dalej>
Anonim_7487:
Cała rada powinna odejść, włącznie z rządzącymi naszym, zdychającym miastem.
<czytaj dalej>
Anonim_6416:
pora zakończyć ten post-komunistyczny teatrzyk.....
<czytaj dalej>
Anonim_6659:
Wczoraj miałem okazję przechadzać się ulicami miasta i MZK i z przerażeniem oceniam tkankę społeczną miasta.
Nawet nie chodzi o
<czytaj dalej>
Anonim_6659:
powtarzam NIGDY w żadnym kasku całe dzieciństwo nie jeździłem
przywróćmy Polsce normalność!
<czytaj dalej>