środa 10 czerwca 2026     Bogumił, Małgorzata, Edgar
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej
szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Kierowca w rowie
eGorzowska - 4800_euXQ0t2M9xd9zookVnVi.jpgZima wreszcie daje o sobie znać. Przez to pogorszyły się warunki drogowe. Policja sprawdza zachowania kierowców.

Kierowcy, podróżujący po województwie lubuskim muszą liczyć się z wzmożonymi kontrolami policji. – Policjanci ruchu drogowego dbają, aby podróże odbywały się bez zastrzeżeń i gwarantowały bezpieczeństwo podróżujących. Ze zwiększonymi kontrolami liczyć się muszą zwłaszcza kierujący busami i pojazdami ciężarowymi – informuje Marcin Maludy z zespołu prasowego KWP.

Na każdej służbie funkcjonariusze napotykają kierowców, którzy rażąco lekceważą i łamią przepisy. Wystarczy dodać do tego trudne warunki na drogach, należy pamiętać, że nawet chwila nieuwagi lub nonszalancji wystarczy, aby stracić kontrolę nad prowadzonym autem, tak jak to miało miejsce około 13.00 w miniony piątek przy wjeździe do Gorzowa od strony Santoka. Kierowca osobowego auta zatrzymał się w rowie pod nasypem kolejowym.

W ten sam piątek policjanci wzięli pod lupę kierowców busów i samochodów ciężarowych.
– W trakcie kontroli eryfikują m. in. legalność przewożonego towaru, sposób jego zabezpieczenia, czas pracy kierowców, stan techniczny pojazdu, zużycie bieżnika oraz dozwoloną prędkość. O badaniu stanu trzeźwości informować chyba nie trzeba, choć i w tej materii pozostaje wiele do życzenia – dodaje M. Maludy. – Podczas kontroli uczulamy kierowców także na zachowania wobec pieszych. To grupa niechronionych uczestników ruchu, która w przypadku łamania przepisów, w sposób szczególny narażona jest co najmniej na poważny uszczerbek na zdrowiu. Zwłaszcza w sytuacji obecnie panujących warunków, gdzie nawierzchnia pokryta jest śniegiem i zalegającym pod nim lodem. Wówczas droga hamowania się wydłuża, co kierowcy powinni przewidzieć. Przede wszystkim powinni ściągnąć nogę z gazu i z wyjątkową uwagą przyglądać się zachowaniom pieszym, nie tylko w rejonie przejść. Dotyczy to także samych pieszych, którzy powinni unikać zachowań związanych z przechodzeniem przez jezdnie w miejscach zabronionych, wbiegania na nią, czy wychodzenia bezpośrednio zza pojazdu czy przeszkody.

Wielu kierowców z respektem podchodzi do aury, która w ostatnich dniach bardzo pogorszyła warunki na drogach. Niestety, wciąż są tacy, których jazda mogłaby sugerować, że konsekwencje łamania przepisów ich nie dotyczą. Chodzi nie tyle o odpowiedzialność prawną, co o skutki zdarzeń drogowych, które w wielu przypadkach kończą się tragicznie. I choć na straży ich przestrzegania stoją policjanci, ich pracę musi wspierać właściwe zachowaniem samych kierujących.

JanKa
Foto KWP, Hanna Kaup


kierowca w rowie, zdjęcie 1/10

kierowca w rowie, zdjęcie 2/10

kierowca w rowie, zdjęcie 3/10

kierowca w rowie, zdjęcie 4/10

kierowca w rowie, zdjęcie 5/10

kierowca w rowie, zdjęcie 6/10

kierowca w rowie, zdjęcie 7/10

kierowca w rowie, zdjęcie 8/10

kierowca w rowie, zdjęcie 9/10

kierowca w rowie, zdjęcie 10/10


26 stycznia 2014 06:37, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Wyprzedzamy Zieloną Górę
Gorzów Wielkopolski po pierwszym tygodniu rywalizacji o Puchar i tytuł Rowerowej Stolicy Polski jest liderem w kategorii miast liczących od ... <czytaj dalej>
Ocena atmosfery i organizacji pracy w CEZiB
Przeprowadzone wśród pracowników Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu badanie dotyczące atmosfery, organizacji pracy i komunikacji pokazuje, że szkoła jest postrzegana ... <czytaj dalej>
Boże Ciało i pielgrzymowanie
W najbliższy czwartek 4 czerwca Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa popularnie nazywaną świętem Bożego Ciała. Tego dnia ... <czytaj dalej>
Podpisali umowę na kolejową S3
Kostrzyn nad Odrą. Ta łącznica to kolejowa S3 – zapewnia urząd marszałkowski. Choć to proces na lata, ważne, że się w ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę

Gorzowscy uczniowie z SP 2 wśród najlepszych w Polsce
Czerwiec 2026 będzie wyjątkowy dla społeczności Szkoły Podstawowej nr 2 ... <czytaj dalej>
Mali Gorzowiacy mają swój mural
Mali Gorzowiacy skończyli 45 lat. Z tej okazji w niedzielę ... <czytaj dalej>
Biber: trochę sacrum, trochę profanum
„Już 18 czerwca przyjeżdżamy do Gorzowa z koncertem promującym naszą ... <czytaj dalej>
Inwestycje z dobrą energią
Na dachu budynku warsztatów Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu powstaje ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
«czerwiec 2026»
PWŚCPSN
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_admin.jpg
admin ego:
Wszystko jest możliwe
Pałac w Dolsku ma swoją stronę na Wikipedii, własną zatytułowaną „Miejsce z duszą” na https://dolskpalace.eu/, a Fundacja Pałac w Dolsku - Stiftung Schloss Dölzig – na Facebooku. O tym szczególnym ... <czytaj dalej>
Festiwal Roślin
W Gorzowie Wielkopolskim odbywa się Festiwal Roślin. Festiwal Roślin to kolejna <czytaj dalej>
Złap drzewa w kadr
Pasjonujesz się fotografią i kochasz naturę? Weź udział w konkursie <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - 7g.jpg
admin ego:
Gigantyczny bajgiel w nitkach suchego makaronu
Ciechanów kojarzy się przede wszystkim z czasami książąt mazowieckich, ale ... <czytaj dalej>
admin ego:
Najgłośniejsza historia miłosna
To była jedna z najgłośniejszych historii miłosnych XIX-wiecznej Danii. Ona ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Przyszłość polskich truskawek
Czy polskie truskawki znikną z naszych stołów? Do niedawna truskawka była ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Czy potrafimy jeszcze odróżnić prawdę od dezinformacji?
Sztuczna inteligencja podczas przeszukiwania internetu trafia nie tylko na rzetelne ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
m:
No cóż. Adwokat stwierdzil że pozycja jest nie do obrony i lepiej wyjść z tego wszystkiego z twarzą, smażąc przy okazji ckliwe listy do Gorzow <czytaj dalej>
m:
"Dawno temu" to na drogach królpwaly maluchy i syrenki w liczbie "sztuk kilka" na osiedle. Rowerów tez było jak na lekarstwo. F <czytaj dalej>
Anonim_6416:
U Nas najważniejsze w hierarchii są drzewa, psy i koty. Gorzów zawsze był miastem kururtem wypoczynkowym. Był miejscem wypoczynkowym dla Berlina. <czytaj dalej>
Old:
To nie troska o młodzież, to nie troska o bezpieczeństwo tylko o zyski firm " zaprzyjaźnionych". Zapomnieliście, jak bez skutku wbijano <czytaj dalej>
Anonim_3791:
Do 6659 takie bzdury może wypisywać człowiek bez rozumu i wyobraźni, który nie pojmuje, że rowerzysta jest niechronionym użytkownikiem drogi. W <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej