Takiej wiadomości nie można nawet skomentować. To jest niepojęte. Dobry człowiek. Zawsze uśmiechnięty, życzliwy i otwarty. Piotr Żurek nie żyje. Dziekan ZWKF AWF Gorzów Piotr Żurek nie żyje.
Ta wieść spadła na mnie jak grom z jasnego nieba. Kiedy jechałam do lekarza, zadzwoniła
Agnieszka Waraksa. I wtedy świat się zatrzymał. Myśli nie umiały sobie poradzić z jakimś nieokreślonym chaosem i niezrozumieniem, które nagle mnie ogarnęły.
W ostatnich dniach często myślałam o Piotrze, bo się umawialiśmy na rozmowę, bo pilotował sprawę nostryfikacji dyplomu, bo organizował kolejne jesienne Dni Nauki na gorzowskim AWF-ie i tak bardzo się cieszył, że zaproszenie przyjęła
Anna Dymna. Dopiero dzięki jego staraniom gościliśmy byłego sekretarza noblistki Wisławy Szymborskiej
Michała Rusinka. Dopiero siedział z nami przy stole po wieczorze promującym książkę o s.
Michaeli Rak. Dopiero razem cieszyliśmy się z jej tytułu Honorowej Obywatelki Miasta Gorzowa.
W przedpołudnie 13 kwietnia wielu ludziom zatrzymał się czas. Wieść o nagłym odejściu Piotra rozniosła się lotem błyskawicy i rozsiała w naszych sercach smutek, żal i ból, który przyćmił wszystko.
Jeszcze nie wiemy, kiedy odbędą się uroczystości pogrzebowe. Ale wiemy, że brak Piotra, dziekana Piotra Żurka pozostawi nigdy niezapełnioną pustkę.
Żegnaj Piotrze. Żegnaj.
AKTUALIZACJA
Pogrzeb Piotra żurka odbędzie się 15 kwietnia o 13.00 na cmentarzu w Żninie.
Hanna Kaup
Nota biograficzna
Studia magisterskie w zakresie wychowania fizycznego ukończył w Zamiejscowym Wydziale Kultury Fizycznej poznańskiej AWF w Gorzowie Wlkp. (1994), a studia trenerskie w AWF Poznań (1997). W 1994 r. rozpoczął pracę zawodową w uczelni. Pracę doktorską z zakresu fizjologii wysiłku fizycznego obronił w AWF Poznań (2005), zaś stopień naukowy doktora habilitowanego uzyskał w 2016 r. Ukończył kierunek Zarządzanie na Uniwersytecie Warszawskim (2020).
W swoim dorobku posiada liczne publikacje naukowe, których tematyka dotyczy wybranych aspektów wysiłku fizycznego w różnych dyscyplinach sportowych. Wyniki jego prac dotyczą głównie oceny przejawiania zdolności motorycznych oraz uwarunkowań aktywności fizycznej u osób zróżnicowanych pod względem wieku, płci oraz rodzaju aktywności. Był dyrektorem ds. Kształcenia i Doskonalenia Trenerów oraz egzaminatorem w Polskim Związku Tenisowym. Wchodzi w skład Rady ds. Kształcenia i Doskonalenia Trenerów PZT. W ZWKF pełnił następujące funkcje: Wydziałowego Koordynatora ds. Studiów Zagranicznych, kierownika zakładu oraz Prodziekana ds. Studiów (2019-2020). Od 2020 r. jest Dziekanem gorzowskiej Filii, kieruje także Zakładem Wychowania Fizycznego i Sportu.
Zainteresowania: literatura, muzyka, sport, teatr, kino, działalność społeczna, polityka.
W sprawie granicy polsko-niemieckiej
Publikujemy list marszałka województwa lubuskiego Marcina Jabłońskiego do minister spraw wewnętrznych RFN.
Pani
Nancy Faeser
Minister Spraw Wewnętrznych
Republiki Federalnej Niemiec
Szanowna Pani Minister,
Województwo Lubuskie ...
<czytaj dalej>Nowy szynobus
– Wiążemy z tym pojazdem wielkie nadzieje z poprawą jakości i stabilności połączeń kolejowych, zwłaszcza tutaj, na północy województwa – ...
<czytaj dalej>Bezrobocie bez zmian
Pod koniec ubiegłego roku stopa bezrobocia w Gorzowie była taka sama jak pod koniec 2023 roku i wynosiła 2,4% – ...
<czytaj dalej>Nie daj się oszukać
Uwaga! Oszuści podszywają się pod Krajową Administrację Skarbową.
Ostrzegamy przed fałszywymi e-mailami, których autorzy podszywają się pod Krajową Administrację Skarbową.
Wiadomości wysyłane ...
<czytaj dalej>