środa 19 grudnia 2018     Dariusz, Urban, Gabriela
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej

szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Zarząd po raz pierwszy w nowym składzie
27 listopada odbyło się pierwsze posiedzenie Zarządu Województwa Lubuskiego w nowym składzie: marszałek Elżbieta Anna Polak, wicemarszałkowie: Stanisław Tomczyszyn i Łukasz Porycki oraz członkowie zarządu: Marcin Jabłoński i Tadeusz Jędrzejczak. Wśród pierwszych decyzji znalazły się m.in. zwiększenie dofinansowania na rehabilitację i profilaktykę oraz edukację przedszkolną.

Przypomnijmy, na pierwszy posiedzeniu Sejmiku Województwa Lubuskiego radni wybrali marszałka województwa oraz członków zarządu.

Elżbieta Polak – Marszałek Województwa Lubuskiego
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. W wolnej Polsce tworzyła samorząd terytorialny, była radną gminy, powiatu i od 2007 r. województwa lubuskiego. Pełniła funkcję burmistrza Małomic. Od 2003 roku członek Platformy Obywatelskiej RP. W 2007 roku powołana na stanowisko dyrektora gabinetu prezydenta Miasta Zielona Góra. Od 2008 roku wicemarszałek województwa lubuskiego odpowiedzialna za wdrażanie Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego oraz ochronę zdrowia. Pod jej nadzorem region lubuski zdobył II miejsce w Polsce za dobre wdrażanie funduszy unijnych i 55 mln euro nagrody. Od 2010 pełni funkcję Marszałka Województwa Lubuskiego.

Za odważne i konsekwentne wdrażanie idei cyfryzacji otrzymała Złotą Antenę i tytuł Człowieka Roku 2013, a w 2014 r. odznaczona została Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla rozwoju demokracji w Polsce i na świecie. Doprowadziła do oddłużenia najbardziej zadłużonego szpitala w Polsce, w Gorzowie Wlkp. oraz realizacji pierwszego w Polsce regionalnego projektu budowy światłowodów- szerokopasmowe lubuskie. Dzięki jej zaangażowaniu powstał ośrodek Radioterapii przy gorzowskim szpitalu, Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze, powołano kierunek Lekarski oraz rozpoczęto budowę Centrum Zdrowia Matki i Dziecka. Za jej kadencji wskaźniki gospodarcze województwa poszybowały w górę.

Stanisław Tomczyszyn – Wicemarszałek Województwa Lubuskiego
Ukończył studia wyższe na Wydziale Humanistycznym o kierunku historia w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Zielonej Górze. Jest również m.in. absolwentem studiów podyplomowych: na Wydziale Finansów i Bankowości Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. W latach 1992-2007 pełnił funkcję dyrektora szkoły podstawowej w Jabłonowie. Pracował m.in. w Zarządzie Wojewódzkim Związku Młodzieży Wiejskiej w Zielonej Górze. Posiada długoletnie doświadczenie samorządowe. Od 1994 do 1998 roku był radnym Gminy Brzeźnica oraz Wiceprzewodniczącym II Kadencji Sejmiku Samorządowego Województwa Zielonogórskiego. Od grudnia 2007 do grudnia 2014 roku sprawował funkcję Członka Zarządu Województwa Lubuskiego. Od grudnia 2014 roku pełnił funkcję Wicemarszałka Województwa Lubuskiego.

Nadzorował pracę trzech Departamentów: Departamentu Rolnictwa, Zasobów Naturalnych, Rybactwa i Rozwoju Wsi, Departamentu Środowiska oraz Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Łukasz Porycki - Wicemarszałek Województwa Lubuskiego
Absolwent Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, kierunek Stosunki Międzynarodowe. Podyplomowe Studia Menadżerskie na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył kurs na członków rad nadzorczych w Spółkach Skarbu Państwa.
W latach 2010 – 2012 pełnił funkcję zastępcy dyrektora Biura Ministra Pracy i polityki Społecznej, w latach 2012 – 2013 dyrektora Biura Ochrony i Informacji Niejawnych Ministerstwa Gospodarki oraz w latach 2013 – 2014 dyrektora biura Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Od 2017 Dyrektor Departamentu Infrastruktury Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego .

Tadeusz Jędrzejczak – Członek Zarządu Województwa Lubuskiego
Jest absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze. Pierwsze szlify zawodowe zbierał jako nauczyciel w gorzowskiej oświacie. W latach 1989 – 1991 prowadził własną działalność gospodarczą. Był Posłem na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej I i II kadencji. W 1998 r. złożył mandat posła, aby sprawować funkcję prezydenta Gorzowa Wielkopolskiego, którą pełnił w latach do 2014 roku. W tym czasie 5-krotnie był wybierany na radnego Sejmiku Województwa Lubuskiego. Po roku 2014 zajmował się doradztwem w prywatnych przedsiębiorstwach, a także został pełnomocnikiem rektora Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu i wykładowcą AWF. W swojej karierze pełnił także funkcję: Przewodniczącego Euroregionu Pro Europa Viadrina w latach 1999 – 2014, Członka zarządu Związku Miast Polskich w latach 1999 – 2010, Przewodniczącego Związku Celowego Gmin MG6. Od maja 2016 pełnił funkcję członka zarządu województwa lubuskiego, nadzorując Biuro Współpracy Zagranicznej oraz Geodezji, Gospodarki Nieruchomościami i Planowania Przestrzennego

Marcin Artur Jabłoński - Członek Zarządu Województwa Lubuskiego
Absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (filologia germańska), Poznańskiej Szkoły Menedżerów, studiów podyplomowych na Wydziale Prawa i Administracji UAM w Poznaniu, studiów podyplomowych na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu (zarządzanie przedsiębiorstwami komunalnymi), studiów Master of Business Administration. Posiada długoletnie doświadczenie samorządowe wszystkich szczebli.

Pełnił funkcje: dwukrotnie zastępcy burmistrza Słubic, wicewojewody gorzowskiego i wicewojewody lubuskiego, dwukrotny starosta powiatu słubickiego. Od roku 2008 do 2010 Marszałek Województwa Lubuskiego. W 2011 roku powołany na urząd wojewody lubuskiego, a w 2013 podsekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych.

Pełnił także funkcję prezesa zarządu szpitala im. Zbigniewa Religi w Słubicach. Od 2001 roku członek Platformy Obywatelskiej RP.

LUM

27 listopada 2018 16:40, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
O gorzowskich ścieżkach rowerowych
“System ścieżek rowerowych w Gorzowie Wielkopolskim” jest to projekt, który obejmuje kompleksową rozbudowę systemu dróg rowerowych w Gorzowie. Ścieżki rowerowe ... <czytaj dalej>
Taki budżet województwa
Nastawiony na inwestycje, prospołeczny i obywatelski oraz - co ważne - z dużym zaangażowaniem środków unijnych. Taki jest przyszłoroczny budżet ... <czytaj dalej>
Zmiana w urzędzie
Lidia Matys będzie pełniła obowiązki dyrektora Wydziału Organizacyjnego w Urzędu Miasta Gorzowa. Zastąpi na stanowisku Wiesława Sawickiego. Zmiana nastąpi 17 ... <czytaj dalej>
Od 1 stycznia tańszy bilet, ale...
Od 1 stycznia każdy uczeń, który będzie chciał skorzystać z ulgi na przejazdy komunikacją miejską w Gorzowie, oprócz ważnego biletu ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
"Tokarski Usługi" Grzegorz Tokarski

ul. Słoneczna 54 /6, Gorzów Wlkp.
tel. 513 640 117
branża: Budowlane usługi - wykańczanie wnętrz <czytaj dalej>
Meblomax Dariusz Nizioł

ul. Wawrów 22, Gorzów Wlkp.
tel. 95 725 80 05
branża: Meble - kuchenne <czytaj dalej>
Wspólnota Mieszkaniowa "nad Kłodawką" Ul.Wyszyńskiego 123 B C D E

ul. Wyszyńskiego 123 c m. 7, Gorzów Wlkp.
tel. 95 722 94 32
branża: Wspólnoty mieszkaniowe <czytaj dalej>

Taki budżet województwa
Nastawiony na inwestycje, prospołeczny i obywatelski oraz - co ważne ... <czytaj dalej>
Kolejny etap prac na Kostrzyńskiej
Tuż przed świętami, w środę 19 grudnia ruszy kolejny etap ... <czytaj dalej>
Zmiana w urzędzie
Lidia Matys będzie pełniła obowiązki dyrektora Wydziału Organizacyjnego w Urzędu ... <czytaj dalej>
Siostra od dobrego umierania (2)
W niedzielę 16 grudnia po mszy o 13.00 w białym ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« grudzień 2018 »
P W Ś C P S N
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
A świadek stał w szeregu - refleksje po Niepodległej
Za nami święto setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Święto Niepodległej. W Gorzowie zorganizowano wiele wydarzeń i pewnie jeszcze wiele się odbędzie, bo przecież pamiętamy przez cały rok. To, co ... <czytaj dalej>

Wsiąść do pociągu nie byle jakiego
Chcesz jeździć pociągiem, który ma nazwę? Wymyśl ją. Urząd Marszałkowski <czytaj dalej>
O Laur Niepodległej
Miejskie Centrum Kultury w Gorzowie zaprasza do udziału w międzywojewódzkim <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - dsc_0105a.jpg
Hanna Kaup:
Wieczór z Karin Wolf
Jesienny Salon Literatury i Jazzu na Pograniczu. Kolczyk Karin Wolf ... <czytaj dalej>
Marek Z. Piechocki:
"Epatować emanacją" x3
„Słownik wyrazów obcych i trudnych” Andrzeja Markowskiego i Radosława Pawelca ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
SMS elementem komunikacji i budowania relacji

Mieszkaniec przeciętnego polskiego miasta wychodząc z domu, słyszy dźwięk przychodzącego ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Edukacja w kampanii wyborczej

Kolejne boisko szkolne nic nie zmieni dla przyszłości naszych dzieci. ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Anonim_4943:
Powinny też być bliżej sródmieścia. <czytaj dalej>
Anonim_1233:
Świetna inicjatywa! Mam każdy numer i mam nadzieję, że powstaną kolejne. Bo czytając te historie, można i wzruszyć się i docenić całą spo <czytaj dalej>
Anonim_8593:
Tak, to jest bardzo po gorzowsku...ale, już lepiej niz "przed wojna" lub w trzecim swiecie. <czytaj dalej>
Andrzej Trzaskowski:
Do ukrywającego się tchórzliwie pod "..,".
Napisz proszę co za kawałek prozy, wiersza, bajki, przypowiastki, czegokolwiek przetłu <czytaj dalej>
..:
a nie zastanawiałeś się że wszyscy pomijają cię w zaproszeniach ze względu na twój marudny i malkontencki charakter

a z tym " <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej